» »

RAM PC100vs. PC133

RAM PC100vs. PC133

Space Surfer ::

Trenutno mam PC100 in p3450. Ko probavam višat FSB se mi pri 124MHz že ne zbudi več. Pri 117MHz pa je zadeva stabilna. Kok večje možnosti mam, da mi bo system laufal pri 124MHz FSB ali višje, ča dam noter RAM PC133?

OrlyTM ::

Ram zna bit zlo pomemben podatek, še posebej, če je ta tvoj PC100 star ... moji pred kratkim kupljeni pc100 bp delujejo na 145FSB, ni pa 100% sigurno, da ti bo proc še delal na tako visoki frekvenci.

Če se lahko znebiš svojega pc100 rama po ugledni ceni, se ti definitivno splača pozkusit, ram boš itak rabu vedno, tudi ob nakupu novega proca o katerem pri tvoji frekvenci velja razmisliti prav kmalu.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

mravla ::

to so 100% krivi rami. če boš hotel bolj naviti boš moral kupiti 133 Mhz RAME.
tudi jaz sem lahko na P3 550 zvišal frekvenco na 124, zaradi ramov, vendar mi je bilo premalo. nabavo sem rame 133 Mhz, sedaj pa laufajo na frekvenci 150 brez problema. pa še procesor je sedaj na 825. to pa je kar precej več kot pa prej "borih" 671.
če imaš možnost jih takoj zamenjaj, boš videl, da se splača.:)
če ga poženeš, bo letel

msmiha ::

Nabavi nove rame 133MHz
1. Ker so poceni 128 = 14.000 SIT
2. Ker boš lahko bol overclockav>:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Space Surfer ::

Že šparam!:)
CAUTION! Overclocking is addictive!

twosocks ::

Vsi st tok prepričani da je RAM kriv in konc.
Jaz mam Celerona 600@900.
Pr 100 MHz dela stabilno že 1 mesec. Če pretaknem na 112 MHz se sploh ne zbudi. Podobno kot od Space Surfer-ja, sam da mam drug proc. Aja, pa mam 128 133 KingMax RAM.

Tko da RAM? Ne vem, mogoče kaka zvočna na ISA, al pa omrežna PCI/ISA kriva ?
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

KuhaR ::

Poskušaj zmanjšati cas nastavitve v biosu z 2 na 3. Včasih pomaga vendar bo prepustnost zaradi tega manjša. Mogoče pa je tudi tudi težava v proc.

mravla ::

ja to pa je celeron. pri tebi je pa spet druga pesem, rami tukaj niso krivi je pa kaj drugega, to ti pa naj svetujejo tisti ki imajo celerone.:\:)
če ga poženeš, bo letel

Space Surfer ::

Jupiiiiiiiiiiiiiii! Res je bil RAM kriv! Pred dvema urama sem svoj 128Mb PC100 modul zamenjal z PC133 in system se je zbudil pri 124MHz FSB!!!!!
Hvala zgornjim slo-tech-erjem!!

P.S.: I totally love overclocking!:D:D:D
CAUTION! Overclocking is addictive!

Mate ::

No zdej pa povej do kok gre tvoj p3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje PIII?

Oddelek: Navijanje
301321 (864) jukoz
»

QDI Advance 10T + Tualatin, max. overclock ?

Oddelek: Navijanje
482042 (1514) Spajky
»

FSB ne gre cez 83

Oddelek: Navijanje
201411 (1150) migič
»

Kdo od vas ima ECS K7S5A?

Oddelek: Kaj kupiti
201339 (960) g0Run7
»

c466@525...?

Oddelek: Navijanje
321125 (838) boss_y

Več podobnih tem