» »

Navijanje AMD procesorja (NUJNO)

Navijanje AMD procesorja (NUJNO)

Lynx ::

Pomoč!!
Mam AMD Duron 800mhz in bi ga rad navil. Koliko mhz ga lahko zvišam brez da ga uničim? Matična plata je ABIT KT7A če vam kaj pomaga. So moje sanje splavale po vodi če ramišljam na 900mhz ali pa tudi mogoče 950mhz ali kar se meni zdi nemogoče 1ghz.

Nekaj sem že probaval, sem iz 800mhz višal na 850mhz pa mi tam na nadzorni plati pod sistem pokaže da mam še kr kao 800mhz. Pa grem nazaj v biose pa mi kaže 850mhz!? Kje je finta v tem?

L.P. Miha

DimmniBurek ::

Piše ogromno po forumu... Naviješ ga lahko tolk kulkr ti ostale komponente dovolijo.
Višaj FSB po korakih za 5 recimo... ko se ne zboota več, višaj še voltažo-spet v najmanjših možnih korakih... Poskusi odprt kišto in malenkost boljše hladit procesor...
There Is No Stronger Drug Than Reality

stock ::

Zamenji hlajenje +(pust ohišje odprto), pa bo šlo do 1Gb 100%. Pa crknu ti kr nebo.. sam poglej mal kko se resetira bios (cmos), pa bo.

Lynx ::

Sej hlajenje pr men ni problem, ker ko ga maximalno obremenim mi pride do 55C* max. Zdele ma 35C* tak da še mam rezerve

Sam mene bolj ono zanima zakaj če dam v biosih 850mhz mi na control panel pod sysem kaže 800mhz, čeprav je v biosih na 850mhz?

L.P.

jan01 ::

Raje si malo boljši rabljen athlon procesor kupi(poglej katere podpira plata), oz prenovi stvar...

Lynx ::

Eh v to se ne mislim spuščat ker bom tak al tak kaj novga kupo, sam zanima me kolk lahka vn stisnem brez posledic.
A ni hecn da je proc. od AMD, hladilne reže pa vent. je pa od intela. Paše HAHA
Hlajenje mam pa tako da je tak, kot da bi imel jet plane pod mizo! Zdele je tem. proca. 31C*
L.P.

Jackal ::

Komponente imaš precej navijaške. KT7A je bila takrat ena najboljših matičnih plošč. Durone se je pa itak dalo navijat v višave. Le lepo počasi je treba it - po korakih.

Jaz ne bi preveč zaupal tisti frekvenci, ki ti jo pokaže v nadzorni plošči. Če hočeš videt čisto pravilno frekvenco v Windows, lahko to pogledaš s programom WCPUID. V mapi programa boš našel tudi en majhen programček WCPUCLK, ki prikazuje frekvenco procesorja v realnem času.

V kolikor boš poskrbel za dobro hlajenje se bo Durona dalo navit na 1Ghz, mogoče celo še čez. Če poskrbiš za dobro hlajenje lahko potem malo dvigneš tudi napajalno napetost procesorja, da boš lažje dosegel željene visoke frekvece.

Sicer je nekaj malega napisano tudi med članki - Je Duron odklenjen ali zaklenjen? in Overclockanje SocketA procesorjev.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

Lynx ::

Najlepša hvala vsem pa bom v kratkem rezultate sporoču

če jih pa ne bom se je pa pokadil vn :D

tak ko tist štos: Kako veste da vse naprave delujejo na dim?
ker veš če ne delajo si spusto dim vn


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
563244 (2592) rossi_46
»

Socket 462 (A) AMD Athlon 1800+

Oddelek: Navijanje
491798 (1302) tiborrr
»

ram problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
6907 (795) Paramedic
»

3DMark 2000

Oddelek: Navijanje
251270 (986) kralj Matjaž
»

Nov rekord! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
594223 (3546) tejo

Več podobnih tem