» »

Kondenzator za grafično...

Kondenzator za grafično...

DaMachk ::

Lep pozdravček.
Zaradi nesreče z grafično kartico se obračam na vas ter vas prosim, da mi pošljete ZS ali email (damachk@gmail.com) v primeru, če imate doma kakšno novejšo grafično kartico...
po možnosti ATi iz Xx00 serije...
zakaj?

Rabil bi namreč kondenzator:



Oznaka kaj piše gor:
[code]503
SYPC
1500
2,5[/code]

če se pri kom najde kaj takšnega, se priporočam.

LP
No signiature, as you see..
  • spremenil: DaMachk ()

SSH ::

Potrudi se pa z multimetrom zmeri kapaciteto kondenzatorja (če še ima seveda vsaj malo ostalo od tačk), da boš vedel kakšne kapacitete je pol pa se žiher kaj najde, če ne pa skočiš po novega v hte,IC. Pazit moraš le da je 105C.



lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Azrael ::

Če tiste oznake kaj pomenijo je to kondi 1500uF 2.5V

Če se je kondi odlomil, je bolj vprašanje kaj je s padi na tiskanini. Če so padi še v redu, potem v eni od omenjenih trgovin kupi nov kondi in daj grafo nekomu, ki ima znanje in izkušnje s SMD elementi, da ti ga prilota nazaj. Pri zamenjavi je važno tudi, da bo kondi prav obrnjen, drugače bodo dimni signali.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

radiator ::

Te oznake pomenijo točno to kaj piše. Res preveri pade kako zgledajo. Kje je ostala ona plastika ki je pod kondičem? Sam sem dolgo cajta nazaj tudi vtrgal dol kondič iz 9000pro ko sem enkrat ponoči delal uslugo kolegu in šel preverjat ali njegova grafična ok. No ko sem mojo jemal ven sem mislil da sem prijel oni klips na AGPju za odhaklat grafično bil pa je en elko :'(. Amapk dolgi govor kratek smisel. MAlo sem ga pogledal in še je imel malo nogic. Tam sem zraven nalotal žičke. Plastiko od kondiča odstarnil iz PCB-ja odlotal prostale nogice in ga nazaj nalotal in z lepilom zalil na PCB. Če nogic ni potem nabavi kar en 1500uF kondenzator najnižje napetosti(da bo manjši), ki ga stakneš. To bo verjetno 6.3V in ga prilotaj. Pazi polariteto je ponavadi označena na PCB-ju če ne pa preveri na eni siti grafični. Ja pa nese sekiraj kako bo zgledalo. Jaz sem po tem ko je na 9000pro padel CPU cooler in je razneslo HEXFET-e v SO-8 ohišju kar nalotal 2xTO220. Zgleda grozno dela pa še zdaj.
Kaj je jutri že bilo?

Pyr0Beast ::

Opcije:

1. najdeš enak ali 'podoben' kondi in ga nekako prilotaš
2. najdeš 'standarden' kondi in ga preprosto nalotaš. (lahko bi vzel 1500uF@6.3V (manj najbrž ne boš dobil) ali pa kakšen 2200uF če si bolj navijalske dušice). Dobro bi bilo, če bi pazil na dolžino nogic, vendar načeloma to nebi smelo biti problem
3. v kolikor ima tisti kondi še nekaj ostankov nožic, bi se ga dalo nalotati, vendar je to še bolj tvegano kot iskanje novega, ker je lahko kondi fizično v stiku in ob vklopu bojo feti frčali po zraku.

Marsikaj se da bolj -po domače- narediti, pa ponavadi dela enako ali še boljše. (v najslabšem primeru boš moral odviti grafo)
Upam da grafe še nisi priklapljal, ker to je najslabše, kar lahko narediš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sverige ::

Jaz sem popravljal podoben primer.
-Doma sem imel samo kondenzator 4,7uF, ga prilotal in stvar je delala.
Vse skupaj je bilo 5 minut dela in racunalnik dela.
hej

Pyr0Beast ::

uff, ne tega delat ... zlahka pokuri Fet-e ali še kaj drugega zaradi sunkov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SSH ::

Imam v roki 1 kondi 1500uF 6,3V 105C ki je dokaj majhen. Če ga nucaš mi na Zs pošlji naslov pa ga dobiš v kuverti :)


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moč kondenzatorja za na matično ploščo...pomoč?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
203461 (3094) Brane22
»

Menjava kondenzatorja na plati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712256 (9026) Pyr0Beast
»

Kakšen kondenzator je to ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
283187 (2230) cortez
»

Cvrčanje v kišti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504865 (4062) Pyr0Beast
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10314895 (10575) Pyr0Beast

Več podobnih tem