» »

Problem z Athlon XP 2600+

Problem z Athlon XP 2600+

alessio2 ::

Imam plato Soltek SL75-FRN2-L z nForce2 čipovjem in gor Durona (Morgan) 1300, kar mi je lepo delovalo.
Sedaj sem kupil Athlona XP 2600+ in mi vse lepo boota, napise Athlon 2600+ (če imam FSB na 133, če pa imam FSB na 100MHz mi napiše Athlon 1600 :)
Ko uspešna zazna CPU, IDE, ... DMI,.. se mi pokaže zaslon če želim normalno zagnat windowse in pol vse skupaj zašteka (tudi na safe mode) al pa se ponovno zažene, skratka ne pridem nikamor razen v BIOS (tudi če dam Knoppix-e noter je podobno)
Sedaj sem dal nazaj Durona 1300 in mi dela normalno.

Na matični je nastavljen jumper za 100/133 FSB kot treba...
Matična podpira Socket A do Bartona 3200+ (update naj bi podpiral tudi Semprone, vendar tega updatea ne rabim)

Kaj je lahko narobe? A je procesor, čeprav ga zazna?

Pšenični ::

Še enkrat naloži windowse ,pa poročej.To velja pod pogojem da si vse drugo v redu poštimou,bios, fsb, hlajenje procesorja, rami..........

Ernaldinjo ::

Poskušaj povečat napetost procesorju - VCORE v biosih. Napetost večaš po korakih dokler ne dosežes stabilnega sistema. Pazi da ne nastaviš prevelike napetosti!!! Ko to delaš je priporočljivo da maš ventilator na hladilniku cpuja na MAX. Če pa to ne pomaga pa poizkusi še povečat voltažo VDIMM - rama. Napetosti naj ne bodo 10% večje kot so po defaultu (priporočilo).

Ajd

alessio2 ::

telebanc... dvomim da je fora v novi inštalaciji winsov, ker mi niti Knoppix-ov iz CDja ne zalaufa (štekne med nalaganjem komponent), medtem ko mi na Duronu dela
Ernadinjo... glede napetosti pa mi je čudno ker ima Duron 1.77 V (default) Athlon (ta ki ga imam jaz) pa 1.65 V, tako da ne vem če je fora v višanju napetost
Poskusil sem več kombinacij ki joh omogoča bios (Optimal, performance,... FSB, Ram - Auto/By SPD,..) pa nič
A je lahko pokvarjen procesor, ali sploh nebi prišel v BIOS če bi blo z njim kaj zelo narobe ?

Pšenični ::

Ej stari, probej resetirat bios, pa pol zalaufej.Napetost je prava, tko da to nebi smel biti razlog.

alessio2 ::

Bios sem že 10krat resetiral zaradi vseh testov... in ni nič pomagalo
Poskusil sem višat napetost in se nekaj prebudi... Pridem do Windowsow ampak mi meče BlueScreene al pa kr resetira...
Zdej imam nap 1.7V ... a je to že nevarno za Athlon XP 2600+?

Pšenični ::

Nevarna napetost za tvoj procesor se začne pri +10% na default.Kako je z rami ,probej druge rame obvezno, kaj pa kondenzatorji na plati so v redu.

alessio2 ::

Kondiči so že nekaj cajta napihnjeni. Imam že nove samo še nisem zamenjal. Sej če je delalo na 1.77V pri duronu bo zdaj tudi na Athlonu pri 1.71V
Pri tej napetosti je kar stabilen...
Zdej se malo igram z multiplierjem pa mi ne dela na nobenem večjem.

Ernaldinjo ::

Če maš kondiče napihnjene... menjaj plato:D . Procesor dobiva moč iz kondenzatorjev, torej če so napihnjeni imajo precej nižjo kapacitivnost, kar se ti kaže v nestabilnosti sistema (to lahko primerjaš z avtom ki ima zabit zračni filter) Jaz sem mel podobne probleme na epox 8rda3+ pa procesorju 2500 navitem na 3200, je bil sistem nestabilen ker so napetosti nihale. Ti ne predlagam menjanja kondenzatorjev, ker je to začasna rešitev (men je skurlo plato pa napajalnik po dveh mesecih :O ). Če hočeš še nekaj časa uporabljat ta sistem kupi novo plato. V nekaterih trgovinah se jih še dobi, npr anni, za to trgovino vem.

Pyr0Beast ::

Jah, kondije menjat čimprej, samo močan lotkolm si zagotovi, ker z kakimi 20W ne boš daleč prišel.

Lahko ti pa tudi jaz menjam :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASRock K7S8X lastniki, pozor!

Oddelek: Navijanje
473696 (2282) mtic
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764937 (3776) mihamedo
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946329 (4528) Veron
»

Split in Combine funkcija pri Taganu?

Oddelek: Navijanje
131105 (876) Kowy
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301881 (1381) boštjan

Več podobnih tem