» »

Problem pri deljenju povezave Windows 2003 - Windows 2003

Problem pri deljenju povezave Windows 2003 - Windows 2003

PrimeEvil ::

Torej kako že naslov pravi imam problem pri deljenju internetne povezave. Oba operacijska sistema sta Windows 2003 SP1 DataCenter Edition. Povezava je T-2, vmes ni nobenega routerja oz switcha, torej imam kabel iz T-2 gatewaya direktno v Server računalnik v prvo mrežno. Iz druge mrežne v serverju je kabel direkt v moj računalnik (Odjemalec). Vse je lepo in prav, LAN dela brez problemov, računalnika se normalno vidita, pingata itd, Internet dela na Server računalniku...problem pa je da na Server računalniku ne morem dati povezave v sharing saj tistega preprosto ni...probal sem že marsikaj ampak Connection Sharing se kar noče in noče pojavit. Tukaj prilagam še nekaj slik iz obeh kompov.

Server-Internet
Server-LAN
Server-ICS
Server-Properties]
Odjemalec-ICS
Odjemalec-LAN
Odjemalec-Configuration

Če se komu kaj sanja zakaj hudiča tistega tam ne pokaže, naj prosim napiše.

LP,

PrimeEvil

Spc ::

To si čisto mimo vsekal pri datacentru.

Prvo kot prvo moraš DISABLEAT ICS/Firewall v servisih!!
Ko boš to disable-al pa naredi to:

1. Primarni mrežni kartici določi ip/gateway/dns ... za internet (Če je DHCP pustiš na automatic)
2. Sekundarni mrežni kartici pa dodeliš 192.168.0.1/255.255.255.0
3. Greš v control panel in klikneš administrative tools ter Routing and remote access
4. Z desnim gumbom na miški klikneš na Ime račinalnika (local) in izbereš configure and enable remote access
5. Izbereš NAT in izklopiš enable security on the selected interface by setting up basic firewall ter izbereš mrežno kartico za internet.

To je to.
Če hočeš forwardat porte pa greš pod services in remote access and routing nato pa stisneš gor na interface in lahko nastavljaš porte.

Če boš uporabil 192.168.0.1 kot dns rabiš še dns strežnik kot je recimo BIND ali pa inštaliraš tistega, ki ga dobiš zraven.
DHCP je tudi zraven tako, da če ga potrebuješ ga tudi lahko inštaliraš pod windows components (add/remove programs).

Datacenter ni za otrokece ko bi radi samo kliknili na kljukico pa bi jim vse samo naredilo.
Tukaj si moraš vse od a do ž sam nastavit.
:))
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

PrimeEvil ::

Super...sem uštimal to zadevo...leti ko raketa sedaj ;)

Spc ::

No porte pa forwardaš tako:
http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=110609&mesto=99

Čisto doli v tisti temi sem dal slikico.
 


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ICS Internet Connection Sharing in IP naslov 192.168.0.1

Oddelek: Omrežja in internet
92835 (2046) MrStein
»

Kako priklopit 2 računalnika na isti adsl račun?

Oddelek: Omrežja in internet
212432 (2081) gumby
»

Linux based router na USB

Oddelek: Omrežja in internet
492845 (2016) Steinkauz
»

Obupal nad mrežo in ICS :(

Oddelek: Omrežja in internet
311844 (1320) alesp56
»

server 2003 problem

Oddelek: Programska oprema
171437 (1279) urosh

Več podobnih tem