» »

VideoLAN, snemanje IPTV > file > odpre samo VLC? kako prekodirat?

VideoLAN, snemanje IPTV > file > odpre samo VLC? kako prekodirat?

Bx ::

Imam T-2 IP-TV. Z VLC-jem posnamem dol kak IP-TV program, nato pa ga lahko gledam samo z njim. Ne vem niti kaj za en file to je. Zanima me sedaj kako bi ta file prekodiral v kak xvid ali podobno da bi ga lahko gledal tudi z drugimi playerji oz. kako bi to nastavil v VLC-ju.
Hvala že vnaprej za odgovore

Še sliki mojih nastavitev:

SLIKA 1.
SLIKA 1

http://shrani.si/?openstreamqbh1.jpg

SLIKA 2.
SLIKA 2.

http://shrani.si/?streamoutpqbh2.jpg
Bx

SasoS ::

ProjectX najdeš na doom9.

Bx ::

ej najlepša hvala, samo tam nisem našel tega kar sem iskal (je pa toliko tega...uf)
sem tudi tukaj skoraj vse prebral (tudi o tvojem programu za gledanje iptv SasoS, samo mi pri njem v0.05 neki zvok šteka-piska), pa nikjer našel.
a, res nihče ne ve?
Bx

SasoS ::

ProjectX je sigurno na doom9, evo še direkten link. S tem programom tisto kar si posnel razdeliš na m2v in mp2. Potem lahko to odpreš z dgindex...postopek za pretvarjanje naprej v avi je precej podoben dvd 2 avi.
0.05 je star ko zemlja, trenutno je program svetlobna leta naprej :D. Žal še vedno nimam vse kar bi hotel narejeno zato nisem še izdal...

hobbs ::

Uporabi VideoReDo plus!
Znjim lahko brez izgube pretvoriš v v .mpg, .vob, .mpv!!!
Z njim lahko preprosto in hitro izrežeš reklame, shraniš v filetek potem pa Dr. Divx ali kaj podobnega ali pa direktno na DVD -video!
LP

Bx ::

najlepša hvala obema
bom probal ko pridem domov

lp
Bx

Bx ::

SasoS > hvala, sem pogledal ProjectX pa mi ni bil čist jasen :-)

hobbs > sem pobral dol ta VideoReDo plus v2.2.1.445 in je ravno to kar sem iskal

še enkrat:
1. z VLC sem najprej posnel iz IPTV na disk en file (npr, ki je, če sem prav razumel vse kar sem o tem prebral, Transport stream datoteka, aaa.ts - nastavitve kot na slikah zgoraj)

2. nato sem z VideoReDo odprl to aaa.ts datoteko in takoj kliknil na Save as, in mi je naredilo aaa.mpg datoteko

3. odprem VirtualDubMod in skonvertiram v Xvid

in to je to kar sem rabil

hvala še enkrat obema

ps.: SasoS se pa priporočam za tvoj nov iptv program :-)

lp
Bx

SasoS ::

ProjectX se splača naštudirat ker meddrugim tudi popravi napake v streamu ki lahko kasneje povzročijo desinhronizacijo audia in videa ;)

Cosmo ::

A ve kdo, kako prepričati video predvajalnike, da bi tudi pri AVI fajlih prebrali podatek o Aspect Ratio?

Namreč, če snemam TV SLO z resolucijo 544x576, mi posnet .mpg playerji prikažejo pravilno (4:3), takoj ko pa zadevo prekodiram z VirtualDubMod-om v Xvid, Aspect Ratio prikazujejo vsi napačno , razen VLC.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VLC - Siol TV in format datoteke

Oddelek: Zvok in slika
94572 (2242) gorann
»

IPTV klient (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
18532670 (14120) ToniT
»

Rezanje Mpeg2 posnetka.

Oddelek: Programska oprema
141811 (1635) il
»

MPEG TS - kako ga urediti

Oddelek: Zvok in slika
91747 (1602) roli

Bi mi kdo posnel dokum. oddajo..

Oddelek: Sedem umetnosti
242148 (1543) kuglvinkl

Več podobnih tem