» »

HDD ne dela

HDD ne dela

T-Majo ::

Imam težavo, in to je naslednja...V računalniku imam WD 160hdd, nato sem pa še priklopil hitachia 80gb (na slave). Računalnik prižgem in mi napiše BOOT FROM CD, PRESS ENTER... Nevem zakaj to dela. Ta disk je imel prijatelj in ko ga je priklopil, je napisalo na namizju v oblačku najdena nova strojna oprema, to je pa bilo tudi vse, men da pa vedet računalnik da master diska spoh ni. Probal sem tudi z jumperji na disku, v biosih sem se poigral, probal na sestrinem računalniku isto-za razliko se je on vsaj z boot-al, vendar winsi niso zaznal nove strojne opreme. Disk je IDE/ATA, plati ga pa obe podpirata. Kak nasvet?
  • spremenil: T-Majo ()

kixs ::

Najprej preveri, da si sigurno nastavil pravilno jumperje!

Stari mora bit MASTER, novi pa SLAVE.

Tako ti mora tudi pokazati v BIOSu, ko vkljucis racunalnik.

Tvoja napaka je po navadi znak, da imas vrstni red prioritete bootanja malo napacen.

Torej, preveri vrstni red bootanja v BIOSu!

LP

zavajon ::

Ali BIOS disk zazna?
Če ga ne, preveri jumperje na obeh diskih. Nekateri imajo namreč različne nastavitve za master in master with slave present. Za test priklopi nov disk samega kot master in preveri, če ga bo BIOS zaznal. Toliko da preveriš, če je s komunikacijo mb-disk vse OK.
Če ga pa BIOS zazna in je problem samo v windowsih, pojdi na My Computer, desni klik, izberi Manage,, nato Storage, nato Disk Management. V desnem spodnjem razdelku mora biti disk izpisan. Če je, skreiraj ustrezno particijo.

lp

T-Majo ::

Disk dela, vendar je kapaciteta namesto 83gb 33 gb :\ Pa piše na jumperjih da je možno dat na 33, vendar mi drugače spoh ne dela.

T-Majo ::

biosi disk zaznajo, bom probal pogledat še na master disku jumperje, kr jih spoh nisem, pravkar pa v dos-u formatiram novi disk, da vidim če bo kaj efekta.

T-Majo ::

evo, 76,6 gb, ko sm v dosu formatiru, to bo to! hvala :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je narobe z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
403403 (2681) Mesar
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383437 (2664) Voluharr
»

Loop pri inštalaciji Win XP in no master disk problema!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101702 (1584) alien13
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453251 (2275) Blind
»

Težava z prepoznavanjem diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
81116 (998) mili

Več podobnih tem