» »

Ploter krmilnik predelava

Ploter krmilnik predelava

308w ::

Pozdravljeni,Mene zanima,če se da predelati krmilnik od ploterja roland dxy,ki ima samo dve koordinate+magnet vtriosno.Motorje katere bi priklopil imajo nasledje podatke:DC=3,5V 1,5A in 6 žic?Hvala.

Jackal ::

Predelat v kaj? Lepo bi bilo če bi v svojem pisanju uporabil kakšen odstavek - bi bilo mogoče malo lažje razbrat kaj točno hočeš.

Če je krmilnik narejen samo za dve osi, ti bi rad imel pa tri, bo treba naredit še en krmilnik za dodatno novo os.
Kakšni so pa original motorji v ploterju?

Glede na to, da imajo tvoji motorji 6 žic sklepam, da gre za unipolarne koračne motorje. Če motorje zvežeš v bipolarni način (imel boš več navora), lahko za krmiljenje uporabiš kar L297+L298N - tokovna zmogljivost je do 2A po fazi, omogočata pa polnokoračno in polkoračno krmiljenje. Točno takšen krmilnik uporabljam za svoj CNC - Klikni me nežno.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

308w ::

Ne vem zakaj se je tekst tako pobrkal.Vploterju so motorji precej manjši in za tretjo os bi bilo potrebno izdelati dodatno krmilje.vprašal bi, če mi kdo lahko to napravi,ali izdela novo krmilje.Čau.

Jackal ::

Ker so v ploterju tudi manjši motorji, je krmilnik zanje tudi veliko manj zmogljiv. Na 1,5A po fazi lahko na krmilniku iz ploterja kar pozabiš.

Za druge info. se oglasi pa na ZS, če te zanima.
Walking the way is something completely different than imagining the way.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

servo motor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
356877 (6149) perooo25
»

Linux CNC

Oddelek: Operacijski sistemi
213584 (2917) brez-imenko
»

cnc

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153620 (3168) brez-imenko
»

RC čoln

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
135092 (4498) mmmato
»

Krmilje za koračne motorje.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
85799 (5557) mjakop

Več podobnih tem