» »

Nasvet glede dve ATI RADEon-ov...

Nasvet glede dve ATI RADEon-ov...

Klemenko83 ::

Torej sem nov uporabnik tega foruma...odpiram in pišem novo temo zato,ker jih je tule čez 300 strani in se mi ne da vsega pregledovat,ter v upanju da bom našel kakšno koristno pomoč oz. info...

K problemu:
Doma imam dve grafični ena je SAPPHIRE RADEON 9200 ATLANTIS in druga GeCube RADEON 9600 SE Game Buster...sicer nisem neki težki grafičar in poznavalec vseh možnih oznak in vsega tega...vendar me zanima sledeče:
-katera je boljša...
-ter zakaj...
-ko zaženem "SiSoftware Sandra Professional" in pogledam pač display modul...mi izpiše sledeče:

za 9200ko: da ma total memory cca. 254MB texture in 254MB za video...
za 9600ko: pa samo 128MB...

-kaka je kle razlika...

sicer če me spomin in nekaj znanja ne vara potem mislim da je 9600ka po oznaki boljša,ampak vendar po pregledu v "Sandri" sem postal dvomljiv ker je zdj boljša...tko da se sedaj na vas obračam...
Hvala za vse info. že vnaprej. LP Klemen

chucki ::

Pri tako pocasnih graficnih karticah ni pomembno koliko rama imajo ker ga itaq ne morjo izkoristit. Po mojem je 9600se boljsa izbira. Ce pa ne vrjames pa obe testiraj.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Klemenko83 ::

huh ... malo razloži zakaj ne morjo izkoristit... in kje naj jih testiram...
jih je morda kdo že? jz jih zih ne znam...ker drugače pa bi jih že...ane...

chucki ::

Evo tule mas en test graficnih kartic ki jih imas ti.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Klemenko83 ::

huh...ne bo držal...vizualno si niso niti mal podobne...pa tut tole ti na konc piše:
"The two SE models that we used are designed by ASUS" ... na mojih obeh piše da so od ATI-ja...
rad bi da se navedejo neka dejstva zakaj in kako?

upam da nisem prezahteven...rad bi zbral le boljšo od teh dveh...

chucki ::

Asus je pac firma ki nardi graficno kartico. Obstaja mnogo razlicnih firm ki so nardile 9600se in 9200. Po teh testih ko jih gledam ima 9600se v vecini prednost pred 9200. Zej da ti pa nekdo opisuje zakaj je bolsa pa kako se pa ne splaca ker niso to nove in zmogljive kartice. Novih iger ne bos mogel na teh igrat. Za filme,stare igre in druge stvari so pa dobre obe.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Klemenko83 ::

ni res... Far Cry mi recimo čist lepo dela...NFS Carbon tut...brez kakih problemov...

strumf666 ::

dela, zato ker ne zna izrisat večine boljših vizualnih efektov, ker ji ne podpira. Če si s tem zadovoljen, potem v redu.
Če imaš možnost pojdi pogledat kako zgledata obe igri (in še kakšna novejša) h komu, ki ima novejšo grafično karto; recimo vsaj 7600gt pa mu reci (vsaj za test) naj vse nastavi na max kvaliteto.

9600 ima/je bistveno močnejši GPU kot 9200 kar se pa rama na grafični karti tiče, je pa tako, da če skombiniraš šibkejši GPU z več rama si kar se slik/sekundo tiče (ponavadi) na slabšem, kot če imaš močnejši GPU z manj rama.

In potem, da se stvar še malo zakomplicira vidim, da imaš eno karto, ki je SE verzija, druga je pa obična. SE pomeni okrnjena verzija, ki ima manjšo hitrost vodila (GPU do grafičnega rama) kar ima spet precejšen vpliv.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Klemenko83 ::

pomoje najbol obe prodat pa kej jačega kupt...a?

Loksorr ::

Sam ste pa vsi čist preveč obsedeni s temi novimi grafičnimi, če mene prašte. Ne vem no saj lahko da je problem da mam mal dioptrije pa ne špilam z očali, sam še nikol nism doživel, da bi si reku, saj je dobra igra sam grafika bi mogla bit mal lebi...

In ne to v bistvu nima nobene povezave z uprašanjem. Je pa tako da je 9600 skor zihr boljša. Mogoče v kaki obskurdni zadevi ne za večino stvari pa ja.
Živi in pusti umreti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loksorr ()

chucki ::

Nismo obsedeni sam ne morjo nam pa ljudje ki imajo 9600pro govorit kaksna grafika je v nfs carbon ko nimajo pojma kaksnga zgleda na mid end graficni. Tak kot da bi drugo igro igral.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

opeter ::

Nismo obsedeni sam ne morjo nam pa ljudje ki imajo 9600pro govorit kaksna grafika je v nfs carbon ko nimajo pojma kaksnga zgleda na mid end graficni. Tak kot da bi drugo igro igral.

OK, s tem se (prvič!) popolnoma strinjam, ampak ne govorit, da je 9600 neuporabna za igranje. Vsi starejši komercialni špili (do recimo 2004, torej pred DOOM-om 3) delujejo z vsemi bonbnočki na teh karticah.

Zakaj sem izpostavil besedo komercialni?
Ker se v tem času pojavljajo tudi druge igre, ki jih ostali špilamo, večina jih pa niti ne pozna, npr. Space Interceptor: Project Freedom, ali pa razne majhne igre. Nimajo v ozadju milijone dolarjev na razpolago za razvoj, ampak so še vedno zelo igrabilne in s prijetno grafiko.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Klemenko83 ::

@chuci: am...sej ta komp lih nebi bil zame... v mojmu je X1650ka...tko da jz prou dobr vem kako zgleda ko daš vse max... kle mam pač še en komp in kot sm reku pač nevem kero bi dal not...ker nevem ker je DEJANSKO boljša... sicer pa bom zdj pustil 9600ko not... anyway thanks 4 the help...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI radeon 9550 256MB ram

Oddelek: Kaj kupiti
241387 (1088) jest10
»

Nadgradnja - mnenja prosim

Oddelek: Kaj kupiti
442117 (1647) Sami
»

Ali je grafična radeon 9600?

Oddelek: Strojna oprema
14933 (796) Good Guy
»

grafična v cenovnem razredu okrog 20k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504487 (3861) sid911
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564507 (3672) Jaffa

Več podobnih tem