» »

Problem s NVIDIA nastavitvami driverjev in posledično problem pri performancu v IGRI

Problem s NVIDIA nastavitvami driverjev in posledično problem pri performancu v IGRI

mihax00 ::

Imam velik problem s igro CoD2. Namreč imam nov sistem 7600GT in v igri dosegam smešno majhne fps-je (50-70 in polno štekanja, dolgo nalaganje igre).
Med tem pa v ostalih igrah prav odlične, tudi 3d mark mi daje nadpovprečne rezultate.

Med poskusom, da bi rešil problem, ki me tare samo v tej igri sem ugotovil s programom rivatuner, da ko sem v igri mi noče preklopiti v 3d performance način ampak ostane v 2d standard. Funkcija v riva tunerju v overcloku FORCE CONSTANT PERFORMANCE pa je na disable in zamrznjena. :&

Da je pa stvar še bol čudna mi je pa učeraj zvečer, ko sem spreminjal nastavitve kar po tekočem traku že iz obupa (riva, nv control panel, cod2 grafic nastavitve) upel spraviti cod2, da mi je tekel tako kot mora NA 175 FPS, brez štekanja, in ful hiter loading igre !!! (bil sem čisto šokiran)

No zjutraj pa začnem študirat kaj hudiča sem spremenil, da je zadeva začela delati normalno prišel do zaključka, da sem v NV control panelu ročno dodal cod2mp_s.exe na seznam aplikacij in to mislim, da je bil potem vzrok da je aplikacija začela delati normalno.

in ker če dodaš na seznam neko aplikacijo in za njo ne spreminjaš nastavitev ampak stiš vse na globalno se ti, ko zapreš control panel aplikacija izbriše iz seznama. (to takrat še nisem vedel) In ker je zjutraj ni blo več na seznamu sem jo šel še enkrat ročno dodal (ne vem zakaj)
in od takrat mi CoD2 zopet več ne dela kot bi mogel. :// (again 50-70 fps)


in sedaj ne vem več kaj naj naredim
grafična kot hardware ni kriva ampak je problem s nastavitami to je zdaj že dejstvo!


PLS HELP me ;(




  • spremenil: mihax00 ()

xabre ::

A 175 fps imaš na dx7?

dejansan ::

kako pa je, če grafična ni navita, si sprobal?
dejansan

mihax00 ::

lej to cod ni kriv mogoč to da nekako ni kompatibilen s driverji mogoče
nastavitve od coda nekak niso pomembne ker karkoli sem spremenu je blo isto

ja karkoli mam dx7 al dx9 je isto
razn učeri ko mi je ratal pa ne vem kok sem tut probu z dx9 in sem jih imel 150 drugač 170!

ne isto je če ni navita!!
ker navil sem jo kasneje s tem problemom se pa že matram skor kak mesec


problem tiči po mojem v tem da NV driveri ne preklopijo aplikacije v 3d performance način in potem pač dela z manj moči al neki tazga :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihax00 ()

billposter ::

izklop sync every frame v options

mihax00 ::

še enkrat NISO KRIVE cod nastavitve!!!

ker od učeri ko je kr naenkrat delalo in zdaj ko spet več ne dela nisem v codu samemem NČ spremenil !!

in ja imam izklopljen sync every frame !
pa tude če ga vklopim ni razlike v fps-jih

billposter ::

jaz mam 7600gs pa mam v gonilnikih vse na performance in ne na quality pa mam samo okol 60-90 fpsjev, verjetn zarad 512 rama pa 1,6ghz proca... mogu bbi bit 2,1.. pa se je zmanjšav.. fukjena plata

mihax00 ::

ja ti maš strojne probleme js pa programske :/

najbol sem pa jezen ker sem takoj ko je začelo delat za vsak slučaj naredil RESTORE POINT v winsih ampak nč ni pomagal! NV driverji ne šmirglajo tega :/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CoD Problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6510641 (6614) hojnikb
»

prosim pomoč cod4

Oddelek: Igre
121475 (1060) TheNightFox
»

Ati radeon 5850 in inter core 2 E7500 2.93

Oddelek: Pomoč in nasveti
463753 (3426) aljosa555

Call of Duty 2 MultyPlayer

Oddelek: Igre
375736 (3939) Rotaidal
»

Call of Duty pomoč

Oddelek: Igre
192575 (1835) Kaličopko

Več podobnih tem