» »

MB QDI PlatiniX 2PE/800 BIOS

MB QDI PlatiniX 2PE/800 BIOS

[Default] ::

Imam omenjeno MB http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/produ... Težava pa je v tema, da sem nadgrajeval BIOS, flashal sme ga s verzijo V1.3SLCP od matične plošče PlatiniX 2PE800 pro. Nadgrajeval sme ga zato ker mi ni podpiral procesorja Celeron2660GHz v knjigici pa mi piše da ga podpira. Tako da mam zdaj use zblojeno (disketnik ne dela, miška ne dela, USB ne dela, rač. se ne prižge se zmiraj niti ne ugasne).
Rad bi dal nazaj star BIOS v 1.1 SLCP (januar 19. 2003) samo ga nimam ;(
Lepo bi prosil koga če ima tako matično ploščo, če mi posreduje bios ali kje bi ga lahko dobil?

amigo_no1 ::

Hmm, po sami nadgradnji biosa je ponavadi potrebno računalnik ugasniti.

Iz slike same osnovne plošče je razvidno, da imaš PLCC tip biosa (ki ga je brez ustreznega orodnja malce težje odstraniti kot DIP bios čip - govorim o hotflashanju)

v google:
PLCC chip removal

Čudno da na strani, ki si jo napisal zgoraj ni linka za download biosa.

Nekaj sem napisal že tukaj:
Matična se ne zbudi:


Tako da bi prvo moral najdi nekoga, ki ima isto osnovno ploščo, ki bi shranil svoj bios v fajl , potem bi zamenjala bioš čipa (njegov bios čip v tvojo osnovno ploščo, prižganiti tvoj računalnik , bootanje v čisti dos, zamenjava bios čipov nazaj kot je bilo prej (na tvojem prižganem računalniku), re-flashanje tvojega pokvarjenega bios čipa z njegovim bios fajlom.

Pomembno je da 2:
da imaš pravi bios fajl na boot disketi + program za flashanje
da imaš PLCC čip (ni nujno da je vzet z enake osnovne plošče, mora pa "lepo pasati" v tvojo osnovno pl.) , ki deluje na isti voltaži (da kaj ne skuriš) , nato pa s programom za flashanje vsiliš flashanje pokvarjenega bios čipa iz datoteke s pravim bios fajlom

+važno je, da se sistem dvigne in boota - to je že pol zmage

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

[Default] ::

jeje997
Ja jasno da sem računalnik po sami nadgradnji resetiral oz sem ga ugasnil.

Zdaj je pa tako:
-računalnik mi se sicer zbudi (res da ne zmiraj ob prvem zagonu)
-skoraj use normalno dela (v BIOS gre, v windowse pride)
-ne dela pa disketnik, miška (kurzor skače sam od sebe), USB ne dela, restarta ga ne...
-flasham lahko samo iz CDROMa (disketnik ne dela), no saj to ni nič narobe
-proval sem flashat BIOS samo da zdaj prime samo tisti bios ki je že na plošči se pravi V1.3SLCP
-dal bi nazaj originalni flash file *.bin ( V1.1 SLCP januar 19. 2003) :'( samo ga nimam odki dobit:(
-:\ zato bi prosil koga če ima tako matično ploščo, če mi s flash programom ki ga dobi www.qdigrp.com shrani svoj BIOS *.bin in mi ga posreduje:\

To pa zato ker pač QDI ima zelo slabo podporo. Na njihovi strani ni BIOSa original verzije (V1.1 SLCP)

Če še to mogoče komu pomaga, tako mi je pisalo ob zagonu računalnika ko je še use delalo normalno:
P6I845PE PLATINI X 2PE - 800
BIOS V1.1 SLCP 1.19.2003
06/19/2003-i845-w83627-6A69VQ1GC-00

amigo_no1 ::

Pošlji mail na QDI Europe
http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/about...

in povej da na njihovi strani ni nobenega biosa za tvojo osnovno ploščo -> naj nekaj ukrenejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

[Default] ::

Verjetno res druge nebo..

amigo_no1 ::

Stran sicer obstaja , vendar biosa nimajo gor :\
http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/suppo...

Poskusi še tole

flashaj z parametri (in biosom PlatiniX 2PE800 pro)
AWDFLASH.EXE /cd /cp /cc

Potem ugasni računalnik in premakni JCC cmos jumper (ali pa daj ven in potem nazaj baterijico na osn. plošči)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis računalnika

Oddelek: Strojna oprema
151386 (944) Hayabusa
»

Pomoč pri menjavi processorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
6862 (823) Ruby
»

gonilniki po instalaciji xp sp 2

Oddelek: Pomoč in nasveti
122258 (2064) Jakka
»

prosim ocenite mi računalnik???

Oddelek: Kaj kupiti
261648 (1005) Jan987
»

kudoz KD7X-6A

Oddelek: Strojna oprema
101690 (1571) Arthur

Več podobnih tem