» »

nakup prenosnika

nakup prenosnika

«
1
2

nevednica ::

Zaradi omejenega prostora kupujem prenosnik, ki bo nadomescal PCja in ga bom uporabljala za sluzbene namene (office, internet...), po drugi strani pa tudi za gledanje filmov in poslusanje glasbe, ter na koncu za oblikovanje fotografij v Photoshopu.

Razmilsjala sem o :
Dell Inspiron 6400 : link

Slisala pa sem, da je grafika v tem Dellu slaba (tezave pri obdelavi slik v photoshopu), zato je tukaj se druga opcija: link :8)

Ker je tale druga cena moj maksimum 8-O , me zanima, kaj menite o tem racunalniku v primerjavi s cenejsim Dellom in temi variantami:

- HP nx8220 P-M 750 PY517 link

- TOSHIBA Satellite A 100 - 169 link

- ACER TravelMate 4272WLMi link

- LENOVO 3000 N100 T2300 link


Katera varianta je najboljsa? Vsi, razen Hp-ja imajo ze core duo procesor, vendar pa je HP 2 GHz.

Zanima me tudi kvaliteta zvoka...

Lepo prosim, ce mi lahko pomagate!;)

Fizikalko ::

Ni dvoma - vzemi Toshibo.

tomaz 06 ::

Jaz bi izbral Toshibo, brez dvoma najboljs.
Sem ze vrsto let zadovoljen uporabnik.

nevednica ::

Hvala za mnenja. Pa mi lahko kdo od vaju bolj konkretno predstavi, zakaj.

Pri Toshibi imam pomisleke glede baterije (pise, da je max. 2,5 ure, kar je veliko manj kot pri ostalih) in pa dejstvo, da so instalirani Windowsi XP Home Edition.

Kaj pomeni dejstvo, da je samo 1,66 GHz, ima pa core duo procesor v primerjavi z npr. 1, 83 GHz core duo procesorjem? Koliksna razlika je to?

Hvala!

Se kaksno mnenje o Dellu? Kdo ve, kako je z Dellovim servisom pri nas?

Fizikalko ::

Najprej povej, za kaj boš notebook uporabljala. In tudi kje - prištekan na štrom ali ne? Rabiš licenčne XP Professional ali ne?

Fizikalko ::

Načeloma je za praktično vsa opravila duo core 1.66 v kombinaciji z 1 GB rama več kot čez glavo. Po moje tudi Winsi niso problem (ne bi ravno rad namigoval, ampak...). Edini pravi minus bi bila res morda baterija. Tu pa se vprašaj, ali boš velikokrat v situaciji, kjer boš potrebovala več kot recimo dobri dve uri neprekinjenega dela brez štroma...

Fizikalko ::

Še ena pomebna stvar - garancija. Toshiba ma 2 leti, kar ni zanemarljivo. Velja tudi za enega najzanesljivejših prenosnikov glede na firmo (v tej kategoriji so le še ThinkPadi, pa morda kak Sony.

Fizikalko ::

Acer itak odpade, HP ni duo core in je celo dražji, Lenovo pa ponuja manj za praktično isto ceno. Izbira je po moje res očitna...

billy ::

Kaj pa tale Dell?

Zadeva zgleja nemarno poceni za to kar ponuja, baterija tudi zgleda odlično. Edini "bad" je grafična kartica, ampak verjetno ne iščeš prenosnika na katerem bi igrala igerce?

Fizikalko ::

Hja, dve stvari:

- samo 512 rama - 128 integrirane grafike = 384 rama
- samo 1 leto garancije

Je pa res še vedno poceni. Dodaten ram je kakšnih dobrih 20 jurjev. Je pa res, da Dell ni Toshiba, če veš, kaj mislim...

billy ::

Pa windowsov ni ;)

Je pa grafika verjetno z moznostjo da se nastavi koliko žere. Za windowse je itak 8MB dovol.

Garancija se verejtno tudi da doplačat.

Toshiba bi pa naj imela dober zvok ja, nekaj vedno promovirajo te Harman kondor zvočnike :)

AndrewSmith ::

Jst dam tudi glas za Toshibo.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

nevednica ::

Vidim, da Toshiba gladko zmaguje :D

Me pa se nekaj zanima - monitor? Glede na to, da bom od sedaj naprej uporabljala samo se ta prenosnik, mi je pomembno, da lahko v miru pogledam kaksen DVD.

Glede Della, sem gledala tistega s kartico ATI Radeon x1400, ker je baje integrirana Intel Media Accelerator 950 res slaba.

No, Della sem sla ze pogledat na FMC, sedaj moram samo se odkriti, kje lahko vidim Toshibo, da vidim, ce mi tipkovnica pase :D

Fizikalko ::

Tpkovnico ima Toshiba sigurno boljšo kot katerikoli Dell. Za DVDje gledat je pa grafična popolnoma irelevantna. Zaslon pa.

Soniux ::

Dodam glas za Toshibo, 2 leti garancije pove vse.

nevednica ::

Ja, seveda vem, da ni graficna pomembna za dvdje :\ , ampak to se je nanasalo na post zgoraj...

Glede Toshibinega monitorja sprasujem (Dell ma sirokega 15,4" 1680x1050)... 0:)

Pa glee na to, da sluzbeno zeeeeelo veliko tipkam, mi mora tipkovnica "pasat", ce me razumes ;)

Hvala, Fizikalko!

nevednica ::

Grrrrr... Tega modela Toshibe se na INEI ne da dobit! Imajo baje samo modele, ki so skonfigurirani posebej za njih... :\

Zdej bo ocitno treba it na Ptuj... (seveda zaradi kredita...) :(

Ali kdo ve, kje bi se dalo v Lj se dobit Toshibo A100-169???

Fizikalko ::

Ni kej...

Glede zaslona - večja ločljivost je lahko kul, lahko pa tudi ne. Spet odvisno od vrste dela. Za programerska okolja ali kakšne oblikovalske programe ali kakšen CAD je seveda ločljivost ključna, da spraviš čim več na zaslon. Za tipkanje (Word) pa spet irelevanta, osebno misli, da je v tem primeru celo bolje, da je manjša - manj trpijo oči zaradi dovolj velikih objektov.

Še vedno ne vem, kaj boš počela s prenosnikom. Bi bilo še precej lažje svetovat...

ganimed ::

Uuh, je pa kar lepa strupenjača ta Toshiba. Tudi sama imam že 3 (!) leta in pol :) Toshiba Satellite, dela kot da je bila kupljena včeraj in dela na njej vse živo, od DVD do različnih slikic. Povem tudi, da sem kar precej "heavy user" in ji tudi večurno delo ne škodi. Edini nasvet, malo poglej, koliko je pri sosedih v Italiji ta model, moja je bila za skoraj 35% cenejša kot v Sloveniji.
Če pa ni več takšne razlike v ceni, potem pa vseeno kupi pri nas, že zaradi OS in tipkovnice.
LP

ganimed ::

Še dodatek k postu od prej. Če boš veliko tipkala, ti priporočam dodatno tipkovnico, jo priključiš na en USB port. Namreč nobena tipkovnica na prenosniku, pa če je še tako dobra, ne odtehta klasične. Slaba stran pa je njihova verzija OEM Winxp home. Malo se znajdi glede OS.
LP

pizdindim ::

Najbrž sem čudak, ampak meni se knofki, ki jih ima moj HP veliko bolj dopadejo od klasike na šihtu.

CHAOS ::

HP nx9420 Core Duo T2400 Kako se vam zdi ta ponudba? Ve kdo mogoče za kakšno podobno konfiguracijo oz. boljšo za ta denar? Kako je kaj ta monitor ter grafična X1600 ? Tnx za info. :D
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

AndrewSmith ::

˝Lepa˝ masinca ta HP:D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

nevednica ::

Spet se oglasam...

z danasnjim dnem sem nasla se eno ponudbo, in sicer:
HP nc6320 T2400 ES479 link.

Misel na Toshibo sem vmes zal ze malo opustila, ker imajo na www.esvet.com nemogoce placilne pogoje. :( Pa sem bila ze zelo navdusena nad njo...

Sedaj je glavna dilema - kaj je bolje kupiti
HP - 1024 GB RAM in integrirana Intel Meida Accelerator 950
ali
DELL - 512 GB RAM in ATI Radeon x1400 do 265MB.

Pri obeh bom imela podaljsano garancijo 3 let.

Sama nisem ravno uporabnik, ki bi igrala igrice, vendar pa uporabljam vec programov za obdelave slik in video posnetkov.

Racunalnik bo nadomescal namizni racunalnik - pisanje, gledanje DVDjev, poslusanje glasbe, oblikovanje slik in video posnetkov, srfanje po internetu...

Fizikalko ::

Nobenega Kupi potem Lenovo iz prvega posta in mu dodaj še 512 MB rama (kakšnih 15 jurjev). Cenovno še vedno pod tem HPjem, pa sigurno boljši.

Fizikalko ::

nevednica ::

Ja, sm gledala na Inei - sam tale ponudba je neugodna, ker ne vsebuje DDV-ja (tam v oklepaju je prava cena 411.000 in potem se dodatna garancija... je pa vse skupaj se drazje).

Pri enna je s kodo za popust koncna cena 390... za Della sem pa uspela dobit izboljsano ponudbo s 1024 MB RAMA za 394 tisocakov.

Hmmmmm....

Se pravi, da HP, Lenovo (z dodatnih 512 RAMA) in Dell stanejo enako...

Hmmmmmm....

:P

Fizikalko ::

Lej, če je Toshiba enako draga kot Dell, ni dileme - vzemi Toshibo. Lenovo pa je še malo cenejši in je tudi ok. HP in Dell odpadeta torej. IMHO, seveda.

billy ::

Nadgradnje so ponavadi zelo rade pri teh "uvoznikih" radi malo naspanajo cene.

To lahko sama nadgradis in te stane 512 modul nekje 12 jurijov.

PS, nisem gledal koliko stane dejanska nadgradnja pri njih, mogoce je ugodna, samo na pamet bi rekel da tam nekje med 25 in 30 :)

morfij ::

Lp.

Bom kar tu izkoristu. Kupujem prenosnik do 300.000 SIT, pa sem naletel na tole zadevo:

Asus A6KM-Q003H

Razen tega, da ima disk 4200 RPM in da ima "samo" 512 MB rama, ki jih nameravam dokupiti do 1GB, nevem kaj bi lahko bilo narobe, + ima 24 mesecev garancije.

Prosim za vaše mnenje. Pomoje se za tak denar ne da dobit kaj extra boljšega, saj pri nas ne, Asus pa tud ni od muh:)

LP, m


AJA, pa še to. Prenosnik bom rabu predvsem za tipkanje, splet, za oblikovanje (Corel, Photoshop), risanje (AutoCAD, Archicad), zato sta mi grafika in zaslon zelo pomembna. Pa še kakšno igrco bom odigral od časa do časa (like Fifa, F1,....) :) Tako, da ne boste rekli, da vam nisem povedal, zakaj ga bom rabil - da boste lažje svetovali.

Moji osnovni pogoji so:
procesor: centrino/turion 1.8
ram: 1024
hdd: 80 GB
grafična 128 mb
cena: do 300.000 SIT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morfij ()

opeter ::

Nvidia 7300 TC? Hmm... ne vem. 100%-no, da je boljše kot Intelove integracije, ampak. Veš kaj, ostali ti bodo kaj pametnega napisali.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

billy ::

Nekje 10 tisoč točk se mi zdi da doseže v 3d mark 2001. nisem pa 100%

morfij ::

Mislim....s katero ATIjevo kartico je primerljiva tale grafična? X700? Pa povejte, kak se vam zdi notebook, pa kakšne mate izkušnje z Asusi? Kakšni so zasloni in tipkovnice?

Lp.

billy ::

Nekje v rangu X600, nekoliko slabša, kar %.

Zaslon je ok, ni sicer sony, je pa boljsi od raznih prestigio in osatlih sranj ;)

morfij ::

Pa se da kaka igrica solidno zaigrat na to? Kaka fifa, ali podobno?

kuglvinkl ::

Vsi ki zdaj kupujete prenosnike, z namenom zamenjave desktop kište (in te tudi nimate). Glede na to, da se bo denarnica zelo stanjšala, predlagam, če čte uporabljat Visto (ki bo z nami nadaljnih sedem let), poskrbite za grafično kartico. Vse integrirane rešitve by Intel v tem trenutku odpadejo.

Čez par tednov bo MS objavil nek čudaški benchmark, ki bo izpljunil neko številko od 1-5 (beta). Morda je to tut za pogledat.

Še posbej se mi pa zdi neumestno kupovati 32-biten proc, četudi dualcore. Naslednji teden pride ven Turion X2, in zelo verjetno tudi paper launch by Intel - Merom.

billy ::

Če bo dual core ali pa turion/centrino prešvoh za "igre prihodnost" potem bo tudi 7600 GO preslaba.

ge ::

Ko smo že pri prenosnikih, mene zanima kako stojijo zadeve glede LCD zaslona in "mrtvih pikslov".
Je to normalen pojav pri novem računalniku ali ne.
Ali v primeru tega pojava lahko zahtevaš drugi računalnik( ki nima mrtvih pikslov) , če pa je to "dopustno" kje je meja (eden-dva.... piksla) ??

LP
Ge

nevednica ::

Kdaj pa se bo pri nas dalo dobiti Visto? In kaj pomeni "poskrbeti za graficno kartico"?? Kaksna graficna mora to biti?

Fizikalko ::

Pozabi Visto. Kupuješ zdaj, ne čez n let.

nevednica ::

Heh... ravno to sprasujem, ce ze kdo ve vsaj priblizno, ali govorimo o n letih ali n mesecih... 0:)

Fizikalko ::

Kakšno leto do splavitve. Če rabiš prenosnik ZDAJ, ga kupi in to je to.

LunKi ::

http://www.alldea.si/html/i6400.html

Tole je stroj in pika. Zaslon je naravnost svetoven, preformance takisto. Izredno zadovoljen, pa sem imel že lenovo in toshibo.

morfij ::

Lp.

Zdaj sem našel ene zadeve. Kupujem računalnik do 240.000 SIT. Torej, tu sta moja 2 predloga:

Lenovo in HP

Ker sta si po karakteristikah dokaj podobna, po ceni pa tudi, me zanima, kakšno je vaše mnenje glede da je eden IBM drugi pa HP.

Aha, pa rabu ga bom za risanje v Autocadu, brskanje po spletu, Photoshop in Corel.

Lp, M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morfij ()

Jan987 ::

Jah lenovo oz. IBM so nasploh med najbolj uzdržljivimi. Če boš delov u takih programih kot si jih naštev, bi bilo mogoče smotrno razmisliti o 1giga rama. Prašej če ima ta lenovo še kakšno režo za ram frej, ker že boš hotu HP-ja nadgrajevt boš mogu na ram vn vršt pa dat na novo 2*512 notr. Če pa ostajaš pri nem kar je sedaj, pa mislim da je HP malo bolj zmogljiv, pa tudi večji disk ima. Pa ko boš kupoval prenosnik, pojdi v eno trgovino kjer imajo oba, in stestiraj pri obeh kako ti leži tipkovnica, kakšen se ti zdi zaslon, ker prenosnik ima lahko še tako dobro komfiguracijo, pa če ima zanič tipkovnico in zaslon se ne boš dobro počutil ob delu z njim.

morfij ::

Kaj pa pravite na tole:

Dell Inspirion 6400

Dobim ga lahko za 300.000 SIT (brez davka), se pravi je cena 360.000 z davkom. Se da primerjat kak drug s tem? Dokupil bi še 512 rama.

Pa še eno vprašanje.:) Bolj tehnično. S čim je primerljiv tale Dual core 1.83 Ghz po hitrosti, pa po kurjenju baterije. Če ga lahko umestite med Centrine pa Turione, pa to. S katerimi se lahko kosa po hitrosti in varčnosti.

Pa še eno grafičarsko: Kaj je tale kartica: ATI MTM RADEON® X 1400 256 MB DDR ?? A je to uredu reč? mislim 256 MB že ma, sam....kako je to....kolk bolša je od X700 128 MB recimo?

LP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morfij ()

Som3one ::

Ker vidim, da tu omenjate podobno toshibo, za katero se zanimam tudi jaz, bom pa kar tu vprašal.

Kupujem nov notebook, moj prvi. Uporabljal ga bom vsak dan, najzahtevnejše aplikacije pa bodo analize šahovskih partij, kakšna igrica (upam, da bo splinter cell deloval8-) ), internet, word, winamp, itd. Ne potrebujem ravno velike baterije, ker bo večinoma priključen na "štrom".

Iskal sem vse povsod in najprej sem zagledal ASUS-a z Intel Duo Core procesorjem, kar je bila zame popolna neznanka. Malce bolje sem se pozanimal in ugotovil, da je zadeva vredna nakupa. Asus mi nekako ni bil povsem všeč, zato sem nadaljeval iskanje in našel Toshibo Satellite A100-169:
Intel® Centrino® Duo tehnologija z Intel® Core™ Duo procesorjem T2300, 1,66 GHz
1024 mb ddr2
80 GB, 5400 rpm
ATI Radeon x1400, 256 mb
15,4'' TrueBritt zaslon 1280*800
OS: win XP Home oem
garancija: 24 mesecev
... in še vse ostalo, kar paše zraven za tak nivo prenosnika

Pogledal sem še na Ineo in našel tole "zverco":
Satelitte M100-166:
Intel® Centrino® Duo tehnologija z Intel® Core™ Duo procesorjem T2500, 2,0 GHz
1024 MB ddr2
100 GB, 5400 rpm
ATI Radeon x1400, 512 mb
14,1'' TrueBritt zaslon 1280*800
OS: Win XP Home
garancija: 12 mesecev
... in še vse ostalo, kar paše zraven za tak nivo prenosnika
Cena: 410k SIT, dobim 10 ali 20 % ceneje.

Če primerjam, ta 2 notebooka med seboj, je drugi zmoglivejši, manjši, dražji. Zanima me vaše mnenje iz vaših izkušenj, ker sam jih nimam veliko. Kaj je boljše: manjše, zmogljivejše, dražje ali večje, malo manj zmogljivejše, cenejše?

wxw ::

Pozdravljeni!

Mogoče sem malo pozen ampak vseeno. Vidim da se tukaj bije bitka med Toshibo in Dellom. Ne ven koliko od vas je bilo uporabnikov obeh, ker pa imam sam izkušnje z obema, pa takole. Malo več kot dve leti sem uoprabljal Toshibo A20 S-102(pentium 4 2.8, 512 RAM, 40 GB, ...) in lahko reče, da v tem času nisen imel praktično nobenih problemov z njo, vemdar sem se zaradi šipke grafike (32 M integrirano) odločil za nov prenosnik. Po krajšem premišljevanju sem se navkljub zanesljivosti Toshibe odločil za Dell INSPIRON 6400 E1505 (duo core T2300-1,6, 1024 RAM, 80GB, ATI X1400 256 lastnega RAM-a, res: 1200x800true bright) in po enomesešni uporabi lahko rečem, da sem z njim kar zadovoljen, edino kar me mogoče malce moti je malo dolg boot, ampak ko se enkrat postavi je sam računalnik precej hiter, pa tudi z zahtevnejšo grafiko nima nobenih težav, izgleda pa tudi dokaj solidno narejen in deluje precej kompaktno. Povedal bi pa še tole, da kljub oglasu a straneh slovenskega zastopnika za DELL, firme FMC, da ob nakupu inspirona 6400 dobite še dodatnih 512 RAMa, to ni res, ampak vas bo ta nadgradnja na 1024 pri njih stala dodatnih 30000sit. Cena s to konfifuracijo fri FMC-ju znaša 330000sit, ampak nakup inspirona 6400 vsekakor priporočam.

LP

MBvuky ::

Hej!

No ker je že ravno takšna tema bom pa še jaz vprašal... Kupujem prenosnik za študijske namene in zato tudi cenovno ugodnega. Nekaj jih imam že ogledanih, izpostavil bi pa ta dva HP in pa ACER kakšna se vam zdita? In kakšne imate izkušnje s temi modeli, če jih imate...? katerega mi priporočate od teh dveh

Hvala za odgovore..

opeter ::

Za 149k dobiš v Hoferju Gericom notesnik Sempron Mobile 3100+, 512 MB RAM, 80 GB disk, Ati XPress 200m grafika, 17" LCD z 1440 resolucijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosni racunalnik (najboljsi)

Oddelek: Kaj kupiti
263762 (3002) ant
»

prenosnik vs. namiznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675803 (4551) Fr33man
»

kupujem laptop, ki bi se lahko primerjal s trenutnim desktopom

Oddelek: Kaj kupiti
151727 (1255) CyberAD
»

Prenosnik predvsem za grafično rabo

Oddelek: Kaj kupiti
191389 (967) tomaz 06
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655836 (4566) sw0rdfish

Več podobnih tem