» »

SuSe Linux - težave

SuSe Linux - težave

bucket ::

Odločil sem se da bom na eno od svojih win mašin ki je prej služila kot server namestil linux. Namestil sem SuSe linux 10.1 z KDE in imam nekaj težav zato se obračam na vas.
1. Rad bi si naredil na mrežni kartici statičen ip naslov. Sedaj ga dobi preko dhcp in povezava deluje vredu ampak ko ročno vpišem ip naslove pa ne deluje več. V helpu na levi strani v "network cadr v yast" piše da moram nastavit tudi default getway ampak tega ne najdem. Povezava je narejena tako da se router povezuje do siola.
2. V mreži imam 3 računalnike (2 z win)in ta računalnik z suse bom uporabil kot server. Zdaj pa me zanima kako nastavim deljenje printerja in datotek. Zasledil sem da se to naredi z sambo.

Hvala zaenkrat in lp

arjan_t ::

1. Ja default getaway je ip routerja
2. Ja samba, googlaj za več 0:)

jure1825 ::

1. napiši sudo route -n ali pa netstat -rn v konzoli da izveš gateway, verjetno je kaj podobnega 192.68.0.1

kriko1 ::

V Yast pod konfiguracijo mrežnih kartic moraš poleg statičnega IP vpisat še subnet mask in bi moralo delat (vsaj meni dela na tem ganymedu).

bucket ::

IP naslov sem zrihtal. Z sambo bo še nekaj dela ampak računalniki se vidijo med sabo, deljenje datotek še nekaj štrajka :D

Usposobil sem apache ter nastavil virtal hoste tako da delujejo tako kot bi naj. Problem pa imam z sql bazo. Ker je verjetno niti ni v sistemu me zanima kako jo postavim.

Pa če je še kdo tako vredu bi prosil da pove kako usposobiti email server. Imam 2 domeni imel bi pa 10 uporabniških računov.

To bo zaenkrat to.
TNX in lp

bucket ::

Kaj res noben ne ve kak naj sql bazo usposobim. Pol pa mi vsaj to povejte kako se inštalira nek paketek ki ga potegnem dol iz neta. Ker najbolj mi ni jasno kak se to naredi..

Hvala tistemu ki si bo vzel 5 minut časa in kaj napisal razn to da me usmeri na isklnik ki sem ga že pregledal 5x.

Lp

arjan_t ::

Kolko vem je mysql mozno namestit prek yasta tako kot vse ostalo
Drugace pa poglej tu:
http://download.opensuse.org/distributi...

Poisci mysql, zdownloadaj rpm paket, kliknes na njega in izberes install with yast

To bi blo to :)

kriko1 ::

Jaz imam mysql, sem ga samo namestu in dela, nato sem seveda ustvaru tabele...
Ko dobiš paket ga namestiš:
#sudo rpm -hvi ime.rpm
posodobitev:
#sudo rpm -Uhvi ime.rpm (če je že prej nameščen)

Drugače priporočam da si malo prebereš:
http://wiki.suselinuxsupport.de/wikka.p...
in namestiš smart, ki management s programi ogromno olajša (je program za konzolo in tudi grafični vmesnik).

bucket ::

No saj z vsem tem znam delat (mrežo, bazami, hosti in vse kaj pač rabim za server ker je prej blo to na winsih) ampak me linux malo zeza.

Še nekaj me zanima. Jaz linux poganjam na x86_64 pa me zanima kako je s tem če namestim nek paketek za 586 ali pa za drugo distribucijo (redhat,...)

Kako je pa z updati? V Software Updater je možno vpisati serverje ki ponnujajo paketke. Iz kerega strežnika naj dobivam to? Trenutno je tam vpisan sami inštalacijski dvd in nek strežnik mislim da neke univerze v nemčiji.

Saj vem da sem že malo tečn:8) ampak ker je to nekaj novega pa nimam preveč pojma o linuxu moram vprašat :D

Hvala vsem in LP

kriko1 ::

Uporabi smart, sem ti dal prej link do navodil, prihrani marsikatero nevšečnost, kako pa je za 64 bitnimi zadevami pa ne vem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Suse 10.0 - Kaj z njim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
536328 (4551) kriko1
»

[Linux][Suse] MP3 kodeki in Mac OSX tema

Oddelek: Operacijski sistemi
191925 (1616) kriko1
»

Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
272399 (1494) fx
»

"počasen" Suse linux 10.1

Oddelek: Operacijski sistemi
81054 (891) Vanadium
»

./configure - Suse 9.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
6759 (730) Ferplay

Več podobnih tem