» »

Smrtna kazen za žalitev preroka Mohameda on-line

Smrtna kazen za žalitev preroka Mohameda on-line

1 2
3
»

Buggy ::

ja tudi tako se da gledati na stvar kar pa pomeni:

ne razmisljaj s svojo glavo, ker ce NAM ni vsec kaj delas, te bo stalo glave.

ce bi ti lokalni "borci" rekli, da zrtvujes svojega otroka v naslednjt samomorilski akciji, bi se ti seveda strinjal saj ne zelis sejati ognja.

poweroff ::

Zakaj vas moti to, da zmernim muslimanom fundamentalisti v NJIHOVIH državah ne pustijo razlišljati z lastno glavo - HKRATI pa vas ne moti, da imamo PRI NAS politike v vladi, ki so mnenja, da novinarji in ljudstvo ne bi smeli razmišljati z lastno glavo.
sudo poweroff

_marko ::

Mathhai:
Če to leti na zakon o RTV, potem govoriš tole za celotno Evropo...:\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

_marko> Če to leti na zakon o RTV, potem govoriš tole za celotno Evropo...

Ja?

Razloži, zakaj naj bi Evropa bila imuna na sodobne metode cenzure.

_marko ::

Nevem točno kaj želiš jype. Evropa ma pač praktično enak zakon kot Slovenija.
Zato sem pa redel Mathhaju, da če že govori o Sloveniji, potem lahko tudi o Evropi.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Ja, saj Evropa je glede tega precej mimo.

Je jasno, da se vse tri evropske struje borijo za oblast nad medijskim prostorom. Naša sreča je v tem, da medijski prostor postaja s sodobno tehnologijo toliko distribuiran, da v nekaj desetletjih ne bo nihče več resno jemal "nacionalnih medijskih hiš", razen seveda tistih, ki svojo kredibilnost gradijo vztrajno in neutrudno (v evropi se po mojem mnenju trudijo predvsem BBC, the Economist in der Spiegel, pa verjetno še kakšen, katerega jezika ne obvladam dovolj).

Pa tudi sam mislim, da vas v bistvu moti vpliv politike na nacionalno TV, le da nekateri raje vidite, da je vpliv večji, če je na oblasti "vaša" opcija. No, jaz nobeni opciji ne zaupam toliko, da bi podprl zakon, ki ga imamo zdaj (in ga tudi nisem).

_marko ::

glej jype:

12 let LDS je bila RTV "cenzurirana" iz srani LDS. To je priznal sam predsednik RTVja!


->v evropi se po mojem mnenju trudijo predvsem BBC, the Economist in der Spiegel,

Ko bile The Economista poslušala vlada in imela malo več jajc, da bi izpeljala reforme.
Zaenkrat je glede ekonomije le malo manj slaba od LDSa.


->Pa tudi sam mislim, da vas v bistvu moti vpliv politike na nacionalno TV, le da nekateri raje vidite, da je vpliv večji, če je na oblasti "vaša" opcija.

Tole niti najmanj ni res. Jaz se strinjam z zakonom in bi se tudi, če bi bila LDS na oblasti. Ne strinjam se pa, da takega zakona ni, obbenem si pa še po 12ih letih zastiramo oči o vplivu na državno RTV. Zdaj vsaj ljudstvo ve kdo ima kje kaj besede, prej je bilo skrito.
Še najboljše je itak privatizirat tole...

Poleg tega pa jype, če še neveš - jaz nimam opcije, ampak sem trenutno neopredeljen.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

_marko> 12 let LDS je bila RTV "cenzurirana" iz srani LDS. To je priznal sam predsednik RTVja!

Se strinjam.

_marko> Zdaj vsaj ljudstvo ve kdo ima kje kaj besede, prej je bilo skrito.

S temle pa ne. Zakon je slab. Če bi predpisal stanje, ki je bilo pred zakonom in vgradil ustrezne mehanizme za nadzor nad javno RTV, bi ga podpiral. Ker je le uzakonil in še malo povečal prejšnji nivo kontrole nad medijsko hišo, se zdaj praktično ne moremo več pogovarjati o javni RTV. Stanje je slabše, kot je bilo prej, ker nobena vlada (če pa kakšna bo, jim bom javno izrekel priznanje) ne bo zmanjšala svojega vpliva in ker tudi v Evropi obstaja boljša praksa, ki bi ji lahko sledili.

_marko> Poleg tega pa jype, če še neveš - jaz nimam opcije, ampak sem trenutno neopredeljen.

Same here. Na volitve sem šel zgolj zato, da ne bi napačna opcija dobila preveč glasov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

poweroff ::

Enak zakon? Mi lahko citiraš evropsko primerjalno analizo medijske zakonodaje, ali govoriš na pamet?
Mi lahko prosim podaš primerjalno analizo RTV SLO in britanskega BBC?

Hvala.
sudo poweroff

leinad ::

offtopic

jype, der Spiegel je bil ena, če ne najboljša revija, kar jih je bilo v Evropi, v zadnjih letih pa si je popolnoma zapravila ugled -v mojih očeh- s cenenim in butastim anti-amerikanizmom(ko so ZDA krive, da ima njihova Angela preveč celulita), ki ga švabska raja tako rada pobira.

/offtopic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leinad ()

jype ::

Take novinarje imajo žal v vseh časopisih, a če bi jim prepovedali izraziti svoje mnenje, bi bili bistveno bolj nekredibilni. Vsakdo si lahko o vsem ustvarja svoje mnenje.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998145895 (131558) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419196914 (156735) Alencica
»

Na Zahodnem bregu zaradi spletnega kritiziranja islama aretiran Palestinec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
14819241 (16529) poweroff

Več podobnih tem