» »

internet+mobitel=problemi (again)

internet+mobitel=problemi (again)

davorin77 ::

že spet postavljam vprašanje, kako naj vzpostavim internetno povezavo preko modema na compu, z mobitelom.

kupil sem kabel za povezavo mobitela z računalnikom...

poklical sem tudi na 080404040 (simobilova pomoč) pa mi je "prijazni" gospodič prekinil. (res nevem zakaj jih plačujejo!!! (sorry ampak tako je ;(( :( ))

no vseeno prosim pomagajte. pa naj se moja jeza v zvezi z simobilovo pomočjo ne prenese na vas :P 8-) :D

krho ::

Bolj podrobno boš moral tole razložiti. Za kakšen pameten odgovor.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

davorin77 ::

Hehehe ja res :8)

No tako spet iz začetka>:D
jas imam modem in mobitel. In hočem povezat mobitel z internetom preko tega modema.

Upam da boste tko razumeli. ;)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: perci ()

krneki ::

Ja ni čudno, da te un na simobilu je prekinil, če maš pa ti mobitel >:D

amigo_no1 ::

davorin77 ::

jao... mobitel se reče mobilnem aparatu alki drugače prenosnem telefonu ;) !!! jst mam simobil drugače :)

davorin77 ::

ne jeje nisi me razumel. jst se hočem povezat na internet preko modema na compu. to sem vidu na nihovi strani (www.siol.si) da se lahko naredi ampak piše da jih morem poklicat da mi povejo kako. ampak pol sem ih poklical in...........

aljazh ::

Z modemom na računalniku (56k ali isdn) bi se ti rad preko mobilnika povezal z internetom? Tole pa ne bo šlo, klasičen dial up preko mobilnika ne gre.

davorin77 ::

resno misliš? ja samo z ADSL bi pa šlo???

aljazh ::

ADSL preko mobilnika :D Upam da se hecaš. Če se ne, pa kar nekako razumem tistega na Simobilovem helpdesku, ki je prekinil zvezo.

Resno:
Preko mobilnika lahko vzpostaviš povezavo z internetom na 4 načine: klasičen klic (9,6 kbit/s), HSCSD (pozabil hitrost), GPRS (okoli 52 kbit/s) in UMTS (384 kbit/s) oz. Simobilov EDGE (okoli 128 kbit/s).

Vendar:
Potrebuješ ustrezen naročniški paket, ki to omogoča. In povezave ne vzpostaviš preko modema v računalniku, pač pa preko modema, vgrajenega v mobilnik.

Kako se to napravi, pa znajo prijazno razloziti tako na Mobitelovem, kot tudi SImobilovem helpdesku. No, še bolje je če se osebno oglasiš v kakšnem Mobitelovem ali Simobilovem centru. Verjamem, da bodo v živo bolj potrpežljivi pri razlaganju kot po telefonu.

davorin77 ::

ja no lahko tko verjameš ampak sm poslal mail pa so mi napisali da ih lahko pokličem in mi bojo povedali kaj naj naredim. upam na najbolše

nevem mogoče bom lahko kaj naredu mogoče ne...........

bozicek ::

Nic bati, ni nobena umetnost.

Samo povezes telefon in racunalnik (kabel ali modrizob).
Racunalo ti bo zaznalo telefon/modem (recimo v mojem primeru je bilo SE K750i in pa K750i modem over phone - ali pa Nokia 3650)

V omreznih povezavah bos sedaj imel tudi ta modem (ko ustvarjas novo povezavo bos imel poleg standart ISDN/analognega modema se telefon modem).

Povsem z lahkoto naredis normalno klicno povezavo (preko carovnika za povezavo) vse kar bos moral vedeti so APN prehode (ti pove prijazni stric) in pa stevilko klica (ki v bistvu ni stevilka ampak nekaj na sistem ##9**#)

Username je simobil
geslo je internet
kar je itak standart za vse (pri mobitelu je pac mobitel username)
In imel bos povezavo. Simpl ko pasulj.
Seveda pa ti mora telefon podpirati GPRS/EDGE ter imeti to vklopljeno (ce slucajno se nimas)

Lahko pa tudi vse skupaj prepises iz telefona (isci nastavitve/internet)
Darila letos samo za poredne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dial-up neomejeno?

Oddelek: Omrežja in internet
91338 (1197) Yacksy
»

kako se vspostavi brezžično internetno povezavo z mobitelom???

Oddelek: Mobilne tehnologije
51761 (1684) OmegaBlue
»

Cenik Mobilnih Storitev V Tujini

Oddelek: Loža
71320 (1187) Jan987
»

Simobil-Gprs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11412494 (7256) [_MW_]
»

Mobitel UMTS ali Simobil Vodafone

Oddelek: Mobilne tehnologije
243574 (2883) flipflop

Več podobnih tem