» »

Problem s volanom FF380

Problem s volanom FF380

Veron ::

Je kdo slučajno električar in bi znau pogledat kwa je problem pri men na mojem volanu ker mi force feetback v eno smer ne dela ;(

i'll pay (pa bi blo ql, če je iz lj)

Summ bol da je kak kontakt (žičke) ne štima, pa to bol men ni jasno (dvomm da je motorčk šou po gobe)

DimmniBurek ::

Če ni garancije-kar predvidevam da je ni... razšraufi in poglej, lahko da se je sam staknla kaka žica pr massive obračanju volana 8-)
There Is No Stronger Drug Than Reality

neoto ::

Če so notri motorji, potem bo problem, ker če v eno smer dela, v drugo pa ne, mora zagotovo biti kriv (skurjen) driver za motor. Če pa je kako drugače narejeno, pa je lahko res kakšna žička kje.

Veron ::

Mah nevem motorček nevrjamm da je, ker je stvar še normalno delala, sam pol sm se neki preveč špilu s tem volanom (prej pa prah naberu) in sm parkrat sunu močno... no usaj upam da ni motorček.. mak do kak prospekt, da vem sploh kaj je kaj v volanu...

ja volan ima garancijo, sam nimam računa nikjer in mi nikakor nočejo priznat

Veron ::

ugotovil sem, da volan ima samo en motorček!
Torej mora bit problem nekje drugje. Ma je kdo z z elektro faxa, pa bi se želel malo s tem pozabavat pa probat popravit? plačilo sledi seveda :)

neoto ::

Zgleda si polovičko H-mostička prežgal... Prilimi sliko vezja sem, da vidimo, kakšno je stanje.

Veron ::

Ker deu točno to?

Pa prej bi še uprašu, če bi šou v popravilo, kolko približno lahko pričakujem stroške? A se sploh splača v popravilo?

Veron ::

Upam, da se bo dal kej vidt iz slik






Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Azrael ::

Na tretji sliki se vidi, kot da je bil tranzistor Q2 prekuhan (lahko gre tudi samo za sence na sliki).

Preveri, če ni prekinjen in če ni na katerem od njegovih pinov hladnen spoj. Dobro bi bilo videti še podnjo stran tiskanine.

Če je vse v redu, bi v nadaljevanju preveril vse močnostne tranzistorje in potem še njihove driverske tranzistorje (Q4 do Q8) ter nazadnje še upore. Če je okvara v čiperaju, za katerga slutim, da je SMD, bo popravilo težje, ne pa nemogoče.

Če sta samo dva močnostna tranzistorja, imaš dvojno napajanje in ne H-bridge izvedbo. V tem primeru obstaja možnost, da je okvara v usmerniku volana - manjka + ali - veja napajanja.
Nekoč je bil Slo-tech.

Veron ::

Hm zame ki sm o elektrotehniki pojma nimam, bo težko use to prevert.

Mogoče, če imaš čas oz. voljo in bi se ti dalo s tem malo poigrat, pa da se probamo kako zmenit, da ti ga prnesem (mogoče)?

Sicer pa ker je to Q2 tranzistor?

(če si seveda za to, me kontaktiraj preko ZS, seveda bi tudi sledilo plačilo)

Azrael ::

Trenutno žal nimam prav veliko časa in bi prosil, če ti zadevo pregleda kdo drug.

Q2 je oznaka na tiskani ploščici zraven tranzistorja, ki ima zabrisane oznake (vsaj tako je videti na tretji sliki). Tako na uč izgleda ta del najbolj sumljiv.
Nekoč je bil Slo-tech.

neoto ::

Oba tranzistorja sta precej segrevala tiskanino, ker je kar rjava v okolici obeh... Če prav vidim oznake, gre za tranzistorja TIP42C (dobiš jih npr. v HTEju TIP 42 C). Glede na ceno tranzistorjev ti svetujem, da jih kupiš, zamenjaš ter preizkusiš če je kaj bolje... Drugače pa se tudi meni tole z dvema PNP tranzistorjema in enojnim napajanjem zdi malce čudno...
Kam se pa ta volan priključi? Na USB ali na game port?
Bi pa bilo dobro (kakor je rekel Azrael), da poslikaš še spodnjo stran tiskanine.

Veron ::

Priklopljen je preko USB. Spodnjo stran pa bom slikal v kratkem, samo da še enkrat razrdem volan.

SSH ::

Veron imaš ZS.


lp, FReAK.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

Veron ::

Eto tole mi je kolega preveru

Un tranzistor k ste rekl, je res fuč biu, sam je problem, ker je očitno še ena komponenta fuč, ker tud po menjavi za nov tranzistor zaedva ne deluje tko kokr je treba ;(

Veron ::

anyone?
Ma kdo idejo kaj bi lahko še bilo?

Fireblade ::

Mam jst isti problem....ampak to se mi je že drugič nardil....u prve so mi uzel kot garancijo...zdej pa nimam več v garanciji....kokr sm jst gledu, se je men tut baker s tiskanice "odlepu"...diodi sta bli tut mal čudni....si probal še diode menjat?

Veron ::

Sem nabavil drugega vmes :)

Veron ::

mene bol pri tem volanu moti, ker nikakor ne uspem naštimat, da bi delal forcefeetbak in nebi štekalo, ko je ukloplen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik za TEC element

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453766 (3024) Pyr0Beast
»

Ipod + polnilec = problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173252 (2760) Pyr0Beast
»

iz monitorja smrdi???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91764 (1546) Azrael
»

Slo-Tech NEST 06 slike

Oddelek: Slo-Tech
357927 (4176) Good Guy
»

Modifikacija By SnakeBite

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81537 (1318) SnakeBite

Več podobnih tem