» »

Nakup videokamere

Nakup videokamere

Prtisk ::

Kupujem videokamero!
Nekako mi je že več al men jasno o videokamerah!

Zanima me samo če ima gdo videokamero z trdim diskom v cenovnem razredu 120-200 Jurčku?
Sam se naudušujem za Sonya DCR-SR70, ki ga dobim za 170 jurčku? Jo gdo ima? Je uredu?
Slišau sem da se ti notranji diski kvarjo pa de ne prenašajo vibracij?
Kamero bi uporablou za jadraja, smučarijo, skratka domači video?


Hvala za vsak nasvet:D

Brainstorm ::

Pa zakaj ravno z hard diskom, kaj pa je narobe z mini DV kasetam?

Calligula ::

Sonyjeve so kar dobre. JVCjeve so zaenrkat slabe. Panasonicove, ko bodo, bodo verjetno odlicne. Tudi zato, ker so si vzeli cas, da vse porihtajo preden jih dajo na trg.

Majo pa ti diski mocno zascito tko, da nebi prevec cvikal na tvojem mestu. Pa garanicja je tudi nekaj, konec koncev pa se da disk verjetno tudi zamenjat...

Prtisk ::

Kaj je narobe z mini DV kasetam? Treba jih je kupovat? Dlje traja, da stvari preneseš na kompjuter, na kaseto gre samo določena količina posnetka?
Pri HDD-ju pa imaš 30-60 Gb prostora, ki zadostuje za par urc, stvari sprot brišeš, urejaš,...
Pa tud trba je jit s časom naprej.
Je pa res, da ima vsaka stvar prednosti in slabosti.

Brainstorm?
Ti si mnenja, da so mini DV kamere čist uredu za domači video? Maš izkušnje z njo?

TOP ::

Prvo mal po drugih straneh preberi pa potem govori neumnosti Pritisk.Prvo sprašuješ potem dobiš odgovor in nato še človeka,ki ti je svetoval kritiziraš.Če misliš da so kamere z HDD najbolše potem jo kupi.Moj nasvet je nekupuj, zakaj , ker si že sam si odgovoril.Preberi mal tuje forume boš videl.Če hočeš biti ziher kar snemš,kupi na DV kasete.To je stara tehnika ampak trenutno ševedno najbolj sigurna.Je pa res,da je znjimi veliko več dela.

Brainstorm ::

Itak da imam izkušnje s kasetami in to še iz časov vhs-c in hi8 tehnike, sedaj pa uporabljam že nekaj let minidv in sem več kot zadovoljen.
Sploh ne vem kaj je problem kupit ene 7 kaset kot jih imam js s sabo ko grem za en mesec na potovanje, če je kriza jo dobiš za vsakim vogalom.
In ko pridem domov ves material zmečem na pc in ga zmontiram, ne bi si znal predstavljat sebe s to kamero zdoma in pa še da bi nato ta skomprimiran mpeg nadaljno obdeloval, ki vsekakor ne dosega kvalitete avija.
To je pač kamera za nedeljskega snemalca, ki se mu niti ne da potem še kaj naknadno obdelovat oz. niti ni pozoren na kvaliteto posnetega materiala.
Če že hočeš it v korak s časom si pa raje kupi HDV camcorder.

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Sam imam Mini DV kamero in po dveh letih zafrknjene uporabe ze krepa kasetni mehanizem. To je ultra obctutljiva zadeva, samo kalibracija mehanizma pa je skoraj tako draaga kot kamera. Disk je biljsa izbira. Pa disk se samo zamenja. Tudi izven garancije disk ni problematicen za zamenjat... Nasploh so kasete neprakticne.

Law_Enforcer ::

Ker trenutno tudi sam iščem videokamero, sem kar nekaj časa prebil pri prebiranju tujih forumov. Po prebranem se pridružujem vsemu, kar je povedal Brainstorm. Nabavil bom kamero z miniDV kaseto (verjetno Canon MVX450).

TOP ::

Nekateri vidim zelo hvalite kamere z HDD,čeprav jo nimate.Kot prvo na nekaterih ni možna menjava diska,kot drugo poglejte cene HDD.

Calligula ::

Za Sonyjevo sem nbral dobre reviewe, JVCjevo sem sprobal in je sranje.
Diski ne crkujejo kar vspovprek, garancija je tudi nekaj, tovrstni diski bodo cedalje cenejsi, ce te to res najbolj skrbi lahko kupis tudi kje kjer se da dokupit podaljsano garancijo...

Skratka, ce ti prakticnost kaj pomeni je to to, mini DV pa je itak vredu pa tudi poceni so zelo.
Moj naslednji nakup pa bo zagotovo HDD HDV kamera. Samo ne SR1 ampak kak se novejsi model in pa ugoden.
Mogoce kak Panasonic, ko se pojavi. To pa bo spet nekaj za met.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup videokamere

Oddelek: Zvok in slika
172113 (1364) cashy
»

digitalna video kamera

Oddelek: Kaj kupiti
354004 (2741) T-h-o-r
»

nakup videokamere (SD proti HD)

Oddelek: Zvok in slika
203456 (3042) roCkY
»

Katero kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
395076 (3915) Gwanaroth
»

Kater tip kamere kupiti?!

Oddelek: Kaj kupiti
483991 (3142) nodes

Več podobnih tem