» »

Čuden zagon navitega Core 2 Duo

Čuden zagon navitega Core 2 Duo

Guardian ::

Imam E6300 na P5B (brez deluxe) in pri default frekvenci je zagon čisto normalen, v kolikor pa začnem dvigovati frekvenco CPUja, se računalnik zelo čudno zaganja. Sicer deluje vse OK in brez težav, ampak ko pritisnem tipko za vklop, se za sekundo zažene... potem vse utihne in šele čez 2-3 sekunde se dejansko zažene. Je to normalno ali delam kaj narobe glede overclockanja?! Naložil sem tudi zadnjo izdajo biosa, a ni pomagalo.

Hvala za odgovor-e.

bluefish ::

dobro bi bilo, če poveš še katere RAM-e imaš in za koliko si poskusil naviti CPU, pred se začnejo pojavljati težave.

asus ::

to je povsem normalno,ti kar mirno naprej navijaj;).to je samo ene vrste intelova zaščita

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

Guardian ::

Rami so 2 × DDR2 DIMM PC2-800, 512MB, Aeneon (6400u-555-12), CPU pa dela na 3.0 GHz.

Asus, torej ni panike glede tega?!

asus ::

ne ni panike verjami ;)

JIM22 ::

Sej se tud tak zaganja delux verzija, je kar prav asus povedal da je to intelova zaščita pred navijanjem. Za vsako ko komp prižgeš se nastavi frekfenca na def. in potem se takoj ugasne in prestavi frekfence na navite oz. katere imaš nastavlene v biosu. Sem pa naložil zadnjo verzijo biosa za delux in se to ne dogaja več, ker so odpravli tole zaščito in se računalnik normalno zažene. Mal se pozanimaj če je tud tak bios za navadno verzijo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Sumo ::

JIM: mi lahko poveš kater bios si to naložil? Ker jaz sem flashal tazadnjega, ki ga najdem na asusovi strani (verzija: 0804, datum 2006/10/30), pa se mi sistem še vedno zaganja na ta način. Da ne omenjam tega, da mi včasih PCI-E link nastavi na x1 namesto na x16. Precej nadležnih bugov ima ta plošča...

Gajba ::

hmm meni je double restart odpravil že bios 0711, problema s PCIe 1x pa nisem imel nikoli, mislim pa da to zajebava samo z določenimi grafičnimi karticami.
All I found were lungs and liver

JIM22 ::

Ja tega tazadnga mam. Prej sem mel pa enga iz okol 6.mesca, je biu original gor, vmesne pa nisem probaval, ker sem plato kupo konc oktobra. Z tem nimam problemov dvojnga zaganjanja. Kar se pa tiče pci-e se mi je pa tud zgodilo da mi je dal na X1. Sem pa spremenil frekfenco pci-expres na 115 in deluje ok. Sem probal tud 110 pa ni blo vredu. Grafična je 7900gt, sprobaj in boš videl katera bolš dela.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412627 (6489) AndreAS
»

Plata za core 2 duo???..asus

Oddelek: Navijanje
412437 (1349) ShARk63
»

Nenavit sistem hitrejsi od navitega

Oddelek: Navijanje
141373 (1079) igor0203
»

Težava pri navijanju!

Oddelek: Navijanje
151332 (1137) c00kie
»

DFI ultra-d

Oddelek: Navijanje
331877 (1172) gfighter

Več podobnih tem