» »

Težave z Mandrivo

Težave z Mandrivo

TheJack ::

Torej, po večletnih preizkušanjih in obupavanjih ob takih in drugačnih distribucijah, se mi je zgleda končno nasmehnila sreča z Mandrivo 2007 PowerPack. Sistem že iz škatle vrti divxe in mp3je (+ vse ostalo), pride z original nVidiinimi driverji, in tudi vse ostalo sem bolj ali manj porihtal. Sistem sem tudi lepo opedenal, da se vse sveti, prosojnost povsod, okna skačejo, se zvijajo, raztegujejo....itd. Celo Google Earth mi je uspelo inštalirati.

Nekatere težave ostajajo....

1. Resolucija in osveževanje zaslona:
Povedano na kratko, zaslon bi rad imel v 1152x864@100Hz. Sliši se preprosto (in v Windowsih tudi je), ampak meni ne uspe. Poizkusil sem že marsikaj; spreminjal nastavitve kartice (GF 6600GT) in monitorja (Samsung SyncMaster 700NF), spreminjal xorg.conf na vse možne načine ( http://xtiming.sourceforge.net/cgi-bin/xtiming.pl).... Preprosto ne gre.

2. Fonti:
Mandriva ima v nastavitvah luštno opcijo, ki se imenuje "Get Windows Fonts". Seveda sem jo uporabil, ampak od takrat mi OpenOffice in Abiword namesto čćšđž pišeta kvadratke (v samem sistemu in vseh drugih programih vključno s KWordom vse dela normalno). Pomaga sicer če fonte zamenjam, npr iz Times New Roman v DejaVu, ampak to ni to. Pri fontih ki sem jih uvozil iz Windowsov šumniki ne delajo, čeprav taisti fonti v Windowsih šumnike imajo.

3. Fonti #2:
V Mandrivi bi rad imel enake fonte kot v Windowsih. In to brez ClearTypa. Bolj natančno, take: http://www.freewebs.com/linuxdady/suse.htm.

4. Repozitoriji:
V knjigi "Linux for Dummies", sem si prebral kaj to sploh je za ena reč in si potem 'inštaliral' ene par the linkov iz strani http://easyurpmi.zarb.org/. Kljub temu pa nikjer ne najdem repozitorijev za recimo Firefox 2.0 (Mandriva je še vedno na 1.5.x.x), aMule....

Zahvaljujem se za pomoč.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Primoz78 ::

...zal samo odgovor na zadnje vprasanje...

4. Postopek po katerem sem jaz sel...poberes Firefox 2.0 in si ga odpakiras pod recimo /home/matjaz/firefox za ostalo pa Copy paste iz linux.prinas.si foruma:
Nadaljnji postopki:
1.) V mapi /home/matjaz/firefox sem odstranil mapo plugins in tja napravil povezavo mape /usr/lib/mozilla/plugins
2.) Desni klik na firefoxovi ikoni v pultu - Nastavi gumb Mozilla -firefox-program-/home/matjaz/firefox/firefox
3.) Meni-Nadzorno središče- Komponente KDE-Izbiralec komponent-Spletni brskalnik-/home/matjaz/firefox/firefox

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

TheJack ::

Hvala za odgovor. Bom probal. Drugače pa upam, da ga bodo pri Mandrivi čim hitreje dali med update....
Bonis nocet, qui malis parcit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla Mandriva 2011

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3512962 (10454) MrStein
»

Mandriva Linux 2007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10213092 (9127) madviper
»

OpenOffice 2.0.3

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
465581 (3429) veteran
»

Namestitev Linux-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614908 (3998) Roadkill
»

Kje so programi

Oddelek: Operacijski sistemi
71400 (1199) madness

Več podobnih tem