» »

[Linux] Fedora Core 6 težave za zagonom in Grub-om

[Linux] Fedora Core 6 težave za zagonom in Grub-om

mat3 ::

Namestil sem si Fedoro Core 6. Imam že inštalirane XP-je. Na zunanjem SATA2 trdem disku sem že obstoječo particijo zmanjšal za 20 GB in jo pustil neformatirano. Fedoro sem naložil na ta del diska (Privzeta namestitev na nezaseden disk). Ko pa inštalacija konča mi boota direkt v Windows XP, brez Gruba oz. česarkoli. Tudi če dam za zagonski disk ta zunanji disk mi napiše MNT error. Kako bi uštimal grub, da bi bootal Windowse in Linux ??

Hvala že vnaprej.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Vlady ::

Enako se zgodi pri meni, ko se inštaliral fedoro 6.
Le da jaz nimam zunanjega diska, imam pa notranji 2x SATA 200GB v RAID 0. Disk in particijo mi normalno zazna, in normalno inštalira gor fedoro, ko pa ponovno zaženem, kar preskoči GRUB oz. tako kot da ga nebi bilo in padem v winse. Zdej ne vem, al sm jaz brbljav al kwa sm narobe naredu. Poleg tega imam pa v kompu še en disk na IDE priklopljen, gor so pa winsi. In GRUB sem dal na ta IDE disk, medtem ko linux počiva na RAID particiji. Če dam na first priority RAID particijo, mi napiše, da ni sistema in ne more boot-at, četudi dam GRUB na RAID particijo ne dela nič. Zgleda kot, da ne morem računalnika boot-at z RAID particije, ampak samo z IDE diska.

Obstaja kaka možnost, da inštaliram GRUB ali GRUB 2 preko winsow ali pa preko boot cd-ja, ker nebi pa še enkrat pekel dvd-ja za linux.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Software raid 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5710876 (10018) uporabniik
»

Kreiranje RAID1 v linuxu

Oddelek: Pomoč in nasveti
21931 (759) c3p0
»

Dva diska, dva operacijska sistema

Oddelek: Strojna oprema
101648 (1456) schurda
»

GRUB ne zažene WIN XP

Oddelek: Operacijski sistemi
161526 (1327) kriko1
»

Kateri boot manager?

Oddelek: Operacijski sistemi
241689 (1415) sidney

Več podobnih tem