» »

Problem z žarnicami

Problem z žarnicami

daljaz ::

Pozdrav!

Mam en jako neprijeten problem. V sobi mam na stropu luč, v kateri so 3 - 40W navadne žarnice. In glej ga zlomka, vsake dva tedna al tko se mi ena od njih skuri ;(( in to mi ni všeč! :|
Nevem kaj naj bi bilo narobe, ker pomojem tisto kar piše na lustru (40w max) ne vpliva na žarnice, pomojem je to tm da se ne bi skurla plastika od prevelike oddane toplote. Sm probal dat vse naenkrat ven pa popolnoma nove enake noter, pa mi tut ni dolg držal. pol sem pa obupal... A je to prevelika napetost (kakšna špica), tok kolker se jest razumem ne bi smel bit prevelik..., al so problem žarnice?

A lahko kdo svetuje kako bi se dal to popravit, odpravit, whatever? Hvala! :D

Azrael ::

Slabo stikalo za ta lestenec ali zažgana grla v lestencu. Predvidevam, da vam drugje po stanovanju žarnice ne odpovedujejo tako hitro.
Nekoč je bil Slo-tech.

daljaz ::

uf na to pa sploh nisem pomislu:8) bom pogledu stikalo, ker so pomojem grla čist kul (dokaj nova luč...). Po hiši pa mamo že 7 let iste žarnice (skoraj, mal pretiravam).

Bom pogledu če je tm kj narobe, hvala ;) :D

Duhec ::

Redko menjam žarnice (mogoče eno na leto), vedno pa sem kupil 240V in ne manj.
Mogoče imaš vseeno problem s pregrevanjem, če imaš luster zaprtega tipa. In če piše da je max. 40W je zelo fajn, da to tudi upoštevaš, saj lahko temp., ki jo ustvarjajo še dve dodatni žarnici poškoduje napeljavo, grla, ohišje/plastika ...... požar.

Azrael ::

Na eletro-n forumu sem opazil podobno vprašanje.

Je mogoče tvoj lestenec podoben temu v tisti razpravi? Če je, obstaja velika verjetnost, da lestenec ni zgrajen pravilno in je deklarirana moč žarnic (3 x 40W) zanj in za žarnice že preveč.

V tem primeru menjaj lestenec ali vstavi vanj 25W žarnice, seveda, če bo svetloba še zadostna.
Nekoč je bil Slo-tech.

daljaz ::

Ja luster je podoben tistemu na onem forumu... Sm pregledal stikalo, pa je čist vredu, vsaj ni se mi zdelo kaj narobe, v grlu lustra ni nič zažganega, kontakti so dobri, razen če je res problem pregrevanje...:| jah bo pač treba druge žarnice, drug luster, al pa samo mal modificerat luster >:D (i feel creative!) no ja hvala za pomoč...

Mikron ::

mogoče ti bo pomagal tale link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mikron ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

različne žarnice na istem lustru

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
458507 (7468) IL_DIAVOLO
»

Domače "disco" luči = prosim za pomoč !

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122928 (1417) Saeb
»

12V ---> 220V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71339 (1195) Binji
»

kako krmiliti naprave preko pc-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91558 (1430) enTelet
»

12v napajalnik za notebook

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81447 (1346) slawc

Več podobnih tem