» »

Pri peki cd-ja se mi comp resetira

Pri peki cd-ja se mi comp resetira

jos69 ::

Zadne čase imam velike probleme pri peki Cd-jev.Imam Abit KT7a Raid,TB 1000,kyro 4500,win ME.
Uporabljam najnovejšo verzijo Nero-ta.
Računalnik se mi namreč kar sam od sebe resetira.Aja,pečem z Plextor 16X.
Zaradi tega skurim približno vsaki 4-5 CD.
Nekaj časa sem mislil ,da je problem v preobremenjenosti mašine(v ozadju sem imel kakšen program).Vendar sem ugotovil,da se mi to dogaja ,tudi ko izklopim programe iz ozadja.Verjetno bo kdo rekel,da so krivi win ME.Sam moram rečt,da prej ko sem imel Teac 12X nisem imel teh težav.Po moje se rekorder ne šteka z plato ali pa z .....no ne vem.
Napajalnik imam 300 W.Tako ,da tudi to verjetno odpade.
A je imel kdo podobne težave ?Pomagajte mi........

Pisk ::

kaj samo med peko resetira?
ce das recimo 3dmark na loop dela normalno?
kaj imas na ide1 kaj na ide2 in kaj na raidu?
imas pci modem?
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

jos69 ::

Z 3D markom še nisem poskusil.Modema pa nimam,ker imam ADSL.Vendar mislim,da ni fora v tem,ker prej z 12x Teacom nisem imel nobenih težav.

bili_39 ::

Povej kaj imas na katerem kanalu IDE in kaksne so nastavitve UDMA, PIO itd. Ne glede na to, ce si prej imel pekac v kompu, so ti Windowsi nasli nov hardware in spet nekaj ustimali po svoje...

jos69 ::

IDE primary master 40 GB IBM HDD
IDE secondary master PLEXTOR 16/10/40
IDE secondary slave Teac 40x
Na Raid-u pa imam še en IBM 60G disk.
Po novem sem pa ugotovil to,da se mi računalnik resetira tudi kar tako.In to tudi 3x na dan.

A bi pomagal en prepis winsov ?

LojzePek ::

Mal gledam vaše probleme z mašinami in zelo velika večina ima v svoji konfiguraciji Abito-ve plate. Zelo zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LojzePek ()

TheHijacker ::

Prešvoh napajalnik. Če imaš samo 200W potem ga takoj zamenjaj. Meni dela precej v redu s 250W. Sem mi je pa tudi že zgodilo, da se mi je pri pisanja na oba diska in branju iz CD-ja resetiral.

Abit KT7A RAID, TB 900,...
http://www.google.si

LojzePek ::

HIjacker : pa kaj ti ne bereš celih postov. Napisal ti je da ma 300 W napajalc.

TheHijacker ::

Ups... Sem spregledal.
Potem pa poskusi inštalirat zadnje VIA driverje, ASPI layer driverje, IDE Busmaster gonilnike. CD-Rom daj na Primary Slave ob bok disku. Še bolje pa če daš še ta drugi disk na RAID. V skrajnem primeru pa reištaliraj windowse in si namesti boljše Win98. WinME so skrajno nestabilni.
http://www.google.si

jos69 ::

dens je že tretji dan kar mi mašina ni znrznla al pa se resetirala:):):)
Sem pa prepisal wins še enkrat in zgleda,da bo vse v redu.Mal mi je pa čudn,ker mi ni to nihče svetoval .....je pa najbolj enostavno.
Meni je to že večkrat rešilo kakšne manjše težave.

OS G ::

Zanima me kiro zvočno imaš, js sm meu podoben problem. To se mi je dogajalo samo zato ker sem imeu LiveWare inštaliran gor. Ko sm prepisu winse in inštaliru samo gonilnike za SoudBlaster Live 5.1 brez LiveWera sm opazu da je bila to napaka. To je najbrž zato ker LiveWare vsebuje discdetect ki zazna ponavadi disk med snemanjem in prekine snemanje pri tem pa comp zmrzne al se pa resetira.|O
Prosim, kištica prižgi se! Prosim, kištica prižgi se! Opps! Ti si moja velika kišta.
Prosim velika kišta prižgi se! Bzzzzzzzzz. TO!?!?

jos69 ::

Zvočno imam live player 1024.Samo nimam inštaliran live ware ravno zaradi tega,ker sem že slišal,da so lahko zaradi tega problemi.
samo meni ni resetiral mašino sam pri peki cd-jev ampak tudi kar tako...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win XP in Restart

Oddelek: Pomoč in nasveti
61326 (1238) TESKAn
»

LIVE! value

Oddelek: Zvok in slika
7951 (807) VASkO
»

AMD & Creative

Oddelek: Pomoč in nasveti
12981 (856) A.L.T.
»

Mali problemčki

Oddelek: Pomoč in nasveti
161476 (1204) A.L.T.
»

ABIT KT7 problems

Oddelek: Pomoč in nasveti
121901 (1748) GodStyler

Več podobnih tem