» »

Nadomestilo za 6600GT

Nadomestilo za 6600GT

BEGINER ::

Imam naslednji problem...prvo mi zacne moja Club 3D 6600GT kazati artifakte, in jo nesem na servis, jo popravijo. Bila je dobra cerka 5-6 dni, nato pa je crknila. In sedaj sem jo spet nesel nazaj v trgovino, in so mi rekli da mi jo bodo zamenjali za novo! In danes sem sel v trgovino povprasat kaksno je stanje in dobim sledeci odgovor: Ker je 6600Gt ze zastarela kartica, in jih proizvajalec nima na zalogi Vam bojo poslali 7600GS.
Problem je sledec. Ko se kupoval graficno sem zanjo odstel 43.000sit ali 49.000sit, se ne spomnim vec tocno, gledam pa da v njihovi trgovini 7600GS kosta 35.000sit, 7600GT pa se dobi za 42.000sit
Pa me zanima, ali nebi biu delez povracila graficne iste cenovne vrednosti, ne pa da mi dajo graficno ki je po preformansih najblizje 6600GT

Kaj bi v naredili v taki situaciji, ali sprejeli 7600GS ali pa zatezili za graficno v protivrednosti katero sem sam placal za 6600GT?
Prosim za pomoc
LP!

asus ::

a imaš agp ali pci-express vodilo?na pci-e vodilu dobiš 7600gs za 24.500sit ,7600gt pa za 32.900sit . klik in klik ,sam ti pač moraš vzet neki iz te trgovine in če ti nočjo dat 7600gt(lahk probaš še zatežit) ,pa vzami to 7600gs ker je itak bolša od 6600gt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

Silvo ::

Mislim,da so ti ponudili pošteno zamenjavo.

lp
Silvo

jan01 ::

boljso graficno si dobil(razen, ce ni kaka slaba 7600GS-pocasnejsi pomnilnik..)

/*Skor vsakemu,ki ga poznam, da je kupil 6600GT od cluba, mu je crknila...*/

BEGINER ::

Imam AGP vodilo...ja samo sem zapazil da se od CLUB 3D kvarijo tudi te 7600GS. Upam da ce to dobim, da ne bom imel kaksnih problemov z njo :d me pa zanima, ceprav vem da so mi ponudilo posteno zamenjavo, ali sem vseeno upravicen do graficne vredne 43.000sit od iste ferme CLUB 3D, kot je bila 6600GT. Kupljeno pa je bilo v trgovini Com-shop v Ljubljani.

BEGINER ::

Ni lakho kdo prosim pove katere vrste vse imajo pomnilnike te 7600GT. Pa zanima me njihova realna kakovost? Koliko bolsa je od 6600Gt, ceprav ima nizje frekfrence Gpu/Memory
Kako je kaj z navijanje, koliko se kaj navijajo v povprecju?

se enkrat hvala za hitr ozive in pomoc
LP

bzp ::

IMHO niti pod razno nisi upravicen do graficne vredne 43k ampak do graficne ki je ekvivalentna tvoji (pokvarjeni) oz. ce le-ta ni dobavljiva, dobis boljso. Vsekakor pa ne dobis nekaj "za tak denar kot sem dal ob nakupu". Ce bi bila 6600GT dobavljiva, bi jo dobil novo, ceprav je vmes cena lahko drasticno padla. Ali bi pricakoval kaj drugace?
Ponudili so ti zastonj upgrade, ti se pa se pritozujes da ni dovolj dober upgrade?:\

chucki ::

Kaj mu bi pa dal 6600 navadno? al pa kaksnga radeona z pasivnim hlajenjem? Cena ni vazna,vazno je da je kartica isto zmogljiva.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

BEGINER ::

Sej se ne pritozujem, jst vem da je to fer zamenjava, kot sem zgorej napisu...ampak sprasujem ce sm delezn graficne v vrednosti cene, za katero sem jaz placal - se pravi 43.000sit?
Bi se dalo zmenit da doplacam nekaj cekinov in da mi posljejo 7600GT? Je to sploh mozno?
Kolko je 7600GT boljsa od 7600GS ?

Sami ::

Bi se dalo zmenit da doplacam nekaj cekinov in da mi posljejo 7600GT?

Vse se da, jaz se zmeraj zmenim za doplačilo in novejšo komponento.

Kolko je 7600GT boljsa od 7600GS ?

Ima hitrejše rame in procesor, ene 20% poglej si teste na netu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

crazy kure ::

js ti dam svojo 6600 ti pa men 7600 ampak sam ce hočes ce noces kul

Poldy ::

Hm, ko je meni crknila matična plošča (po 3h mesecih) in mi je niso mogli popraviti niti zamenjati za isto, sem zahteval nazaj denar in dobil polno vrednost, kljub temu, da je bilo možno takšno matično dobiti za 15 tisoč ceneje.

Ti si si želel 6600, zanjo plačal, sedaj so ti pa dali nekaj drugega?
Predvsem je važno, kaj piše pod garancijskimi pogoji, če ti lahko menjajo za drugo vrsto, potem ne moreš nič. Zahtevaj da ti to pisno pokažejo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

BEGINER ::

Ev odobil sem sedaj 7600GS od GIGABYTE-a, pasivno hlajena, moram rect da motita 2 velike stvari, prvic zalaufam spil NFS CARBON, in mi graficna po 3 minutah igre freezne, ker pac graficne ne hladim z nobenim ventilatorjem, kar ja pasivna, se pravi da proizvajalec mora garantirati da se gafa ne obesi sredi igranja zaradi pasive? Drugo kar me moti je to, da mi skos vrze okncek iz orodne vrstice in napise da graficna kartica ne deluje v SLI nacinu ker je ena bila vn vzeta ? ? ? ? ? Imam poa AGP grafo, Plata je pa EPOX 8RDA3+ katera pa ne podpira SLI ? ? ? ?
Kaj nej zdej nardim, nej grem nazaj in zahtevam reklamacijo?
Predloge prosim...
LP!

gfighter ::

Vprašanje je, če je res krivo pregrevanje, v vsakem primeru pa bi jaz obesil še kakšen ventilator čez njo. Pasivno hlajene kartice se sicer vse grejejo toliko da bi lahko jajca gor pekel, ampak so ravno zaradi te možnosti, da kasneje dodaš še en velik in tih ventilator pri meni v čislih. Pač, za 2 jurja več imaš tišino ki je aktivno hlajene ne dajejo, pa še pasivni hladilniki so skupaj s še enim ventom bolj učinkoviti od navadnih. Glede tiste SLI ikone; to je cheap reklama v nvidiinih driverjih, malo pogooglaj, to se da lepo odstraniti.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

OldSkul ::

Men se je 6600GT pokvarja in sicer že drugič, pa sem potem doplačal 17k a 7600GT MSI, ki ima pasivno hlajenje in dela super. Špili delajo vsi, pregreva se pa tud ne.

Poldy ::

Je mogoče že kdo našel rešitev kako se uniči bedno nvidia reklamo za SLI? Meni stalno teži, pa če pomislim da je kartica AGP :\

Za pasivno hlajeno kartico proizvajalec domneva da je prevetreno ohišje.

kixs ::

Poldy:
instaliraj najnovejse Nvidia gonilnike.

Pesimist ::

Ja to je mela ena izdaja driverov. Popizdo sem skoro. Nasreco so odstranli v tazadnjih.

m.i.h.a. ::

Tisto z SLI pop-upom se reši z novejšimi driverji, kot je že nekdo napisal.
Ima pa kolega tudi gigabyte 7600gs na agp in se je tudi zelo pregrevala, lahko bi gor jajca pekli, pa še bi ti jih lahk zažgalo. No, nevermind,....problem je rešil z zalmanom vf700-Cu, grafa ima sedaj max 50°C (po večurnem igranju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

BEGINER ::

Evo s strani ji pihlja en Noiseblocker-jev 12cm ventilator, je pa res da graficna pride do max 68°C, s tem da rami so naviti na 1000MHz (prej 800, si pa bom omislil Zlamanov graficni hladilnik pa mislim da bi graficna lahko se kksn MHz vec dala, trenutni score v 3DMarku 2003 je 9400pik.

amigo_no1 ::

strictom ::

Bullshit. Upravičen si do grafične iste vrednosti. Kr lepo bi jim zatežil za 7600GT.

Če maš kakšnega starga AMD Thourougbreda ki so imeli po 4 lete garancijo in ti je crkno si ga zdaj lahko komot zamenjal za kakšnega Athlona 3.8 al pa kaj.

Sam ne se pustit in bodi sitn. Teži z ZPS.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Husqvarna ::

Očitno slabo poznaš zakon, da tage bedarije pišeš... Skopiraj mi delček, kjer to piše. (Ga poznam skoraj na pamet pa tega nisem niti enkrat zasledil.)
Za vse ki vam takšne in drugačne neumnosti rojijo po glavi. Prodajalec vam je do konca garancijskega roka dolžan zamenjati izdelek z istim, oz. če istega ni z enakovrednim ali boljšim. Tu se v tem primeru gleda zmogljivost ne pa cena. Lahko bi edino zatežil, če je bila npr.tvoja stara kartica VIVO nova pa tega nebi imela(7600GS). Če bi recimo 7600GT to imela, bi lahko zatežil, da rabiš vivo iz takšnih in drugačnih razlogov in da ti pač morajo dati kartico z enakimi specifikacijami. To je samo en primer. Primerjaš lahko specifikacije in če ima 6600GT karkoli, kar 7600GS nima jo lahko zavrneš. Ti pa odsvetijem, ker si tako že dobil boljšo grafično. Če se pa samo zardi tistega GT na koncu sekiraš, pa ne vem no. Se pa v takih primerih splača doplačti za nove/boljše komponente, saj za pokvarjeno stvar dobite 100% trenutno vrednost, če pa recimo staro potem sami prodajte, jo bote moral vsaj za par procentov manj.

rapz0r ::

Tvoja 6600GT ma GDDR3 rame. Preveri za to 7600GS, ki mislim da ma DDR2 rame, če je kar je napisl miha res, lahko neseš nazaj in rečeš da bi rad grafo ki ma GDDR3 rame :D

Binji ::

kaj bluzite za 7600GT? Kolikor vem 7600GT za AGP sploh ne obstaja
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Klemzz ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

Binji ::

ok se opravicujem potem:8) :D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

m.i.h.a. ::

6600GT ima GDDR3, 7600GS pa GDDR2, je pa slednja kar hitrejša od prve. Kolega je zamenjal ravno 6600gt z 7600gs in so bile razlike očitne, res da ni grafa enkrat hitrejša, ampak vseeno je dovolj razlike, da se to opazi brez problemov.

Jaz bi bil kar zadovoljen, če bi mi hotli zamenjat 6600gt z 7600gs, to da ti bodo zamenjali z 7600GT pa bi bil čudež. Vzami GS in bodi vesel, ker bi se lahko zgodilo recimo tole:
-serviser oziroma eden od zaposlenih bi videl, da se bo 6600gt reklamirala in ker ima on slučajno eno takšno doma, bi on vzel 7600gs, tebi pa podtaknil njegovo staro 6600gt, torej serviser bi dobil novo, ti pa njegovo staro. BTW tole se dogaja kar pogosto.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

AngelOfDeath ::

@Binji

Leadtek NVIDIA 7600GT AGP 256MB DDR3 (128bit, 2x DVI, HDTV-OUT)

45.900

cena je iz Funtecha
edit: Slovnica

Binji ::

AngelOfDeath: pa saj sm ze vidu da sm se zmotu.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

c00L3r ::

7600GS je boljša od 6600GT. Imam 6600GT na AGP vodilu in bi takoj zamenjal za 7600GS :D

Tako da so ti ponudili pravično zamenjavo.

BEGINER ::

Graficna mi je 1x zastekala ampak k sm jo pol dau hladit ze enim ventilatorjem s strani pa prov lepo dela, navija se pa se leps...s trenutnim hlajenjem sm prsou iz stock 400/800 na lepih 555/970 Mhz, pa se zmem ne kaze nobenih artifaktov, samo tm v control panelu mi ne pusti da dam vec, zato ker kao ni stabilno, dam pa 1 Mhz manj pa vse lepo odlaufa 3DMark, trenutni najvisji score na sistemu:
AMD 2700+ @ 2300Mhz
512MB rAM @ 200Mhz
7600GS @ 520/960

je znasal 9866pik...mal twekanja pa bomo prebil mejo 10.000pik, kar mi prej s 6600GT spolh ni moglo rata, se do 8500pik nism prsou

Graficna je dobra, ampak se mi vseeno zdi da bi jo nesel nazaj on zahteval 7600GT zato ker ima GDDR3 rame tako kot jih je imela 6600GT ???
Kaj pravte na to? Probat ni greh, lahko pa mi pol nekje zrihtajo kksno 6600GT pa sm ga pol nasanku :D

gunserman ::

Ma govno od kartice, men isto crkuje sami artifakti za znort, kaj delajo kartice če so zanič, govna......

amigo_no1 ::

Masovna produkcija in slab sistem zagotavljanja kakovosti.

Shark-357 ::

Dobil si ustrezno zamenjavo za tvojo grafično kartico, saj je hitrejša od predhodnice in s tem je trgovina kjer so ti tole menjali izpolnila svojo dolžnost ;) . če boš tole nesel nazaj ne boš nič dosegel. Je pa tko, če bi jaz tam delal bi vzel kartico nazaj in ti bi lepo počakal kak mesec, da pride nova 6600GT iz RMA ;)

Zgodovina sprememb…

Husqvarna ::

Shark in bi to tudi vrjetno naredili, če nebi bili prepričani, da tudi z rma-ja ne bojo dobil teh grafik. 6600GT na AGP-ju ne delajo več in je tako lažje proizvajalcu narediti dobropis za par grafik, kot pa obnovit celo proizvodnjo za par sto grafik v svetovnem merilu.

PS: Takili pametnjakoviči k bi se kr neki bunl, čeprav so dobl bolšo stvar, no ne vem kaj bi bli če bi pršl še enkrat k men na servis>:D

Shark-357 ::

Če bi prišel meni v servis bi definitivno točno to naredil. Iz RMa-ja se trenutno še vračajo popravljene 6600GT in ne boš verjetl tudi 9800pro :D

Husqvarna ::

Popravljene ja, nove pač ne. Nisem nikjer napisal da nove :)Nekatere se pa tud ne dajo popravit.

BEGINER ::

PS: Takili pametnjakoviči k bi se kr neki bunl, čeprav so dobl bolšo stvar, no ne vem kaj bi bli če bi pršl še enkrat k men na servis>:D


Ce bi pozorno prebral temo me nebi imenoval pametnjakovic, ampak bi le odgovoril na moje vprasanje...cisto mimogrede na katerem servisu pa ti delas? Pridem se k tebi na obisk, pa bos teorijo sprobal v praksi8-O

Husqvarna ::

Ne bom se sedaj prerekal s teboj, ker nima smisla. Dobil si moje mnenje za katerim stojim, me ne boš prepričal v kontra to pa je tudi vse. Na tvoje vprašanje sem pa odgovril malo višje, mislim da dovolj izčrpno.

LP

O&O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

x850xt, x800gto2, 7600gt -vse na agp..katera je najboljsa

Oddelek: Kaj kupiti
251948 (1164) Klemzz
»

Katero grafo kupiti za agp? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1169782 (6715) J4CK
»

7600 GS samo 8k v 3dmarku 2003 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
674998 (3442) GrimReaper
»

7600 GS

Oddelek: Kaj kupiti
191849 (1211) opeter
»

Dve novi nVidiini grafični kartici

Oddelek: Novice / Grafične kartice
344315 (3090) Mr.B

Več podobnih tem