» »

Prepis na no hišni naslov

Prepis na no hišni naslov

Cwetto ::

Zanima me, kakšen je postopek, ko se hočeš prepisat na nov hišni naslov. Saj bom itak šel na občino še vprašat, ampak me zanima, če je od slo-techovcev že kdo šel skozi ta postopek, koliko ga je prišlo stroškovno, časovno (novi dokumenti), koliko so se povečale položnice (komunala...), katere dokumente je potreboval.

zavajon ::

Imeti moraš en dokument.
Jaz sem imel pisno potrdilo lastnika stanovanja, da se lahko vselim, ker stanovanje ni moje, sicer pa moraš imeti dokument o lastništvu.
V pasoš so mi dopisali nov naslov zastonj (če me spomin ne vara, sem ga pustil tam in so mi ga poslali domov po pošti), novo vozniško je stalo cca. 3k, osebne itak nimam.
Za to sem v Lj. porabil 10 min8-O , se pravi, da sem bil izredno presenečen.

lp

kekz ::

"novo vozniško je stalo cca. 3k"

?
V vozniški ni naslova!


Jaz ne vem, ker mi je vse urejala žena. Spomnim se pa, da sem imel pravo vojno z bankami. Namreč, selil sem se nekajkrat in nalašč nimam nobenega dokumenta z vpisanim naslovom. Banka mi brez takega dokumenta ni hotela nehati pošiljati izpiskov na star naslov. Sem grozil, da jih bom tožil, ker moje izpiske pošiljajo kar enim tretjim ljudem (na star naslov se je namreč vselil drug najemnik). Moralo bi jim zadostovati, da se izkažem z dokumentom, da sem res pravi in potem pač povem, kam ŽELIM prejemati izpiske in ne, da zahtevajo črno na belem naslov bivališča ;(( . Ni logike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Ejsi_Disi ::

kekz
V vozniški je naslov, samo hišne številke ni. Kar poglej. :P

kekz ::

Samo kraj bivanja, niti ulice. Celo kraj je razumljen bolj ohlapno, saj sem se jaz selil v drug kraj, vendar paše pod isto upravno enoto in mi ni bilo treba menjati.

Ejsi_Disi ::

Tako, kot jaz. Sem se iz 4 preselil na 3. :D Ista vas.

zavajon ::

Jaz sem se preselil v drugi kraj, zato sem moral zamenjati vozniško.
Z bankami pa nisem imel nikoli problemov glede naslova pošiljanja. Itak nisem že 20 let živel na naslovu, na katerem sem bil prijavljen :D .
Problemi pa so bili s priporočenimi pismi sodišč in podobnih inštitucij.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozniska izkaznical za tiste, ki imajo ocala (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7216135 (4504) m0LN4r
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7716346 (14362) zavajon
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6524577 (23011) matter
»

Pogovor z Informacijsko pooblaščenko: "Osebni dokument je relikt socializma in komuni

Oddelek: Novice / Zasebnost
447144 (4687) poweroff

Več podobnih tem