» »

USB ne dela

USB ne dela

BlueFire ::

Pozdrav!

Pred kratkim sem formatiral komp, a mi USB ni delal (SP2 je bil gor). Pa se odločim, da bom še enkrat formatiral, to storim danes in spet ista zgodba... . Plata je ASUS A7N8X-Deluxe. Kaj lahko probam še nardit?!, iskal sem kaki USB 2.0 fix pa nisem nic pametnega nasel.... :\

Kako bi lahko sploh na najlažji način preveru če je napaka softwareska, bojim se namreč, da nekaj ni vredu z mojo plato. Skurjeno ni nič videt.

LP, BlueFire

qwe ::

Jst ima poddoben problem, če je problem.

Imam Asus P4P800s plato, vendar predvidevam da mi USB port ne dela kot USB 2.0. Alin se preveriti ali je port USB 1 ali USb 2.0 oz. kako se da napako odpraviti?

LP

ADF ::

Najprej preveri v BIOS-u, če nimaš USB na "DISABLED". Nekatere plate imajo tudi nastavitev verzije USB (1.1, 2.0). Poskusi dat na 1.1, če 2.0 ne deluje. Potem bi ti morali windowsi zaznati USB ( v device managerju bi moral imeti USB Root Hub in kontroler (verjetno več obojih).

qwe ::

Imam USB enablen, nastavljen na usb 2.0 (480 Mb/S). ter več USB root portov in host controlerjev. USB dela, samo mislim, da ne kot USB 2.0.

lp

ADF ::

Na tej strani imaš navedene načine, kako preveriti verzijo USB.

Eden izmed postov pravi:


As StealthMullet stated, if you access the "Device Manager" and look under the "Universal Serial Bus Controllers", you should see one or two host controllers located there.

Standard Universal PCI to USB Host Controller - USB 1.1
Enhanced Universal PCI to USB Host Controller - USB 2.0


Upam da nimaš USB 1.1 naprave povezane na USB 2.0 port :)

BlueFire ::

Hvala za nasvet, pogledal v device manager in uspelo odpravit. V device managerju sem mel nekaj slabo nastimano ;). V bios pa sem že prej pogledal pa je blo enabeled.

dzver ::

enostavna rašitev za usb!
usb mi ne zazna naprave,kljucek,zunanji disk, mp3 itd. to se je zgodilo kar na enkrat.nič ni delalo razen tipkovnice, miške,spletne kamere.Na net sem našel rešitev.Ki mi je pomagala.
RESITEV JE: KO JE RACUNALNIK V DELOVANJU, ENOSTAVNO POTEGNI KABEL ZA ELEKTRIKO VEN IN POČAKAJ NEKAJ SEKUND, NATO PA PRIKLOPI NAZAJ IN PRIZGI RACUNALNIK. pri meni je to delovalo. enostavno neverjetno lahko!

bastadu ::

dzver je izjavil:

enostavna rašitev za usb!
usb mi ne zazna naprave,kljucek,zunanji disk, mp3 itd. to se je zgodilo kar na enkrat.nič ni delalo razen tipkovnice, miške,spletne kamere.Na net sem našel rešitev.Ki mi je pomagala.
RESITEV JE: KO JE RACUNALNIK V DELOVANJU, ENOSTAVNO POTEGNI KABEL ZA ELEKTRIKO VEN IN POČAKAJ NEKAJ SEKUND, NATO PA PRIKLOPI NAZAJ IN PRIZGI RACUNALNIK. pri meni je to delovalo. enostavno neverjetno lahko!


Ja ta zadeva deluje (sicer ni potrebno med delovanjem računalnika cukniti kabel ven, ampak ga lepo ugasneš in potem izštekaš kabel za kakšno minuto), ampak jaz imam problem, ker usb kaj kmalu (beri po dnevu ali dveh) spet neha delati ... Kakšna ideja??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB.ji ne delajo. nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
161407 (1164) celebro
»

USB 2.0 ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
61114 (1019) hous3r
»

USB mass storage problemi

Oddelek: Strojna oprema
132740 (2454) energetik
»

USB 1.1 ali 2.0 ?

Oddelek: Strojna oprema
71047 (823) playboy
»

USB 2.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
141734 (1412) CaqKa

Več podobnih tem