» »

Word - nujno rabim pomoč!

Word - nujno rabim pomoč!

SanAndreas ::

Prosim, če mi kdo lahko pove, kako v Wordu XP lahko iz ležečega položaja lista spremenim v pokončnega lista, ne da bi prišlo do sprememb, le hočem samo obrniti za 90 stopinj. Imam že narejeno veliko razpredelnico v ležečem položaju, sem pa večkrat probal obrniti, ampak vse obrne narobe :'(

Kako pravilno arediti?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

Kaj nobeden mi ne zna pomagati?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

p0ki ::

odpri nov dokument, postavi stran v lezec polozaj pa skopiraj preglednico v ta dokument al kaj hoces narediti?
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

SanAndreas ::

najbrž nisi dobro razumel, namreč sem hotel povedati, da želim že narejeno razpredelnico oziroma tabelo iz ležečega položaja spremeniti v pokončnega položaja, ne da bi pri tem kaj spremenilo narobe, ali kaj ti ni jasno dobro?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

drzni86 ::

ja če imaš že zdaj stolpce tako široka da zavzemajo celo ali pa skoraj celo ležečo stran kako boš potem postavil razpredelnico na pokončni list brez da bi ti skrčilo stolpce?? :)

Revenant ::

če razumem prav...

follow as this. printscreen -> slikar -> zasuk -> označi -> word. Črke v razpredelinci sicer s ne bodo več vektorske, ampak ne poznam prfoksa ki bi težil zaradi tega. Saj delaš za šolo/fax ne? Ali zase, za dušo, za narod?:D
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

drzni86 ::

hm Revenant... ne vem če bo šlo tko...
Če maš na ležečem listu (ki je recimo širok okoli 28 cm) tabelo s 5 stolpci od katerih je vsak širok 5 cm (skupaj 25 cm, kako boš to spravil na pokončni list, ki je širok okoli 21 cm brez da bi ti pokrčilo stolpce?

SanAndreas: ali bi ti mogoče rad sam list obrnil da boš imel potem pravilno postavljeno glavo in nogo dokumenta? Če "ja" potem so navodila Revenanta čist kul! :D

urbybaby ::

no go!

Revenant ::

pač pomanjšaš z ohranitvijo razmerij v slikarju. čeprav mi še vedno ni jasno kaj bi avtor rad. sicer je pa tvoje vprašanje retorično, čemu odgovarjam (poudarek na u, ne e):D
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

SanAndreas ::

Za boljše razumevanje naj poudarim in prikažem na tej strani -> hitro klikni na KLIK.
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Revenant ::

Za boljše razumevanje naj poudarim in prikažem na tej strani -> hitro klikni na KLIK.


izpolni tabelo in sledi petim otroško nedolžno preprostim korakcem:D a še vseeno mi ni jasno

aja, ti bi rad da stolpec postane vrstica, samo ni matematike, ne logike da po tem ostane nespremenjeno. Matrike, any1?
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

SanAndreas ::

Prav pa še eno bom pokazal -> KLIK da ti bo še bolj kristalno jasno :D
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Beernarrd ::

Problem imaš najbrž v tem, ker ti pri spreminjanju v ležeči položaj vse strani spremeni.

Torej_:
Tik pred tvojo preglednico vstavi prelom odseka (ne zveznega ampak tistega ki da hkrati novo stran)
Prav tako naredi tik za preglednico (okej včasih je zaradi naknadnega urejanja in dodajanja teksta fino, če imaš pred in za tabelo še po eno prazno vrstico)

Nato pojdi v svojo preglednico in potem v meniju datoteka daj nastavitev strani in nastavi ležeče.

Revenant ::

Hehehe, komu je jasno kaj bi rad?:D V času te teme bi imel že novo tabelo.
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Vikking ::

zakaj bi vse skupaj sploh hotel obrniti? Pri tiskanju nima veze, če se ti naslednje strani obrnejo, narediš pač prelom.

Najlažja rešitev da pač preneseš v Powerpoint ustvariš (Format + Text Box,) ter vrneš nazaj v word. (paste as picture)

SanAndreas ::

Beernarrd -> ja problem je v tem, ker ne morem obračati tabelo za 90 stopinj, probal sem kar si mi svetoval, pa ne gre, ker tabela še vedno stoji na svojem mestu, samo stran se je obrnila. Če si kakšnega podobnega že naredil, mi lahko pokažeš primer.

Vikking -> ja saj to ni problema, ampak je pa problem vstaviti tabelo v enotno diplomsko nalogo v pokončnem položaju, kot da bi bila to ena cela knjiga. Samo tabelo hočem obrniti.
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

pa oddaj v pdf-ju kjer "verjetno" ne boš imel težav z obračanjem.

SanAndreas ::

Beernarrd -> mi je pravkar uspelo narediti, edini problem mi je ostal oštevilčenje strani, kajti pri pokončnem položaju lepo prikažejo spodaj število strani, medtem pa nekje na sredini (na 27.strani) v ležečem položaju je pa obratno, kako rešiti tega, da bo vse lepo po vrsti?

Vikking -> hehe dober štos :))
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

imagodei ::

SanAndreas,

zakaj pa tabele ne narediš v Excelu (oz. jo copy-pastaj v Excel), nato pa jo na pravilno obrnjen list copy-pastaj v Word z opcijo Paste Special, kot MS Excel object?

Na ta način ti bo tabelo prilepilo znotraj Worda kot Excelovo tabelo, ki jo lahko tudi urejaš kot tako, če klikneš nanjo. Določiš lahko širino, velikost, zoom... Če klikneš ven, zgleda pač kot tabela, na papirju pa sploh ni problema.

Že to, da si takole tabelo naredil znotraj Worda, je bilo mukotrpno. Office pač dovoli povezovanje različnih orodij ravno za takšne primere.

EDIT: Ah, sem šele sedaj kliknil na drugi link in videl, da sem te narobe razumel.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

imagodei ::

Ampak zdaj, ko te prav razumem, se mi pa zdi, da ti samega sebe ne razumeš... Sori, ampak res.

Če boš diplomsko oddajal v elektronski obliki, mislim da ga ni prfoksa, ki ti bo težil zaradi tega, ker bi bilo x strani znotraj dokumenta postavljenih ležeče. To pač tako je - če se zahteva večja širina, kot je širina pokončnega A4 lista, obrneš list ležeče.

Če pa takšno stvar sprintaš in oddaš vezano, pa ležeči papir itak obrneš, kot ti paše. Približno tako, kot pri fotografijah: lahko slikaš s fotoaparatom v vodoravni ali navpični poziciji; sliko ti bo fotoaparat vedno naredil enako. Ko pa jo gledaš, jo obrneš, kot ti paše, pa v kupu slik še vedno ne bo "štrlela" ven.

Kaj točno torej hočeš naredit?
- Hoc est qui sumus -

SanAndreas ::

imagodei -> kako lahko v Excelu obrnem tabelo?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

imagodei ::

Saj pravim, da sem te narobe razumel.

Po ponovnem branju pa sem prišel do sklepa, da si mogoč mal zakompliciral. Pač, sprintaš na landscape, tiskalniku je itak vseeno, kako si ti obrnil. Bo naprintal na isti A4, kot strani pred in strani za tem listom. Iz printerja prileze enako obrnjen, kot vsi ostali listi. Ko spneš liste, bo točno tako, kot bi ti rad videl na predogledu tiskanja v Wordu - vsi A4 listi bodo obrnjeni tako, da bo horizontalna linija krajša, kot vertikalna. Tvoja tabela bo pa pač 90o zasukana - which is exactly what you want.

Zdej razen, če je nek poseben razlog, da mora bit že v predogledu tiskanja obrnjena tabela? Samo je običajno tako, da ti ni treba glave obračat, ampak se da normalno prebrat na monitorju.
- Hoc est qui sumus -

SanAndreas ::

imagodei -> saj tudi to vem, s tiskalnikom ni problema, ampak mislil sem, če je možno obračati tabelo v kakšnem programu, zgleda da ni možno. Ali pač?
No vseeno hvala za pomoč!

p.s.: ni bilo tako zapleteno, kot misliš, enostavno gre samo za obračanje tabelo! ;)
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Office - Word 2016

Oddelek: Pomoč in nasveti
5786 (760) ameba
»

Word oblikovanje

Oddelek: Programska oprema
303790 (2813) finpol1
»

Kako lahko v MS Wordu..?

Oddelek: Programska oprema
7906 (797) Tomas 33
»

Garmin XT zmrzne ali se zapre

Oddelek: Mobilne tehnologije
51098 (984) ₿laž
»

Kam namontirat radiator za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131353 (929) rap3r

Več podobnih tem