» »

popravilo trdega diska

popravilo trdega diska

Popcek ::

Oki neki sem se spilu v enmu pcju. Nardil kratek stik. Po resetu biosa pa se en disk ne zbudi vec. Se sploh ne zazene. Predvidevam, da se je skurila samo kontrolna plosca. Zdj pa me zanima, ce je mozno. da dobim identicen disk, menjam kontrolno vezje? A bi to delal ? Je to ze kdo probu ? Al je treba nardit se kj ?

Je pa res, da je disk se v garanciji >:D >:D .... sam pol predvidevam, da ne dobim podatkov.:(

5er--> ::

Vse tvoje predvidevanje je pravilno. (verjetno ;))

Popcek ::

a ma mogoce kdo WD 800BB-00JHA0 kontrolno vezje ?
al pa identicen pokvarjen disk (tko da kontrolno vezje dela) ? tak crn wd-je pa 80gb ...
odkupim :D

tvich ::

Menjal sem pravilno kontrolno vezje na maxtorju pred enim mesecom. Disk se ni zbudil. Na voljo sem imel 3 vezja in z nobenim ni šlo. Serijske se med sabo niso razlikovale za več kot zadnji dve številki.. Pa sem prepričan, da niso glave zaružile ampak, da je šlo samo vezje.
Če disk res ne da nobenega zvoka od sebe potem ga probaj ohladit, da se skrči ohišje in vezje in poskusi pol. Dobesedno ga daj čez noč v hladilnik. Če to ne bo šlo probi drug ekstrem in ga probi segret na radiatorju. Kdaj celo pomaga če ga potolčeš po mizi. Čim boš v biosu našel disk, boš z softwerom (spin rite) lahko dobil presenetljivo veliko podatkov dol.

ČE SO PODATKI ŽIVLJENSKO POMEMBNI NE POČNI NIČ OD ZGORAJ NAŠTETEGA!!!

LP
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

Pyr0Beast ::

Hmm, če imaš WD-ja z 8Mb cacha ti lahko pomagam.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Popcek ::

Sem se odlocu .... ker je se garancija, bom probu to mal izkoristit :D. Ce pa ne bo nic iz tega, pa se slismo pod ZS. Podatki mi res niso zivljensko pomembni, samo kar tako se pa tud ne morm poslovit od njih. Je pa res, da bi biu dobr obcutek, ce bi disk ponovno delal. Je pa res, da od njega ni cisto nobenega znaka zivljenja, zadava je cisto tiho k se priklop in sem skor 100%, da se je moglo skurt neki na vezju .... sam ce je se garancija, pol ne bom raj nc se sraufu .... >:D

moglasi ::

Samo pazi.. ne omenjaj da si se z diskom igral.. ker ne bo nč z garancijo.. Samo reč: crknu je sam od sebe!

Pyr0Beast ::

Lahko bi še pobral dol prej. Dejansko se nič ne pozna, vrjemi.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Popcek ::

jahhhh ... ocitno bo res treba probat :| ..... ne najdem racuna .... samo dobavnico .... a kdo ve, se da samo z tem uveljavlat garancijo ? na listu pa pise garancija 3L ????

Pyr0Beast ::

Baje da bi garancija mogla bit, ker je vezana na serijsko številko.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Electronic door lock

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12999 (782) int47
»

se da iz glasbenega stolpa pobrat ven ojačevalec?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91429 (823) SplitCookie
»

Monitor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6918 (729) VolkD
»

Lightshow-maturitetni izdelek

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61504 (1239) settler
»

ATX 250W napajalnik mi cvili

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
261847 (1574) VolkD

Več podobnih tem