» »

Smrtna kazen za žalitev preroka Mohameda on-line

Smrtna kazen za žalitev preroka Mohameda on-line

1
2
3

jype ::

@LOL> Precej teh muslimanskih zakonov ne deluje ravno moško. Njihovo javno poniževanje žensk...

Kolikor jaz razumem, je to eden njihovih glavnih civilizacijskih problemov.

Žal imamo tudi mi norce, ki imajo precej neevropske predstave o nežnejšem spolu, omenim naj samo dr. Ruglja in bivšega ministra Drobniča, ki sta se s svojimi izjavami postavila vsaj kakih tristo let v preteklost.

Škoda je, da imajo avantgardni "trendsetterji" pri njih tako malo možnosti za uspeh. Večino itak zaprejo (tu stopi v igro AI, ki plača odvetnike, obvesti svoje člane in jih pozove, da pišejo pravosodnemu ministru Karkolistana, da bo nebivedu razumel kako približno AI obratuje), nekaj pa jih pobegne na zahod, kjer se itak vsi strinjajo z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

NiMH ::

Samo meni nekaj ni jasn...A oni se pa lahko norca delajo??? Meni se ne zdi logično ;(( ;(( ;((
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

jype ::

Njim se tudi ne bi zdelo, če bi o tem dejansko kdaj razmišljali.

Ampak tako kot pri nas (v evropi) nismo razmišljali o Židih, kot v ZDA niso razmišljali o avtohtonih prebivalcih in afričanih, tako tudi oni ne razmišljajo o nas. Mi imamo le to srečo, da smo (trenutno) močnejši.

MadMicka ::

nebivedu, ti pa si nek fenomen. Da si nesel 5 vreč novih oblek na AI :D :D

p.s.: sori moderatorji, mi ni dal miru, da nebi tega napisal :)

Stepni Volk ::

Na Amnesty International se nosi nove računalnike, ne novih oblek :)
Drugače pa oni potrebujejo denar, da lahko ukrepajo širom po svetu, plačujejo odvetnike itd za vse borce za človeške pravice.
neobjavljeno.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Pri AI si prizadevamo za SPOŠTOVANJE ČLOVEKOVIH PRAVIC. Konkretni primeri: ukinitev smrtne kazni, zaprtje mučilnic, poštene preiskave v primeru mučenj in posilstev, itd.

Obleke tukaj nimajo nobene zveze. To je približno tako upiljeno, kot če grem na banko kupit kruh.
sudo poweroff

@LOL ::

nekaj bi vprašal te t.i. borce za pravice: nemara tudi sami prispevate donacije ali ste samo člani teh organizacij ker se nekaterim fajn zdi ter samo upravljate z denarjem drugih. Je popolnoma prostovoljna organizacija ali gre spet ene 30-40% denarja za samo delovanja? Hvala za odgovore Matthai
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Daedalus ::

nekaj bi vprašal te t.i. borce za pravice: nemara tudi sami prispevate donacije ali ste samo člani teh organizacij ker se nekaterim fajn zdi ter samo upravljate z denarjem drugih. Je popolnoma prostovoljna organizacija ali gre spet ene 30-40% denarja za samo delovanja? Hvala za odgovore Matthai

Nekateri smo člani in prispevamo. Poleg tega še pošljem kdaj kako pismo, kako bi pa po tvojem upravljal z denarjem drugih, mi pa ni čisto jasno. Popolnoma prostovoljna organizacija seveda ni, ker se greš težko čisti voluntarizem pri takem obsegu dela. Namreč - enkrat postane organizacija tako velika, da rabiš za delovanje full time zaposlenega človeka (ali več njih). Vsak, ki je kdajkoli delal v kaki organizaciji, to zelo dobro ve. Lahko se večina operativnega dela naredi zelo poceni ali zastonj, ne moreš pa v birokratskem smislu voditi organizacije za 0€, ker nekak more človek preživet. Kak že gre tista - there is no free lunch.

Če te zanima, kam gre denar - desno zgoraj so finančna poročila.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

@LOL ::

Lahko se večina operativnega dela naredi zelo poceni ali zastonj, ne moreš pa v birokratskem smislu voditi organizacije za 0€, ker nekak more človek preživet

Tako kot v primeru Rdečega Križa in Unicefa ki imajo potem vodilni po milijon plače za "prostovolno delo" hehe. Mal tak nelagoden občutek ima človek če denimo prispeva v Rdeči Križ saj je bilo nekej povedano da gre skorajda 30-40% za podporo delovanja (torej od prispevanih 10k verjetno pride na cilj kvečjemu 6k:\ ). zato pa je bolje pomagati neposredno, ker čim gre denar iz rok v roke se pri vsaki roki zmuzne nek del v žepek ... Seveda se zavedam da to pri AIju ni mogoče in je drugačen koncept!... tko da ne kej sitnart.
Evo da ne bomo govorili prazne slame: da vržemo karte na mizo brez olepševanja. Denimo prispevam 10.000k AIju. Kolikšen del tega zneska ko gre mimo birokracije dejansko pride ciljnemu subjektu?
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

jype ::

Ker AI zelo natančno dokumentira, kam gre moj denar, me nič ne moti, da imajo polno zaposleni pri AI delu ustrezne plače.

S svojim denarjem pa seveda lahko počnem, kakor mi drago. Od mojega skakanja po ulicah ne bi bilo zaznavnega učinka, z mojim denarjem pa AI dejansko (in podrobno dokumentirano) spreminja usode tistih ljudi, ki se mi zdijo najpomembnejši element demokratizacije tistih delov sveta, ki še niso demokratizirani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

Čeh se je vtihotapil med evropske muslimane in posnel dokumentarec. Toliko o strpnosti evropskih muslimanov do evrope.
film

Daedalus ::

zato pa je bolje pomagati neposredno,

Komot. Pejd v Iran protestirat, da naj nehajo zapirat folk brezveze. Me res zanima, kaj boš dosegel (pa kak dolgo boš protestiral):\

Za drugo vprašanje pa - poglej si finančna poročila. Boš hitro dobil občutek, kak se razporedi tistih tvojih 10k.

Nebivedo - recimo nemški skini (al pa slovenski) so tud nestrpni do soljudi. Kje je kak filmček? Pa z evropskimi muslimani - verjetno misliš vseh nekaj milijonov, al kako?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

poweroff ::

nemara tudi sami prispevate donacije ali ste samo člani teh organizacij ker se nekaterim fajn zdi ter samo upravljate z denarjem drugih.
Sem član AI in redno (mesečno, preko trajnika) prispevam denar. Ne upravljam pa z nikakršnim denarjem. AI tudi natančno dokumentira kako in za kaj porabijo denar in jaz kot član na njihovo porabo denarja nimam pripomb.

S svojim denarjem pa lahko počnem kar hočem in ga podarim komur hočem. Jasno?
sudo poweroff

krneki0001 ::

deadalus ali si si pogledal filmček? Si slišal, kaj je v mošeji njihov župnik govoril ljudem?

Problem ni v tem, da bi bila samo skupinica navadnih ljudje nestrpna. Tistih ponavadi ni tok, da bi delal večje probleme, je pa problem v tem, da njihovi župniki zavajajo ljudi in učijo vse njihove ljudi sovraštva. To pa vpliva na mnogo ljudi ne samo na eno skupinico kot so recimo skini (v nemčiji ali sloveniji), pa tut skini potem počasi prerastejo to in se nehajo ukvarjat s tem, ker je treba živet in se prilagajat (skinov pri 15ih je kar nekaj, pri 30ih jih je veliko manj, pri 50ih pa jih v sloveniji lahko na prste ene roke prešteješ) , če pa v mošeji en skos nabija o tem vsem vernikom, pa ne moreš mimo tega, ker oni to poslušajo celo življenje in se to zakorenini v njih in tako potem učijo, širijo in prenašajo sovraštvo še naprej - na vse muslimane, ne samo skupinice posameznikov.

Vice ::

AI tudi natančno dokumentira kako in za kaj porabijo denar
Pošten je vsak dokler ga ne dobijo. :D

Daedalus ::

Nebivedu - mi je jasen problem pridigarjev, ki delajo štalo. V Angliji so kakega tud zaprli zaradi govorjenja in novačenja potencialnih "borcev za Islam." Ne moreš pa tega pol posloševat na celotno populacijo - ker večina muslimanov v EU vseeno živi dokaj "po standardu." Če bi bli vsi taki, kot jih hočeš ti prikazat - bi meli resno pizadrijo. Recimo vstajo par milijonov njih. Tako da prosim nehaj z naivnim posploševanjem na podlagi filmčka (ki bi lahko bil posnet tudi v propagandne namene - torej zrežiran).

Al pa sprejmi pol, da se bo tebe ocenjevalo na podlagi par posameznikov, ki jih bo nekdo pač arbitrarno izpostavil. Recimo - imiđ Slovencev prosto po Rodetu. Bi zgledalo nekak takole - nazadnjaški, militantni rimokatoliki. A se strinjaš s tako oznako? Sej veš, kaj je Rode tupil po TV-ju pa v pridigah. Nekaj se je moglo prijet, a ne?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Vice? Dobijo pri čem?

Tudi če dejansko pri AI kdo goljufa, je precej manj sprejemljivo to, da jaz umaknem svoj del podpore, kot da nekdo ne pobaše enega dela denarja v žep in hkrati niso izpolnjene naloge AI (ki so, ne boš verjel, zelo pomemben prispevek k demokratizaciji).

nebivedu, seveda vemo, kaj govorijo verski dostojanstveniki. Poslušaj samo Rodetove pripombe, pa boš videl, da je vsaka mainstream religija pri nas pravzaprav le cloaking device za organizacijo, ki temelji na nasilju in pohlepu.

poweroff ::

V bistvu precej zanimiv filmček. Podobno bi se dalo narediti tudi za RKC. "Tajnega agenta" opremiš s kamero in ga pošlješ v cerkev. S posnetki ustvariš vtis infiltracije in nevarnosti.

Potem se malo pogovarjaš o kristusovem nauku in citiraš tiste dele Svetega pisma, ki so militantni in mačistični.

Potem skušaš svojo punco pripeljati v kakšen samostan (kjer ji seveda zabranijo vstop) ter rečeš, da je ateistka in bi se rad poročil z njo (in ti bodo rekli, da je to problem). V Sloveniji se pogovoriš se s kakšnim militantnim župnikom (ki jih je kar nekaj), da ti pove še kakšno o komunizmu in temu kako se je treba boriti proti njemu - in imaš zelo podoben film.

V bistvu bi bila to lepa provokacija. :D
sudo poweroff

krneki0001 ::

Na našo srečo je res miroljubnih muslimanov več kot radikalnih, vendar se to spreminja in delež radikalnih narašča z vsako generacijo, še najbolj s tistimi, ki muslimanskih dežel še nikol videli niso. In nekoč bo počilo.

jype ::

Ali bo ali ne, je seveda odvisno predvsem od organizacij, kakšrna je Amnesty International.

Pridruži se.

Njihovo opozarjanje tudi pripadnikom Islama daje perspektivo, ki je sicer ne bi bili deležni. Podpirajo (islamske) kritike militantnega islama in jim celo v državah, kjer take kritike zapirajo, omogočajo večje možnosti za preživetje v boju s totalitarnim strojem.

Ljudje, ki jim povprečen musliman lahko zaupa (se pravi "njihovi"), so ključ do uspeha pri nagibanju jezička na tehtnici v korist zmernih muslimanov.

krneki0001 ::

V končni fazi upam da bodo zmerni muslimani prevladali. Enako pa upam za ostale vere, saj radikalno krščanstvo ni nič bistveno boljše od radikalnega islama.

Še najbolj se pa nagibam k temu, da bi religije prepovedal. Naj imajo ljudje vero, ampak verske voditelje pa zapret, da ne bodo več svojih ovčic vodil in zavajal.

BigWhale ::

RK in karitas meceta stvari v smeti, seveda.

Vse kar jim ljudje prinesejo in je neuporabno in zasvinjano vrzejo vstran.

Precej ljudi misli namrec, da so organizacije kot sta karitas in RK dump za njihove stare, unicene in neuporabne cunje.

BigWhale ::

ampak zavajajo jih tudi drugi, ki niso verski voditelji. So recimo demokraticno izvoljeni voditelji demokraticnih drzav.

Ali pa preprosto prodajalci tablet za hujsanje.

Vse zapret?

krneki0001 ::

BW, za tiste mora pa raja poskrbet, da jim ne naseda.

poweroff ::

Zakaj pa za verske voditelje ne?
sudo poweroff

Vajenc ::

Verskih voditeljev ne voli raja. Največkrat so poklicani od boga.

krneki0001 ::

Verskih voditeljev na prestole ne postavlja raja, kot je že nekdo pred mano omenil. Voditelje držav pa postavlja na prestol raja, zato s pametnim izborom na volitvah lahko omiliš bedarije, ki jih drugače počnejo voditelji, pri verskih voditeljih pa tega ne moreš.

Poldi112 ::

Ampak verski voditelji (vsaj pri nas) ne pišejo zakonov, po katerih bi ti moral živeti, zato ne vem zakaj jih ne moreš enostavno ignorirati. Tako ti kot oni morajo slediti temu, kar se odločijo ti, izvoljeni voditelji.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

Pri nas to velja, pri njih pa navadni voditelji sledijo temu, kar so verski voditelji določili.

dejansan ::

jype: Ali bo ali ne, je seveda odvisno predvsem od organizacij, kakšrna je Amnesty International. :D >:D :))

hvala vam
dejansan

Poldi112 ::

Ampak če sem te prav razumel, bi ti tudi naše prepovedal.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

Ja poldi prav si razumel. Vse religije ki služijo na račun raje bi ukinil.

poweroff ::

Fino, potem pa tudi razne Haiderje in Jelinčiče, ki si na račun raje služijo poslanske in ostale plače. Bodimo torej dosledni.
sudo poweroff

Poldi112 ::

No nebivedu, v čem se potem razlikuješ od nekega diktatorja in islamskih voditeljev. Prepoveduješ mnenje, ki se ne sklada s tvojim in voditelje nasprotnega tabora mečeš v zapor.

A se ne razlikujemo mi od njih ravno po demokraciji, svobodi?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

krneki0001 ::

Nobena religija ni bila še nikoli demokratična in svobodna. Ene so sicer manj agresivne v tem kot druge, ampak vse pa so u bistvu diktatorstvo.

Zgodovina sprememb…

@LOL ::

S svojim denarjem pa lahko počnem kar hočem in ga podarim komur hočem. Jasno?

Me lahko morda citiraš kjer sem ti kaj očital? zaradi mene lahko denar zapraviš za prositutke ali kokain, who cares. Ne biti takoj užaljen...
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

dejansan ::

amen
dejansan

poweroff ::

Si posredno očital. In si skušal podtakniti, da "upravljamo" z denarjem drugih oz., da "borci za pravice" ne prispevamo nič.

No, uštel si se. Borci za pravice s svojimi finančnimi sredstvi podpiramo AI in sorodne organizacije. In naš denar je dobro porabljen.

Za razliko od denarja, ki mi ga kot davkoplačevlacu pobere država in ki ga potem prelije v zasebne žepe političnih strank. Parlamentarne stranke namreč iz proračuna dobivajo lepa sredstva za svoje delovanje.
sudo poweroff

Poldi112 ::

nebivedu, daj povej v čem se tvoj diktatorski pristop razlikuje od njihovega?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

@LOL ::

Si posredno očital. In si skušal podtakniti, da "upravljamo" z denarjem drugih oz., da "borci za pravice" ne prispevamo nič.

Ok, vdam se. Ti itak vse veš o vsaki stvari. (not)
Nisem imel slabega "namena", sem le vprašal na kakšen način sodelujete s to organizacijo, če je morda celo kdo zaposlen tam, prostovoljec,...
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

ajin ::

Tisti ki zali preroka javno, je zame osebno neinteligentno bitje, v vseh pogledih, ne glede na druge dejavnike.
Ja, svet je polno neumnih, degradiranih, bolestnih osebkov, ki vodijo svet, in kljub njihovem tako imenovanim " znanjem".

Zalostno.

Stepni Volk ::

In tisti, ki "neinteligentne" zato pobije (smrtno kaznuje) je pa bitje na višjem astralnem nivoju ali kako?
neobjavljeno.blogspot.com

ajin ::

Ne vsi so neumni.

a ce nekdo ne bi zalil, mogoce ne bi ljudje tako reagirali.
Bolje prepreciti nego leciti.
CE ni akcije, ni reakcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

drejc ::

Še iz res plemenitih ljudi v zgodovini človeštva se dela karikature, a zdej se pa iz enga roparja, pedofila in množičnega morilca ne sme?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Luka Percic ::

CE ni akcije, ni reakcije.

ajin ma prov, če bi žene ubogale, nebi bile pretepene.
Ampak kaj ko te ženske vedno izzivajo...

Poldi112 ::

Drejc, kje je pa kdo narisal tvojo karikaturo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

perci ::

drejc ni dovolj plemenit ;)

Buggy ::

Tisti ki zali preroka javno, je zame osebno neinteligentno bitje, v vseh pogledih, ne glede na druge dejavnike.


si ne morem pomagat...sam ta nedotakljivost prerokov je pa res miloreceno absurdna. Ravno neinteligentnezi z mocjo/vplivom ter dvomljivmi tezami, ki jih branijo, si zagotovijo polozaj tako, da so nedotakljivi (na tak ali drugacen nacin).
Je pa ravno danes po e-mailu krozil nek islamski know-how, kako je treba pretepati zeno (ne sme krvaveti in kost se ne sme zlomiti), pa je alahu se vedno zadosceno ...kr neki :O

drejc ::

Drejc, kje je pa kdo narisal tvojo karikaturo?


Ironično, v Egiptu.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

ajin ::

Buggy;

sploh se ne gre za to.

Pogljej drugace na to.

Zame je to nekaj preprostega. Ne seji ognja. Premisli, preden kaj storis, kaksne so lahko posledica, kako bodo Ti, razumeli in reagirali.. itd..

Preprosto.

POtem delujes tako, da z svojim delovanjem ne povzrocas nadaljnega trpljenja.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998145717 (131380) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419196647 (156468) Alencica
»

Na Zahodnem bregu zaradi spletnega kritiziranja islama aretiran Palestinec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
14819194 (16482) poweroff

Več podobnih tem