» »

raid kontroler

raid kontroler

dfi ::

Imam 2 diska na sata priključku.Ko sem si ponovno hotel namestit windowse sm rabu silikon image.Ker mi je crknla disketa kjer sm mev to gor sm preden se zazene boot from cd pritisnil ctrl+s,ker sem upav da bom lahko naredil silikon image.Potem sm zbrav da mi naredi nek raid kontroler in vidu da mi kaze samo en disk v velikosti obeh. ker mi to ni blo usec sm takoj zbrisu in nastala sta 2 diska. Potem sm bootu windowse s cdja in ugotovu da so zginle use particije k so bile na teh 2 diskih. KAJ NAJ NARDIM da dobim to nazaj,ali so podatki izbrisani....;(

m.i.h.a. ::

Diske v drug delujoč comp pa kakšen prgram za rcovery (get data back ali pa ontrack easy recovery).
Drgač je pa to da se ti poruši sistem itak pričakovana stvar pri postavljanju raid polja in tudi winse je treba ponovno inštalirat ko se postavi polje (tipka F6 ob startu win setup cd-ja).
Skratka dobi si navodila za svojo plato (predvidevam, da gre za integriran kontroler) in driverje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

`ripper` ::

mnja, mislm da te usakic k kej drkas z raid-om al ga kreiras ali ga podiras... mene je se vsak bios raida opozoril, da bodo vsi podatki na disku sli u tri krasne. Vedno ko bos disk dal v RAID, bo zbrisal vsebino, ker mora disk prilagodit za stripe/mirror, ko ga bos vrgel iz RAID-a, bodo tudi podatki za jbod nacin neberljivi. Ce si mel pa nastiman Stripe v RAIDu, zdej hoces pa podatke iz RAIDa uporablat v JBOD nacinu, pa pozabi. Ce si na RAID 'disk' ze kej instaliral, je mogoce verjetnost, da das diske nazaj tako kot so bli in bos dobu podatke nazaj, ce pa si ze kej povozu zadeve pa... mislm da je slo pa-pa :(
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

Muzo ::

Vidim da poznaš zadeve, mi lahko poveš, kako zgleda da maš postavljen raid, pol pa en od diskov crkne.. kako se potem obnašajo winsi in mašina? Dela normalno en disk dokler ne dodaš še enega al kako je potem s tem?

thx

zee ::

če imaš nastavljen RAID0 potem ti Winsi crknejo skupaj s podatki, ki jih imaš.

Če imaš nastavljen RAID1, potem Winsi normalno delajo naprej, verjetno pa dobip sporočilo o crknjenem disku. Ko umrli disk zamenjaš, se lepo diska med sabo pogovorita-sinhronizirata, in karavana gre lepo naprej.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Muzo ::

SUper, to me je zanimalo. Itak bo raid1, ker rabim mirroring.

zee ::

več si pa poglej v navodilih od matične plošče oz. na spletu. sam imam namreč postavljeni dve RAID1 polji v Linuxu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Muzo ::

Ma ja sej zaenkrat ne rabim tega, pač na raid1 bom nastavil in inštaliral winse gor na array, potem bomo pa naprej reševali ko in če bojo problemi :)

thx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID na osebnem računalniku

Oddelek: Kaj kupiti
394302 (1865) pegasus
»

Software raid 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5710634 (9776) uporabniik
»

raid 0 setup

Oddelek: Strojna oprema
362047 (1510) GrimReaper
»

Opcije glede RAID-a

Oddelek: Strojna oprema
342292 (1927) wave
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293532 (2291) element

Več podobnih tem