» »

Notesnik-malo počasen nx6325

Notesnik-malo počasen nx6325

nx6325 ::

živjo.

Imam eno vprašanje. Prejšnji teden sem nabavu laptopa hp nx6325: AMD Turion Mobile 64 X2 1.8GHz, 512MB rama, ATI 1150/128MB.
Zdi se mi da mi prepočas dela, recimo ko odpiram kake programe(word, explorer) se kr nekem počas obnaša, zapira pa hitro. Zdej sm pa še probav inštalirat NFS Carbon pol pa še most wanted in morm rečt d kr nekam trokira na resuluciji 800x600 pa detajli skor na min.

A je možno da je premalo rama? imam kar precej programov gor. Pa še to je, grafična je shared(spomin jemlje od unga rama 512)

lepo rosim za kak nasvet

AlesC ::

Pogledi v Systemu, če imaš sata driverje za hdd inštalirane. Pa lahko bi vzel 1gb rama. ATI Radeon® XPRESS 1150 je pa tak tak... Jst mislim, da bi ti carbon pa mw mogla delat na minimum oziroma na osnovnih nastavitvah normalno. Ponavadi drajverjev z prenosnike ne dobiš zraven. Pojdi na HP stran pa vpiši pod išči naziv prenosnika pa ti bo našlo vse drajverje od plate, vodil, grafe itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlesC ()

AlesC ::

pa temo si mal sfalil. To spada pod Pomoč in nasveti.... :)

tomaz- ::

meni na skor istem hp-ju teče krepko krepko dobro, tako, da grafa ni vzrok..

Pri tebi je vzrok ram!

Jaz imam 2.0ghz x2 in 1 giga rama, grafika ista kot tvoja...dela kot šus...

nx6325 ::

aja, pol pravš d ni grafika problem? no dobr pol, mam že za drug teden zmenjen za rame 512MB za 12k sit. pol bomo pa vid kje je vzrok, sam čuden se mi zdi, upam d nism kej zajebu k sm windovse nalagu. kere gonilnike maš pa za grafično?tiste k si zravn dobu?

tomaz- ::

jp, sem pustil prednaložene xp pro gor skupaj z vsemi gonilniki in dela ko šus..

lp

tomaz- ::

kere rame boš pa vzel??

nx6325 ::

ja vzeu bom za hp, ma en na bolhi...sam zej me pa zanima kako je pol z garancijo če jest nadgradim rame?
zej jes sm dobu zraven compa na dvdju neke programe-gonilnike, in sem tist dau notr ko sm meu inštalirene windowse xp pro. pol je pa tist neki časa trajal pa sem bedak šou prekint, tko d možnu d je tle napaka. kaj če jest dam to še enkrat not? a bo povozil to al bo vse še enkrat naložil. je pa tut čuden k grem recimo ven iz špila, pa mi full nuca d mi namizje lepo poštima. tko d vse bl gruntam d bi ga ponovno sformatirau, oziroma d bi kolega prosu k mal bl obvlada k js:)

nx6325 ::

aja, drugače sem pa temo preselu med pomoč in nasvete, tko da prosim če bo kdo odgovarjal naj gre tja.

lp

Steinkauz ::

Za odpiranje programov morš vedt da majo diski 4200 al pa 5200 obratov, navadni pa 7200, tko da se kr pozna. Z tako grafo lahko pa bl sanjaš o igrah, k je intergrirana in je za en kurc. Bi si pa temo sposodu pa vprašu neki:
Kupu sem si acer aspire 5100 pa mam sobo čist zgori in mam strešno okno, in ne lovim nobega wirelesa. Če ga dvignem za 1 meter pa pol(torej čez okno pa lovi 5 mrež, pa me zanima, če se da kako anteno al pa kej, da bi tole lovil. Zadnja varjanta je, da kupm wireless switch pa pol tko lovim. Sam rad bi s kakšno anteno zrihtu, da bi bilo lahko ves čas zunaj(tudi ob dežju)

tomaz- ::

dej preber tisti post od prenosnikov mal nazaj mislim da je ena 34-ta stran, k je alien lepo stestiral grafične karte, pa boš videl, kakšna je katera..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

Kamran ::

Hello,

Kot prvo se vnaprej opravičujem za obujanje 6 let stare teme. :(

Imam sam isti prenosnik, vendar mene pa zanima, če ima kdo izkušnje oz. mu odlično deluje pomnilnik tipa (npr. SODIMM) 200-pinski DDR2-6400 (800 MHz) katerekoli kapacitete. Namreč malo sem gledal po Google-u in nekateri trdijo, da bi delovalo. Na spletu najdeš razne "pripomočke", ki ti pomagajo tudi pri tem, pa vendar.

Če komu deluje, bi se priporočal za kakšen "skrinšot" iz programa CPU-Z (Memory uvihek). :D

Drugače se pa da ta prenosnik še kar izboljšati oz. nadgraditi. Moje izkušnje (kaj je nadgrajeno napravem kupljenem komponentam):

- Procesor AMD Turion 64 X2 TL-66 (prvotno TL-56) -> maskimalno lahko podpira še TL-68
- Trdi disk 320 GB 5400 rpm 8MB cache (prvotno 80 GB istih ostalih podatkov)
- Hynix 4 GB DDR2 PC2-5300 667 MHz (prvotno 512 MB istih ostalih podatkov)
- Grafična kartica si sposodi 256 MB sistemskega spomina (prvotno le 128 MB)
- BIOS nadgrajen na različico F.07 (omogoča podvojitev kapacitete spomina na 4GB in da lahko vgradiš tudi zmogljivejše procesorje kot samo prvotno TL-60 in TL-62)

Problem oz. pomankljivost prenosnika je (kot je bilo že omenjeno) slaba grafična kartica (ki se je tudi fizično ne da zamenjati - tako kot procesor recimo), SATA vodilo za HDD, ki ni pristno (realno deluje v IDE), čeprav obstajajo bližnjice, pa vendar. Slabost je tudi, ker optični pogon (DVD+/-RW) deluje na IDE vodilu in ne na SATA, ker potem bi lahko končno kapaciteto trdega diska precej povečal s temle. :))

Vseeno se da kakšen Quake 4 z razširitvenim dodatkom za izkoriščanje oba jedra CPE-ja kar dobro igrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamran ()

Kamran ::

Samo obveščam, da podpira tudi PC2-6400 RAM module. Sem poizkusil z 2 GB Samsung, 2 GB Patriot in 1 GB Hynix modulom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaš prvi mlinček (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
867629 (4647) opeter
»

Katera grafična AGP za ATHLONXP2400

Oddelek: Kaj kupiti
232012 (1635) matfil
»

Mnenja o DELL 6400 Inspiron (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939030 (5625) steev
»

Malo počasen nx6325

Oddelek: Pomoč in nasveti
9870 (698) nx6325
»

Mnenja o HP Compaq 6235 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
766333 (4502) cbelica

Več podobnih tem