» »

zajem analognih posnetkov (VHS, Hi8, TV) na CD -z Voodoo 3500 (prosim pomoč)

zajem analognih posnetkov (VHS, Hi8, TV) na CD -z Voodoo 3500 (prosim pomoč)

urosbe ::

Hy!

Imam en problem in sicer imam Voodoo3 3500, ki podpira real-time MPEG2 in AVI capturing (zajemanje).
Da povem najprej, kaj želim narediti in kje se mi zatakne. Stare videokasete bi rad zajel na disk, jih skompresiral v format VideoCD (resolucija 384x288).
Zatakne se pa tam, kjer je treba izbrati format. Na voljo je namreč resolucija ...
320x240, 640x480 ... (vmes ni nobene, jaz pa bi rabil ravno 384x288, kot je resolucija VideoCDja).

Če zajamem z 320x240 vse deluje odlično, vendar potem ko spravim teh par giga v VideoCD, je fora v tem, da on potem to resolucijo avtomatično raztegne na resolucijo videocdja, torej iz 320x240 na 384x288, rezultat pa je zame nesprejemljiva kakovost slike).

Poskusil sem zajeti z 640x480, vendar sumim za prepočasen računalnik Pentium III 450 MHz, 256 MB 7ns RAM, 20 GB 7200 disc, ker je "drop frames" število preveliko, pa še buffer se napolni v parih sekundah, tako da to ne gre.


Kot sem rekel, imam Voodoo3 3500, in nikjer ni napisano v kakšni resoluciji ta kartica podpira captuiring, vendar glede nato da ima strojno MPEG2 kodiranje, se mi zdi, da bi moralo delovati pri VideoCD resoluciji (katere format je MPG).
Imam pa WindowsXP, je mogoče s tem kaj narobe?

Če ima kdo izkušnje s tem, naj prosim pomaga, in napiše kakšen nasvet.

Lep pozdrav!

Uroš
Uros.Benedicic@kss-loka.si
  • spremenil: urosbe ()

HUDiR ::

Ma jest sem tud kupu to kartico zaradi arhiviranja starih posnetkov, pa je blo vse skupaj en šid. Capture sem imel sam v 320x240 pa na dol se eno. 640x480 je nism vidu. Pa tist mpg2 je kar nek svoj format. Ne vem probaj z mpeg4. Sm pol kupu kar video kartico. :))

urosbe ::

In kaj si kupil zaeno video kartico? Poznam samo PinnacleSys, vendar stane čez 60k!?

LP! Uroš

HUDiR ::

Nekaj taknega od electronic-designČetudi sem imel veliko dela, da sem zanjo našel optimalne programe in postopke. Kvaliteta digitalnega posnetka ni slaba. Mal nerodno je ker uporablja JMEPG direktnega codeka za v DivX se nisem našel, morda pa kdo ve za njega? Bom poizkusil se enkrat z Voodoo 3500

HUDiR ::

Sem probu se enkrat 3500 in ima resolucijo capture na dveh loclivostih, najvecja je 320x240 imas pa se still capture na povni PAL loclivosti slabe kvalitete. Zadovoljivo posname samo iz TV tjunerja. "Video in" zame ni sprejemljive kvalitete. |O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako film, ki se predvaja v brskalnuki prenesti na disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6717756 (10773) SLO_Matej
»

Filmčki iz digitalnega fotoaparata

Oddelek: Zvok in slika
211878 (1540) CaqKa
»

Premiere 6.0 ????

Oddelek: Zvok in slika
121031 (923) marS
»

WinXP capture format - please help

Oddelek: Zvok in slika
81827 (1673) urosbe
»

Kino v sobi:>

Oddelek: Zvok in slika
211598 (1308) matevzm

Več podobnih tem