» »

A/D-D/A Pretvornik

A/D-D/A Pretvornik

[DrAc0] ::

Pozdrav vsem skupaj.

Imam diplomsko nalogo ki od mene zahteva, da kupim A/D D/A pretvornik, ki ima sledece specifikacije:

Vzorcenje vsaj 1kHz (pomeni cas vzorcenja najvec 1ms)
vsaj en analogni vhod in en analogni izhod, ce je vec je bolje
zunanja konfiguracija (ne sme biti kartica za v PC ali neko drugo ohisje)
priklop na racunalnik preko USBja
pretvornik A/D minimalno 12 bitni
pretvornik D/A minimalno 10 bitni
pretvornik naj ima driverje za Delphi 5 (zato, da bomo lahko potem mi sprogramirali opremo za vodenje preko te kartice).

Primer takega pretvornika je USB - AD8DAC2 na strani www.quancom.de , vendar, zal, nima driverjev za Delphi (samo za windowse, labview itd).

Potreboval bi imena podjetji ki proizvajajo tovrstno opremo, saj moram izbrati najboljsega oz. najcenejsega, ki še ustreza podanim zahtevam.

Lahko se uporabi tudi kombinacije razlicnih modifikacij oz dodatkov, kot so USB -> RS232 pretvornik, pomembno je samo, da dosezem specifikacijo kot je zgoraj napisana. (in da se ne spremeni cas odzivanja)!

Za vso pomoc se resnicno zahvaljujem..

Hvala...
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

ql000 ::

zal, nima driverjev za Delphi (samo za windowse, labview itd).


Tisti driverji za winse so najbrž kaki *.dll-ji, ki jih lahko drajvaš iz bilo kakega programskega okolja, je pa fajn, da imaš kako dokumentacijo. Če ima podjetje forum, postaj vprašanje glede tega.


Kar se tiče USB --> RS232 je najboljš varijanta FTDI FT232BL; KLIK. Jaz uporabljam ta čip na vsaki plati, ki jo naredim. Kupiš ga lahko v Svetu elektronike, kjer je kar drag, ali pa naročiš pri farnellu. V slednjem primeru boš dvignil robo pri IC elektroniki, kjer si to storitev MASTNO zaračunajo, vendar je malenkost cenejša kot pri Svetu elektronike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ql000 ()

neoto ::

Glede na to, da potrebuješ samo 1kHz vzorčenje, si lahko umisliš kakšnega PIC-a z vgrajenim USB krmilnikom (uporabiš kar HID interrupt način prenosa, ki ne potrebuje čisto nobenih gonilnikov) - nekaj podobnega: USB HID osciloscope. A/D pretvornik ima PIC že vgrajen, D/A pa narediš npr. z R-2R lestvico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neoto ()

ql000 ::

Če rabiš kakega PIC-a z USB-jem ti ga jaz menjam za kako pivce. Imam tri predstavnike 18Fx330. Se jih pa da kar z JDM-jem in picpg-jem programirat.

[DrAc0] ::

Hello..

Se enkrat odpiram skoraj 1 leto staro temo.
Diploma se vedno ni narejena in se vedno rabim vaso pomoc.

Problem je sledeči:

Potrebujem nekakšen učbenik oz. zapisek, ki bolj enostavno osvetli nekatera vprašanja, kot so:
cas vzorcenja je kaj ?
Kaksna je razlika med 10, 12, 14, 16 bitnimi pretvorniki?
Kaj je resolucija?
kaj je razlika med enokanalnim ali vec kanalnim pretvornikom?
Časovni števci?
Interpolacija?

Itd...itd...

Potrebujem knjigo al podobno skripto, ki me bo najprej poučila o osnovah.
Sicer imam knjige ki pa so preveč strokovne da bi iz njih lahko izluščil osnove.
Potrebujem nekaj enostavnega, (jabolka in hruške).

Moram se "ponovno" naučit osnov, da bi lahko kasneje doumel vso to komplicirano pretvorbo.

Na kratko rabim knjigo: AD/DA Pretvorbe za telebane. ..
Srednjesolske knjige ne dosegajo potrebnega nivoja, strokovne pa so prevelik zalogaj.

Če veste kaj potrebujem in veste kako pomagat se priporočam za pomoč.

Hvala!
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

TESKAn ::

Pejt na FE pa v skriptarni kupi meritve2, tam smo dosti govorili o A/D pretvornikih.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

snow ::

dsPIC ima 12 bitni A/D. (Microchip pošilja vzrorce.)
D/A narediš z R-2R.
Povezava na računalnik preko usb z kakim FTDI ali TUSB3410 (od texas instruments - mislim, da se da dobit vzorec).
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

ql000 ::

Jaz imam še vedno tiste DS PIC-e doma, 30FXXXX.

20sdfj093f ::

Fakulteta za elektrotehniko, Slavko Amon: Elektronske komponente
Fakulteta za elektrotehniko, Franc Bergelj: Osnove meritev (ali pa Meritve 2)

LP, d.

[DrAc0] ::

Hej..

Fantje hvala za nasvete. Ker pa je FE (Ljubljana) malce dalec, se bom organiziral in poizkusil dobiti dotične zapiske preko prijatlov. Hvala vsem za imena zapiskov.

Morda mi veste povedat, koliko to stanejo taki zapiski, ali je samo na izposojo?

In pa se manjsi dodatek k informiranosti.
Zahvaljujem se ql000 in ostalim, ki mi pomagate, ampak resnica je ta, da sem/bom končal smer dipl. gosp. Ing. kar pa je bolj sinonim za trgovsko solo s pridihom tehnike. :D Torej o elektroniki niti nimam pojma.

Tako da kakrsno koli cinjenje in preprogramiranje ne pride u poštev. Ker o temu pac enostavno pojma nimam in tudi ne bom tega preučeval.
Zame je potrebno da obvladam dolocene pojme, ki jih uporabljajo dotični pretvorniki.
Kajti za zagovor diplome je premalo, da vem da je skatlica s vezjem in konektorji.
Potrebujem vsaj malo znanja, kaj se dogaja tam znotraj skatlice med delovanjem.
Takav ti je zivot : Cupav i dlakav..

20sdfj093f ::

Ti bom jaz poskeniral iz Amonove knjige. Pošlji mi mail na denis.pavliha@gmail.com da vem kam ti poslat skene.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449133 (7861) Red_Mamba
»

a/d pretvornik -> usb

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
222116 (1690) BluPhenix
»

RS232 to USB?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112258 (1319) HyperGL
»

Priključitev mikrokrminlnika pic16f877 na USB vmesnik.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
352556 (2000) _EN_
»

32 bit ADC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12785 (685) Brane2

Več podobnih tem