» »

Ne morem dostopat do CD roma !

Ne morem dostopat do CD roma !

Turbina ::

Imam win2k, že dolgo časa je vse lepo in prav delovalo. Sedaj pa mi OS noče več naložiti driverjev za cd rom pogone (1 klasika + 1 pekač). Nazadnje sem instaliral windows media player 7 (mislim pa da to nebi smelo biti problem). Mislim, da imam težave od takrat, nisem pa siguren, ker sem šele sedaj opazil. V explorerju ne vidim nobenega CD rom pogona in tako ne morem dostopati do nobenih podatkov na CDjih. Poizkusil sem že z odstranitvijo iz device managerja pa rebootom. Sicer napravi najde, ko pa ponovno rebootam , je stvar enaka kot prej. V device mamagerju imam klicaje pri CD rom pogonih v properties pa piše da OS ni mogel naložiti driverja za to napravo. Kaj še lahko storim, da bi odpravil problem ?

Hvala za pomoč!

Fresh Prince ::

Odpri kisto pa poglej ce so vsi kabli na mestu, cd-rom bi moral biti p&p razen ce nimas kaksno starino, no v glavnem ce nc druzga ne pomaga formatiraj.
btw. ne si gor dajat wmp7, raje 6.4 ali pa 8

Turbina ::

Kabli vsi OK !

Turbina ::

A nuben ne ve nč ?? Please help !:(

AlBundy ::

Ok, najprej to: valda če v biosu zazna CD, da so vsi kabli prov priklopljeni. Najprej povej sploh kater gonilnik imaš!

Probaj pa še tole: postavi se na Cdrom, kjer je klicaj, klikni D tipko miške. Sedaj se ti je odprlo novo pogovorno okno-ja-klikni driveer in klikni roll back driver :)) .

Povej če ti sedaj dela ok,...če te vpraša po ponovnem restu, ga tud naredi TAKOJ!

P.S.: Še prej pa zapri vsa okna, izklopi protivirusni program in vse kar imaš v statusni vrstici-VSE!
intel inside idiot outside

krneki0001 ::

Meni se to dogaja v win2k.
"This device is not working properly because Windows cannot load the drivers required for this device. (Code 31)
Click Troubleshooter to start the troubleshooter for this device."

Če štartam računalnik z dos disketo mi cd dela, če dam katerikoli drug sistem mi cd dela, samo v win2k mi javi to napako in cd je neuporaben
- mašina je compaq deskpro eb series C333/6.4 EA8
Na Compaqu mi napake ne znajo pojasniti in tudi popraviti ne.
LP
Nebivedu

krneki0001 ::

Aja še neki win2k nima rol-back driver opcije.
LP
Nebivedu

Turbina ::

Ja pri meni je ista fora kot pri nebivedu. Bios detekšn OK, DOS z diskete OK, samo tale w2k neki serje. To se mi je zgodilo prvič v 1 letu, kolikor mi pač lavfajo gor 2000ke. Prej je bilo vse OK, pol pa karnaenkrat ...
Drajverje sem že odstranu pa pol je OS našel enote ponovno, samo drajverja pa še zmeri ne more naložit ...

Še kakšen nasvet prosim !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cd in dvd se ne odzivata

Oddelek: Pomoč in nasveti
51136 (1076) Sharkb1te
»

CD/DVD drajvi so me zapustili.

Oddelek: Strojna oprema
81113 (1048) G3GANT1C
»

M$ windows 95

Oddelek: Operacijski sistemi
381800 (1166) christooss
»

Problem CD-ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
131132 (1055) neki123
»

Problem z instalacijo Promise Ultra100 TX2 (tm) IDE Controller-jem

Oddelek: Pomoč in nasveti
61479 (1391) Brane2

Več podobnih tem