» »

Omejitev računalnika v mrezi

Omejitev računalnika v mrezi

brdi ::

No mene pa malo zanim kako bi lahko omejil racunalnik v home omrezju. Ruther seveda stoji za tem a se da u njem kako ustimat da bi na racunalnike omejil linijo al kaksen programcek ?

#000000 ::

Prijaviš se v router, network / bandwiht / vpišeš IP od računalnika katerega bi rad omejil, ter mu določiš download/upload. Da bi to naredu uspešno, tvoji računalniki ne smejo pridobit IP naslova avtomatsko, ampak jih moraš samo določit. LP

trnvpeti ::

000000 ne ga zavajat :)
to imajo samo malo boljsi routerji hehe
on ima sigurno kaksknega za 10k sit

brdi ::

No itq da niam dhcp uhloplen imam pa ruther level one tocen modela pa ne vem.


Edit: Sem sou gledat Level1 FBR-1405TX to je model routerja. Faj bi pa bilo ce bi se dobu kaksen taksen tool.

//router

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

`ripper` ::

eni bedni routerji majo moznost nalaganja nekih java aplikacij...samo pomoje so redki... drgac pa... obstaja program NetLimiter, samo mora bit 'fizicno' prisoten na racunalniku, ki bi ga rad omejil...tko da ce ga uporabla ksn vescejsi uporabnik, bo zadevo v 5ih minutah snel dol =)
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

Tomay ::

Switch pa vlan. Samo bo switch dražji od routerja ki ga imaš zdaj.
Voodoo 4Ever

brdi ::

Am ja netlimiter to se raun gre ker ne bi smel bit fizikalno prisoten to bi bilo nareto na crno :D Am ja wlan se ne stundiram ker je samo 1 komp opremljen z wlan kartico in bi me vse skuper predrago stalo ad bi kupoval za vse to! A drugega programcka pa ni ?

Tomay ::

Ne wlan vlan.
Ali pa nekaj kaj podpira QoS.
Najcenejša verzija tega bi bil linux router s tremi mrežnimi.
Voodoo 4Ever

trnvpeti ::

tomay
kolk pride linux router z 3 mreznimi karticami?
povej ceno

Gapi ::

Poglej na bolho za kakim pentium 2 ali 3 pa dodaj še zravn ceno treh mrežnih kartic in maš ceno linux routerja. Lahko seveda uporabiš tud kak pentium od 100 do 200 Mhz no pentium ena mislm to. Pol pa skočiš na clarkconnect.org in potegneš dol iso in inštalraš. Opcija ti je tudi da daš gor kako drugo distribucijo ki ti je všeč in jo pravilno konfigureraš

trnvpeti ::

gapi, cena cena :)
o tem je bilo govora
in da potem naklikam ip stevilka, in vpisem badthwith v KB in bo delovalo
in ce ne bo, te poklicem in bos ti zrihtal
o tem je govora

Gapi ::

trnvpeti: Lej še vedno imaš alternativo ki je komercjalna. Toje Netlimiter. V katerem poklikaš svoje želje in stvar dela. Če se ti pa ne da prebrat ene vrstice navodil o uporabi linuxa pol linux ni zate. Zato raje ostani pri komercjalni verziji. Vsak linux podpira z malo prebiranja dokumentacije omejevanje prometa ali bandwidith shaping ali QoS z katerim urejaš promet.

Gapi ::

Aja cena kompjutra je pa od cca. 5k sit pa na gor. Samoodvisno je kaj hočešin kaj rabiš. Linux je še vedno zastonj.

Vice ::

Se mi zdi da se ti bolj splača v tem primeru kupit router za 15-20k sit, ki podpira QoS, kot pa se dajat za temi starimi kištami, zabijat čas(denar), da mašino optimiziraš in potem še najti plac kjer ti nemoteče brni 24h/7d.
Najcenejša varianta je še vedno kakšen po možnosti free SW ali kupljen, kone ckoncev pa imajo XPji QoS že "vgrajen" in ga na vsaki posamezni kišti naštelaš kot ti paše.

trnvpeti ::

vice, router z 10-20k sit, ki podpira qos?
dej povej kateri router, kje za koliko denarja?
pa mislim da je qos premalo, ce hoces nekoga omejiti na bandwith

wizeazz ::

Najdi en star pc>PII 300Mhz procesor in dej gor clarkconnect 4 (boljši) ali ipcop.
ne bo ti žal. maš 1000k več nastavitev in še 1000k Xbolj zanesljivo je.

trnvpeti ::

star pc je preglasen
pa pitaj boga, kako dolgo bi deloval :)

BozidarB ::

da nebom odpiral nove teme imam podoben problem:
doma imam 4 racunalnike na 1mb liniji (2 imata reden download z emule, utorrenta itd.). rad pa bi omejil vsem upload/download, ker ce recimo en downloada jst na svojem nikakor ne more igrati igric (preko 250 pinga). razmisljal sem o bolsem ruterju ali pa o racunalniku, ki bi sluzil kot ruter. zanima me kaj se bolj splaca in kaj je cenejse, bolj enostavno, bolj prakticno itd... (kolk mocn racunalnik bi sploh rabu da mi to fura= bo prenosnik 400mhz, 256 rama dovolj?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

brdi ::

nO Masina sploh ni problem jo imam doma! pentiuma 3 1GHz. Am problem je da z linucom ne znam kaj veliko rokovat. Am kot sem pa ze 2x omenil netlimiter ne pride v postev ker na kistah ne sme biti vidnega programa ki bi lahko bil sumljiv za pocasnejso delovanje linije.

wizeazz a mi lahko razlozis kako to deluje?

trnvpeti ::

bolj poceni ce dobis nek star racunalnik
pa linux gor
ali pa freebsd

minusi
glasna masina
velika masina
velik stroma pozere
ne ves kako dolgo bo delalo
pa znat moras linux da si sam pomagas

zdaj se pa odloci, ali kak router, ali pc :)
pa ce se odlocis za pc, ko te bo kaj zajebavalo
pol si moras sam pomagat
pri routerju pa ni tako

a sem kaj pomagal?

Vice ::

trnvpeti
LinkSysa BEFSX41 dobiš ups sedaj na hitro pogledano najceneje za 21.000 sit, sam sem dal malo čez 19ksit, deluje čudovito.
V tem rangu za 20ksit so še WRT54GL, BEFSR41 za 15ksit vse kar moraš je da poiščeš pravi FW oz. kakšen QOS manager
Maš potem še revščino od asusa kakšna 500gx se najde v rangu 20ksit...
Je še kar lep geštek teh kištic z QoS.

trnvpeti ::

imam en befsr41
pa ne duha ne sluha o kaksenm bandwidth, oz qos
kaksen fw bi moral dati gor?


dej poslji kaksen screenshot(sx41), kako omejis
ceprav mislim da je qos zame premalo
in to imas gui vmesnik, ali kaksen linux gor, pa potem pises scripte?

Vice ::

Na uradni strani v user guide na str.36 imaš print screen za tvojega za SX41 je enak izgled. FWjev ne pišem so kitajci preveč močni oz. zadovoljivi.

trnvpeti ::

hvala vice

nastyboy ::

Če bi rad delal "ilegalno" z netlimiterjem, ga lahko na računalnik instaliras, pobrises bliznjice iz start menija (tako da ne bo vedel da je gor) če ti da kako ikonco na namizje bi še to pobrisal, iz spodnjega desnega kota pa bi jo odstranu tako da bi jo dal ikonco za netlimiter na always hide (desni klik na orodno vrstico -properties-costumize- always hide ) in to bi blo lahk to.... kot nek tak navaden uporabnik verjetno ne bi opazu. Sicer pa je program instaliran v program files. Če bi hotu še bolj skrit bi dal to zadevo v kak direktorij ala System.. tam bi pričakoval da ne bi noben opazu. edino kjer bi lahk to folk opazu je na dodaj odstrani programe... od tam pa ne vem kako bi lahko to ven zbrisal.
LP

Tomay ::

Mislim, da se da s tega seznama odstranit s tweakui.
Voodoo 4Ever

amigo_no1 ::

How to Manually Remove Programs from the Add or Remove Programs Tool
http://support.microsoft.com/kb/314481


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako omejiti internet cimri

Oddelek: Pomoč in nasveti
386533 (4626) mat11
»

Lan kontrola

Oddelek: Pomoč in nasveti
91068 (886) boogie_xlr
»

program za deljenje hitrosti povezave

Oddelek: Omrežja in internet
231615 (1336) JamesBond
»

Omejitev hitrosti interneta na posameznem računalniku (LAN)

Oddelek: Pomoč in nasveti
81992 (1744) 2nemesis
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555199 (3929) plavko61

Več podobnih tem