» »

Ventilator na prenosniku se mi vklaplja non-stop ?

Ventilator na prenosniku se mi vklaplja non-stop ?

Cokolesnik ::

Prenosnik bo star 3 leta in pol in dela brez problemov. Se mi pa zdi, da se ventilator, ki hladi procesor, večkrat kar naprej prižiga in ugaša - se mi zdi, da se dogaja pogostoje kot v preteklosti.

Tako je prenosnik popolnoma tih le prvih nekaj minut po zagonu OS (če se ob zagonu ne nalagajo kakšni večji programi), potem pa se ob vsaki aktivnosti (npr. ko zaženem brskalnik in pogledam nekaj strani) vklaplja ventilator, potem ob mirovanju spet izklopi, a takoj ko pride do nove (tudi manjše) ponovne obremenitve CPUja, spet vklaplja... Me kar moti tole prehajanje in občutek imam da je bil prenosnik včasih tišji.

Bi morda bil kriv prah, ki se lahko nabral v teh letih in onemogoča učinkovito hlajenje (čeprav reže niso videti zamašene), se pa vidi, da je vgrajen baker.

Prenosnik je COMPAQ EVO n620c.

Kaj pravite? :\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

bi0s ::

Probaj če je res prah pa počisti, pa povej če dela boljše.

Jackal ::

V teh treh letih se je v prenosniku verjetno nabrala kar lepa količina prahu, ki ti deluje kot dober toplotni izolator. Očistit procesorski hladilnik in ostale s prahom prekrite komponente ni še nikdar škodilo - edino če je komu uspelo ob tem kaj pokvarit. Tako da previdno.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

tigrr ::

Preveri Taskmanager, če nimaš slučajno kakega programčka gor, ki ti CPU load dviguje. Procesor v tem primeru procentualno manj časa deluje v idle načinu in se bolj segreva, zaradi česar se ventilator lahko pogosteje vklaplja.

Nalož si kak program za spremljanje temperature CPU/GPU-ja, da boš mel boljši vpogled v dogajanje (Hardware Monitor, Motherboard monitor, za dell laptope je bil zakon I8k)

Sicer pa je lahko kriva tud slabo zračena podlaga laptopa, kot seveda tud zaprašen hladilnik.

Cokolesnik ::

S programčkom Notebook Hardware Control 2.0 Pre-Release-04 - Personal Edition imam naslednje rezultate:

- CPU temperatura: 49 stopinj C: Intel Pentium Mobile (Centrino): 1,5 Ghz
- HD temperatura: 57 stopinj C (program me opozarja, da je to preveč): Fujitsu MHT2060AH PL 55.89 Gb

Se vam zdijo temperature normalne? Mimogrede: prenosnik je na leseni mizi, trda podlaga, spodaj sesa zrak, na strani ga ven piha.

Zasedba CPU je ponavadi 0-2%, a ventilator se mi zažene že če za 2-3 sekunde CPU zasedba skoči do 100% (denimo ko odprem eno ali dve spletne strani). Mislim da bo prah kriv - ker to povezujem s tem, da morda bolj čist hladnilnik boljše hladi procesor, zato se ventilator vklopi v tem primeru šele ob daljši obremenitvi CPU-ja, kot sem bil navajen v preteklosti. In še nekaj je... Mogoče pa je ventilator vedno bil tako aktiven, le da sedaj zaradi prahu dela bolj glasno oz. se je morda material ventilatorja rahlo izčrpal.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Možno je, da se ti je termalna pasta posušila.
1. Spihaj laptop
2. Če zgornje ne pomaga, boš najverjetneje moral na novo namazati pasto (svetujem kakšno Arctic Silver ali Ceramique
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Cokolesnik ::

Zelo sem vesel vaših predlogov, zato še dodajte kakšnega, če se spomnite. Napravil bom "seznam" in ga predložil serviserju, ki je pooblaščen za HP prenosnike - HermesQservis Ljubljana.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

miko 55 ::

če zaupaš model, nam s skupnimi močmi rata najti exploded plan od laptopa, pa boš sam naredu servis, drgač pa kolega ponucaj, ki ve kaj dela.:D

lp
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Cokolesnik ::

Model je naveden že v prvem prispevku te teme. Ali potrebuješ še Part number?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

igz ::

Zdravo! Jz mam podoben problem in me zanima kako je s ciscenjem - a to mislite tko radikalno varianto (odpret in razstavit in tako naprej) al kako u izi s kompresiranim zrakom u spreju ali cem takim (mimogrede kje se da to zadevo kupit v LJ?)

Upam da bo ciscenje dost kr me ta zvok ze ful ob zivce spravlja.

Cokolesnik ::

No takole... Danes sem se odpravil k prijatelju hardwerašu in skupaj sva odprla to čudo. Ventilator oz. reže na notranji strani na mestu kjer piha ven zrak, so bile prepredene z vsem mogočim, kot pajčevina bi lahko rekli. Seveda sva počistila še prah in umazanijo na ostalih notranjih delih, do procesorja in hladilnika sva pravzaprav prišla z demontažo vseh, res vseh sestavnih delov - še ezaslon je visel stran kot obešen pujs.:)

Svojevrstna umetnost so tudi vijaki - mini mini mini velikosti in zelo moraš paziti, da se spomniš kje je bil kateri in da ti kater kam ne uide, saj so majhni kot buckina glava.

Ugotovitve: ventilator je veliko tišji.

Včeraj sem sicer ugotovil še nekaj, kar res nisem nikoli pričakoval. Kot že rečeno, sem opažal, da se ventilator pogosto prižiga in zato sem bil tudi pozoren na spremljanje obremenitve CPU v Task managerju, kjer sem prav čakal, kater proces mi zvišuje porabo CPUja, da se zaganja ventilator. In kaj se je zgodilo? Poraba CPUja je narasla, ko sem premaknil miško (Logitech G7) sem ter tja po zaslonu. Ja, ko sem jo pustil pri miru in s prstom uporabil drsno ploščico, se CPU ni prav nič obremenil.

Ali mi CPU žre zato, ker imam lasersko miško?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

BigHugo ::

Ali mi CPU žre zato, ker imam lasersko miško?

Ne.

Povej, katero verzijo Logitechovega Setpointa imaš naloženo?
LP BigHugo

Cokolesnik ::

Zadnjo, 3.10, je pa res da imam Visto, ki (še) ni uradno podrta s strani Logitecha.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

BigHugo ::

Kaj pa pri XPjih, se ti je to tudi dogajalo.

In kako ti drugače špila Vista na tem notebooku.
LP BigHugo

Cokolesnik ::

V XPjih pa iskreno rečeno nisem poskusil, a bom zajeban in bom poskusil na drugi mašini. Sicer pa delajo fajn, gonilnike so sami našli, le za grafikuljo sem uporabil tiste iz WinXP PRO.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

BigHugo ::

Cokolesnik, kaj imaš to radeona 7500 ali 9000?
LP BigHugo

Cokolesnik ::

7500. No, za Aero vmesnik ravno ni, laufa pa klasični vmesnik (črne barve) brez težav, da o tistem zares klasičnem vmesniku (Windows 95) niti ne govorim.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

igz ::

A se ti zdi da je brez kšnega frenda hardveraša torej butasto odpirat laptop? Kje pa dobiš kakega frenda hardveraša? ;)

tomaz- ::

Kje pa dobiš kakega frenda hardveraša?

greš na tržnico in ga kupiš kakšno kilco, seveda morš rečt za živo vago...

igz ::

Ja, bi si mislu da je tko ne? Sam zadnjic so mi na trznici podtaknili same softveraše, majku jim...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404552 (3321) solatko
»

Prenosnik LENOVO R61i piskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
132501 (2261) markolino
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
397643 (7236) Marilyn
»

laptop in hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172294 (1867) glistovje
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575572 (4298) venetu

Več podobnih tem