» »

Težava v Outlooku

Težava v Outlooku

kitzbrado ::

Pred dvema dnevoma sem na službeni računalnik dobil email na moj Arnesov email račun, ki je zahteval potrdilo o prejemu (read receipt). Kot ponavadi sem izbral, naj potrdilo kar pošlje. Problem je v tem, da se v Arnesov SMPT strežnik iz službe ne morem prijavit, tako da seveda potrdila Outlook ne more poslati, kljub temu pa znova in znova pošilja. Opozorila na to sem izklopil, tako da zadeva ni ZELO moteča, kljub temu me pa moti. A kdo ve, kako lahko zadevo dokončno prekličem (sem že poskusil "cancel send/receive", ampak to deluje samo za trenutno pošiljanje, 5 min kasneje pa poskusi še enkrat)? Naj omenim še to, da potrdila ni v "Drafts" oziroma "Outbox" mapi, tako da sploh ne vem, kje naj ga iščem oziroma kje naj dem nastavitve zanj.

Supervisor ::

imate strežnik exchange ?

kitzbrado ::

Moram priznati, da ne vem. Kje oziroma kako lahko to preverim?

PS: Pogooglal sem, kaj exchange server je, samo žal kljub temu ne poznam odgovora , niti ne vem, kako bi mi to lahko pomagalo.

Supervisor ::

verjetno bo treba v računu za arnes, na outlooku vpisati smtp ki se uporablja pri vas v službi,

torej

mail.siol.net
smtp.t-2.net
smtp.volja.net

oz tistega katerega ponudnika dostop imate v službi

poskusi zvedeti pa vpiši ustreznega,

mora iti ven

ni hudič:D

kitzbrado ::

Hvala za pomoč. Zdaj dela. Ni mi pa jasno, zakaj lahko preko službenega serverja pošiljam maile z drugim naslovom - a to pomeni, da bi v principu lahko poslal tudi email kot bill.gates@microsoft.com >:D ?

ToniT ::

Če tvoj server ne preverja domene, potem lahko! To uporabljajo spammerji.
Vendar se pa v glavi sporočila vidi, od kod je bilo poslano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dovoljena velikost priponke pri posameznih ponudnikih e-pošte

Oddelek: Omrežja in internet
73177 (3033) Bakunin
»

MS Outlook in Gmail

Oddelek: Omrežja in internet
123835 (3663) Jan987
»

Posiljanje E-MAILA

Oddelek: Pomoč in nasveti
63672 (3592) Cuoresportivo
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316475 (16475) Bakunin
»

Server email.si

Oddelek: Omrežja in internet
133102 (2930) Gh0st

Več podobnih tem