» »

dva tiskalnika

dva tiskalnika

bruderbauc ::

Imam dva računalnika povezana preko mreže. Na en računalnik je priklopljen tiskalnik epson DX4850 na drugega pa HP laserjet 6L. Z obema tiskalnikoma želim naprintati nek daljši dokument v Wordu. V meniju File->print zato najprej izberem EPSON-a in normalno naprintam dokument. Ko pa isti dokument naprintam z HP-jem se vso besedilo malo prestavi (na nekaterih straneh se zadnja vrstica ali pa kakšna slika prestavi na naslednjo stran). Ko sem nato primerjal naprintane strani sem ugotovil, da so besede, ki jih je naprintal HP malo bolj široke. Isto besedilo sem nato naprintal še na enem drugem tiskalniku, kjer pa je tudi bilo enako kot pri HP-ju. Ugotovil sem, da se vrstice prestavijo v Wordu že, če samo v meniju File->print izberem HP-ja. A mi lahko kdo pove zakaj se to dogaja?

cekr ::

To se dogaja zato, ker ima vsaka firma svoje drugačno vpetje lista. Že v gonilniku lahko ugotoviš, koliko imaš maneverskega prostora pri kritičnih točkah lista. Ne vem, koliko ima nastavitev Epson, za HP pa vem, da na vrhu lahko začne s tiskom že pri 3-4mm spodaj pa 10-13mm.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bruderbauc ::

Ampak jaz imam v Wordu robove nastavljene na 3 cm, kar je dosti več, kot pa je minimalna meja pri obeh tiskalnikih.

luli ::

Poglej, če je na obeh driverjih nastavljeno A4 in ne leter.

bruderbauc ::

Na obeh je nastavljeno na A4.

luli ::

Pred leti so govorili, da ravno zaradi omenjene težave tiskarji uporabljajo format PDF. Na žalost ti več ne znam pomagati. Težava je v Wordu, saj se ta prilagaja glede na privzeti tiskalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697141845 (641) easyrider3
»

Word - nujno rabim pomoč!

Oddelek: Programska oprema
226474 (6247) SanAndreas
»

Nakup mf tiskalnika - HP C6280 ali Canon MP610?

Oddelek: Kaj kupiti
213811 (3240) 1309976
»

Tiskanje ...

Oddelek: Programska oprema
61225 (1175) bosmla
»

matricni tiskalnik-nastavitve

Oddelek: Strojna oprema
61372 (1304) dëych

Več podobnih tem