» »

OC C64:)

OC C64:)

||_^_|| ::

hem mam C64 in sm dubu preblisk da bi ga OCju, sam nevem kaj pa nevem kako, a ma gdo iskušne???

g0Run7 ::

pejt u hlev, privleci ven tanajbolj mastnega prasca ki ga premorete na kmetiji, ga namesti nad komodorcka pol pa sus u glavo in glej da se ti zrusi direkt na veleracunalo...tako bos iztisnil se zadnje kaplje moci, zagarantirano deluje, za vecjo preciznost postopka pa mi pisi mail LP
ps. za shemo povezave treh C64 in obracalnika za seno mi poslji 1000SIT in kaseto s heleno blagne

kuntek ::

Kaj če bi ga probal direkt na 220V priklopit brez trafota.

whatson ::

"le kam pa pridemo brez domišljija..." :P



whatson.xmix.net

Tjulenj ::

poznam par ljudi k so navijal spectrume. resno. baje deluje ce najdes quartz pa ga navijes :)

Kaiser ::

Quartz je generator clocka in ce mas vgrajenega (ne vem kolk je frekvenca C64) recimo 1MHz ga odlotas ven in notr vgradis 1.2MHz, pa mas OCjan C64:D

Pikachu ::

Ja, s quartzom ga lahko navijes. Se lepse pa je, da lahko to storis programsko. Ko uro nastavis (registri) na 2MHz, pac dela 2x hiterje. To je uporabljeno pro raznih turbo programih za hitrejse nalaganje programov in iger. Zal VIC (video chip) NE dela na 2MHz in imas takrat plav zaslon ali pa crte...

LP,
Pikachu.

Caboose ::

hehe sem sam imel 286-ko in takret je to bilo moje prvo raziskovalno popotovanje....vsi ti kabli...hehe no kakorkoli že sem prišel na idejo in odprl trdi disk...Flo0o0p in že je bil odprt...in uničen....hehe.potlej pa ga zadegam nazaj in priklopim...škrtt škkkrrrt...šrooot škrrttt>:D>:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

McHregec ::

vprašanje pa je kok se ta zadeva segreva

Alec999 ::

Moj Spectrum se je ze v originalu pregrevu :D kaj bi blo sele ce bi ga navil ... bi mel topleno plastiko v roki namest tipkovnice

Yurko ::

Pri Spectrumih je blia stvar pregrevanja drugje: tisti adapter, ki bi moral dati ven se mi zdi 12V, je ponavadi spuščal 15V in več. Če si popravil adapter, se zadeva ni več pregrevala (beri: imel si ga lahko prižganega tudi po cele dneve).
Sicer pa so te zadeve že hudo nostalgične. Ampak moram priznat, da svojega Spectruma na vsake nekaj let še prižgem ;-)

LP, Yurko

MadMax ::

Yurko, a ga se nisi na Bistro odnesu? Hec...
Ja, to so bli cajti... Celih 48kb je premogu, pa 8 barv v dveh svetlostih... Vcasih ga kar pogresam:'(

Yurko ::

Heh, nikamor odnesu. Ga bom potem otrokoma kazal. Še dones mi ne gre v glavo, res. 48K, pa take fine igrce ;-))

Alec999 ::

Igrce so ble res cool :) sam skoda k se je men neki pokvarl :| pa mi kr ene kvadratke kaze na zaslonu
Yurko >> tist iz 15V na 12V bi mi pa zlo prov prslo .. k men se je ze po par minutah zelo segrel :)

J-A-G ::

mam prjatla, k je OC c64 in ti povem kako:

Podnim je zakuro tabrniški ogenj, nad njim pa ga hladil z ledom. S tem je ustvaril nekakšno elektro magnetsko, toplotno polje, s katerim ga je spravil na 1.2 Mhz. Igre so mu delaovale mnogo hitreje:

NASVET: obiščite psihiatra
NASVET 2:Tega ne pojskušajte doma , če vam fotr ni gasilc

Adijo:D:D

McHregec ::

dobra fora:))

anxieux ::

kaj pa če bi poskusu s kakšnim indijanskim obredom za OC-janje??
bojda so zlo uspešni...:D
~Let The HammerFall~

Yurko ::

Heh, fantje, te mašine so bile RES dobre! Pa ne se zdej norca delat, ker je bila vaša prva mašina nek hud pentium ali pa kej podobnega. Stvar je bila za l.82 hudo napredna.
Bi priporočal vsem mladim cyber juncem in cyber junkam naj si enkrat te mašine ogledajo. In kaj vse so ponujale za tisti ubogi 1Mhz in 48(64)KB

McHregec ::

takrat so delal čudeže

||_^_|| ::

64 kilo, kasetar, disketar, dva đojstika, pa pr taluxuznih barvna televizija, monitor so mel pa itak sam ta huj bogati:)))

Cr00k ::

men je biu pa c64 hudo prfuknn :))...Xt pa je biu ze neki kar bi se dal opredelit kot pc :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaš prvi mlinček (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
867621 (4639) opeter
»

Stare Igre - katera je tista ki vam pospeši nostalgično srce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
15112641 (9915) SavoKovac
»

naj stara špila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1029375 (7229) glinik
»

vaše prvo računalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1138510 (7048) flipflop
»

Kdo ne pozna Spectruma?

Oddelek: Igre
291915 (1582) [Some1Else]

Več podobnih tem