» »

paranoja moderatorjev

paranoja moderatorjev

BuDi1979 ::

naj moderatorje foruma opozorim da

- kopiranje DVDjev (za lastne potrebe) ni kaznivo dejanje
- prevajanje in razsirjanje od fanov prevedenih podnapisov ni kaznivo dejanje

in se bi lahko nasteval

recimo sam sem kupil film Moulin Rouge DVD v neki avstralski prodajalni, DVD sploh nima (nikakrsnih) podnapisov, kaj je torej nelegalnega ce na internetu snamem angleske/hrvaske/srbske/slovenske podnapise ?

tudi divx format ni nelegalen, niti izmenjava filmov v em formatu... privatno smo ze veckrat razne zabave posneli s kamero in posnetke znanci hranimo v DivX formatu, ce hocem poslat tak domac posnetek znancu in napisem kako sem to storil lahko v tem forumu pricakujem popravek in zaklep teme ces da se ukvarjam z nelegalnimi zadevami

Ce nekateri uporabljao iste programe za razsirjanje nelegalnih zadev to ni moj problem.. prav tako ni moj problem ce si bo nekdo podnaslovil film ki ga ni kupil, vendar vseeno o tem ne smem govorit ?

nekateri so torej bolj papeski od papeza

Sergio ::

BuDI1979: vsekakor. Ampak:

DivxSubtitles stran je bila zaprta, ker je bila velika večina podnapisov zripanih.

Ne me basat, da ti ripaš devedeje samo zato, ker ne bi rad spraskal originala.

Seveda - postopek ripanja je legalen. DivX kodek tudi. Odlično. Naj bodo uporabniki tako pametni, da bodo v temo pač napisali, da bi radi naredili DivX, ne pa da bi radi "mel American Pie dvojko v divxu za frenda".

Vse je vprašanje terminologije.

V DVD sekciji sta bili zaklenjeni dve temi do sedaj.

Prva je "Sharing DiVX movies". Samoeksplanatorno.
Druga pa "podnapisi". Enako

Sicer smo pa pri uvedbi DVD sekcije zelo premišljevali - zaklepati, brisati, karkoli. Teme o ripanju dovolimo, o kakršnemkoli "sharanju" intelektualne lastnine pa se ne pogovarjamo. Na žalost nekaterih.

Upam, da sem ti posredoval dobro pojasnilo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

LojzePek ::

Papež ma VAS rad.

ABX ::

Hmm... nekaj me zanima.

Zakaj potem so legalne strani kjer folk prodaja avte, za uno kar oni vejo so lahko avti ukradeni.
In za to kar vi veste so lahko podnapisi ročno napisani.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Papež laže.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

LojzePek ::

Sem slišal, da bojo ukinal avto.net, ker je zadnič edn kupil prek njih avto, ki je mel ukraden einlaser. Zdej pa jih toži.

DrSergioDJ ::

Prošenj, kakršno je napisal muc, žal ne bom dopuščal.
...

Mr.B ::

Dr.Tom je danes izdal opis C1300 proti D1300.
Pa da se nebomo premaknili od teme.
V tujini je ogromno forumov ter strani , o Divixu in itd..... , Tako če neznaš drugo kot slovensko , ti ostane le ta forum , pa še tu neboš nič pametnega izvedel , ker bo itak zakljenjeno in tako dalje.

Če se pa konkretno obrnemo na legalno & nelegalno bom rekel da je navijanje procesorjev tudi , saj s strani proizvajalca , nelegalno , itd ... Tako če se obrnemo na Proizvajalca DVD filmov , je ripanje enako kot navijanje procesorjev.
Danes ni noben problem prodati navit procesor , pa nebo kupec , čist nič vedel.

Tisti ki odpre temo na Ripanje itd , naj zaključi vprašanje oz. odgovor nekako takole :
Koperanje CD-jev , je za lastne potrebe .....čisto legalno , toda če iz tem kej zaslužite je le to ilegalno , in , ...., tako kot dobiš na kakšnem čudnem Cd-ju.Tako da ti saj po pravilih , ki so na slo-techu nebi smeli zakleniti temo , ker bi potem kršili pravila Slo-techa. Tako da lahko mirne duše napišete oz. date link do zadev ki bi vam pomagalo ripati zadeve , itd
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Sergio ::

OC procesorja je legalno. Tako kot uničenje MOJE komponente.

Ponarejanje procesorja (hint: VIA s svojim "lastnim" p4) pa ni legalno. Tako kot ne kopiranje filma.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Elemen_T ::

Se strinjam.

Vse kar je divx&ripanje in to, jest v celoti toleriram.
Zaenkrat to ni še noben hud kriminal.

Primoz ::

Torej... nekatere stvari, ki jih na tej strani preganjamo SO legalne... vendar smo se odločili, da jih tukaj ne bo (pirati, pojdite drugam). Če bi kdo rad kakšno poglobljeno razpravo o pravilih... naj jo začne. Vendar vnaprej... na tej strani NEKATERIH stvari pač NE BO.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Gh0st ::

Vi moderatorji ste ful preveč paranoični!
A nimate nobenga druzga pametnejšega dela?
Pejte rajš kej testirat pa članke pisat! Sej drgač je Slo-tech forum in na splošno stran zelo zelo zelo dobra (tudi oblikovno), forum je dovolj resen, da dobiš prave informacije, ampak včasih pretiravate!
To vpišite u knjigo Pohvale in Graje!:\
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Sergio ::

forum je resen prav ZATO, ker forsiramo pravila.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

mh8759a ::

Sergio, strinjam se s tabo. Glede OC in paralelno ripanja si cist prov povedu, kaj je legalno in kaj ne, vsaj pomoje.
Poleg tega je pa stran vasa in ce komu kaj ne pase naj si svojo naredi.
Ne pa da se oglasajo s takimi kot npr:"pejte raje clanke pisat". Verjetno taki, ki v zivljenju niso nic pametnega nardil.
ne se pustit in delajte naprej dobro delo.

P.S. poleg tega vas pa verjetno(vsaj pomoje) obcasno opazujejo tudi drugi bolj resni ljudje(npr. razne firme itd).

ahac ::

Fantje, jest vas bom tožu, ker sem zarad vas uniču proc. :D;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS2 igre

Oddelek: Igre
141887 (1710) IceIceBaby
»

WAREZ?

Oddelek: Slo-Tech
332033 (1444) Sergio
»

Brotherhood of the Wolf

Oddelek: Sedem umetnosti
151112 (932) Gandalfar

Divx Mnenja ?

Oddelek: Zvok in slika
8882 (641) CaqKa
»

Nov DVD

Oddelek: Novice / Nova vsebina
322280 (2280) BigFoot

Več podobnih tem