» »

HDD video kamera - pomoč

HDD video kamera - pomoč

kozmos ::

Zanimam se za nakup HDD video kamere, pri tem pa bi vas prosil za pomoč.

Kaj se najbolj splača kaupiti, pogoj je le HDD in pa da se največ dobi za najnižji znesek.
Cenovni rang naj bo od 120k-200k SIT.
Predvsem zelo malo vem o lečah, zato bi bila pomoč na tem področju v dodatno veselje.
Proizvajalec mi ni pomemben.

Za vse info, hvala.

jype ::

A HDD pomeni, da je not trdi disk?

Ali si nemara mislil High Definition Video (HDV) kamero?

BogyX ::

HDV kamer se ne dobi za tak znesek, torej je mišljena kamera z diskom.

Calligula ::

V tem rangu so JVCjeve, ki pa na zalost snemajo z obupno kvaliteto. Totalno razocaranje.
Zanekrat bi ti svetoval navadno mini DV kamero tam do 70.000 SIT.

Sam sem bil zelo razocaran, ko sem sprobal te JVCje. Ali pa pocakaj na nove modele in obvezno kamero pred nakupo tudi sprobaj tako, da posnames nekaj materiala, ki ga nato predvajaj na TVju. V trgovini kar povej, da zelis tako sprobati. Se prodajalec, ki je rpej na vse pretega gvalil je ves rdec priznal, da je kvaliteta poden. Sploh, ce je okolje se malo temnejse je slika se toliko bolj posejana z napakami.

Sonyjeve nisem sprobal je pa precej drazja.

kozmos ::

Vsekakor sem mislil na hard disk, predvsem zaradi enostavnosti in hitrosti pretoka podatkov na PC.

Tukaj je opis JVC-ja. Piše tudi da ta tehnologija zagotavlja svetlejšo sliko z manj šuma tudi v slabih svetlobnih razmerah. Potem le ni temu tako?

Sicer vem da so Sonyjeve kamere kvalitetnejše, naj bi imele tudi najboljše leče, to pa zahteva tudi svojo ceno.

Verjeto bo potrebno še malce počakati predvsem z modeli HDD.

kozmos ::

Je mogoče kdo že sprobal katerega imed teh Sonyjevih modelov?:

DCR-SR30
DCR-SR50
DCR-SR70

Calligula ::

Pozabi na to kaj pise proizvajalec oz prodajalec. Sem pa skoraj preprican, da je sony malo boljsi, vseeno pa probaj pred nakupom. Pa ne pogled skozi kamero ampak dejansko posnami nekaj in to rpedvajaj na TV. Samo tako bos res videl.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Videokamera?

Oddelek: Zvok in slika
61532 (1231) Tomson
»

kamera za 350 eurov

Oddelek: Zvok in slika
81301 (1086) Mlchk
»

Katero kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
395076 (3915) Gwanaroth
»

digitalna video kamera

Oddelek: Kaj kupiti
81590 (1391) MiranRxx
»

Katero poceni videokamero?

Oddelek: Kaj kupiti
51720 (1622) aljazh

Več podobnih tem