» »

Test procesorja Intel Core 2 Extreme QX6700

Test procesorja Intel Core 2 Extreme QX6700

tiborrr ::

Z veseljem vam sporočamo, da smo pri OC-Lab kot prvi v Sloveniji potestirali najnovejši štirijedrni procesor iz Intelovih logov - Intel Core 2 Extreme QX6700
Don't test the captain's validity or his vulnerability!
  • spremenil: tiborrr ()

stock ::

Bedn test> zakaj? Ker smo usi že prej vedli kakšna je situacija u igrah ker pač ne podperajo 4jedr. Zakaj niste z obema probali npr.>raznorazno računanje, računanje stuktur molekul, obdelave videa, slik, raznoraznih animacij. Pa zakaj ste testerali na svoji plati? Verjeto tista ki ste jo zraven dobili bolse dela z 12,12,13 množilnikom? -al zakaj so lih to dal zraven.

Tako da ta test kvečjemu žali 4jedrnike -a ste ga zato dobili u roke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

zbogi ::

@stock
Lepo ti v uvodu piše zakaj ni raznih sinteteičnih testov, testov računana in obdalav. Upam si trditi da obiskovalce naše strani bolj malo briga za te zadeve ter med drugim so take teste pripravile, boljše kot bi lahko mi sami, čisto vse bolj znane internet strani (to je vse razloženo v uvodu):
ChileHardware
LegitReviews
TechReport
Hardcoreware
DriverHeaven
Digit-Life
Hexus
Anandtech
XbitLabs
TomsHardware


p.s. in mi opisuje hardver tak kot je, ne zato, ker se moremo odkupiti in stvari kar tak mal hvalit.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

Good Guy ::

stock je sam lubosumn pust ga...

dober test kot sm že povedu...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Daedalus ::

Slovnica je precej grozna...metodologija pa tudi ni najbolj, če recimo primerjamo s tem.

Drugače pa pohvale za trud, samo mogoče ne bi blo slabo drugič malo manj hitet, pa zato pripravit malo bolj konkreten test, v katerem so končne ugotovitve podprte s samim testom. Ker kak je test trenutno - ni lih razvidno iz rezultatov, da je procesor v pravi aplikaciji totalna zverina. Prej obratno - iz vašega testa bi se dalo sklepat, da ni nekega bistvenega napredka...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

zbogi ::

@Daedalus, a se lahko bolj točno opredeliš glede napačne metodologije?
in to da je procesor zverina je jasno vsakemu ki bo prebral test, saj je ob uporabi z ustreznimi aplikacijami, ki znajo izkoristiti vsa 4 jedra, občutno hitrejši od dvojedrnih, a žal igre to niso.
Če že podajate kritiko, ki je seveda dobrodošla, dejte prosim vsaj na hitro preletet test, ne samo slikc gledat.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Andrei15 ::

Koliko kej stane takle 4 jedrnik?

Daedalus ::

Mislil sem predvsem tole:

Testiranje z raznimi programi, ki dejansko znajo izkoristiti vsa jedra se mi ne zdi smiselno, itak bo štirijedrni procesor za cca 2x hitrejši od dvojedrnega (dejansko je tam okoli 1.85x).

Ene bi to zanimalo...recimo en real life video/audio kodiranje al pa lavfanje še kakega dodatnega (obremenjenega) sistema v virtualnem stroju in ugotavljanje, koliko to upočasni delovanje gostiteljskega sistema. Pač testi, ki bi res dobro "oželi" vsa jedra:))

Sicer pa bati nič - sem prebral (kot vidiš) precej natančno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

LuiIII ::

Zakaj sploh testirati štirijedrnike s programi ki podpirajo večjedrno izvajanje? Ja zato ker so njim namenjeni. Mene osebno zelo zanima koliko hitreje se recimo zadeve zrenderirajo na štirijedrniku ali še bolje performance/power razmerje. Anandtech je zadevo izvedel tako kot je potrebno.

Lui

zbogi ::

@Daedalus
kako si potem spustil tole :"pa še sem prepričan, da bodo to naredile skoraj vse večje reviewjerske internet strani"

@LuiIII
Procesor je znamke Extreme, ne Xeon, in citirano iz Intelove uradne strani: "Intel's most advanced gaming desktop processor ever."


Od nas ne pričakovati standardnih testov, pri stock frekvencah, s standardnimi aplikacijami ter standardnim hlajenjem, torej take teste ki ste jih vajeni od Anandtecha in Tomshardwera. Naša stran je v prvi fazi overklock scena, zraven grejo seveda še igre in to je to. In tudi naši testi bodo v bodoče temu tudi orientirani, če vas zanima obdelava videa, programiranje, delanje animacij, računanje stukture proteinov ipd. mislim da boste že našli vašemu interesu primerne teste.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Daedalus ::

kako si potem spustil tole :"pa še sem prepričan, da bodo to naredile skoraj vse večje reviewjerske internet strani"

Sem videl, brez skrbi. Kak ti naj rečem - zamujena priložnost. IMO je škoda, da dobiš prvi v Slo tak kos hw-ja, pa ga "testiraš" (večinoma) v aplikacijah, za katere je jasno, da ne bojo profitirale ničesar s prihodom več jeder. Pa tudi stran bi pridobila več uporabnikov v kolikor bi se takileh testov v prihodnosti lotevali malo širše. IMO no, ostalo je itak vaša odločitev.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

zbogi ::

trenutno delamo to kar delamo, kot hobi, torej v našem prostem času, zaenkrat nimamo nobene želje se širiti izven tega kar smo, mogoče kdaj v prihodnosti

IMO je škoda, da dobiš prvi v Slo tak kos hw-ja, pa ga "testiraš" (večinoma) v aplikacijah, za katere je jasno, da ne bojo profitirale ničesar s prihodom več jeder

mene pa dostikrat srce boli, ko berem teste npr. Anandtehca, pa laufajo najnovejšo, najhujšo grafično na stock, če pa že navijajo, pa matrajo karto na stock coolerju s stock voltažami
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zbogi ()

zbogi ::

aja, pa še to, men osebno se zdi prav smešno testirat dvo- in štiri- jedrnika iste arhitekture, itak bo ob podpori štiri-jedrnik hitrejši
to je približno isto kot če primerjaš identičen avto, ki se razlikuje samo v moči motorja, quess what, več konjev je hitreje.

zanimivo bi bilo narediti test med 2x dvojederni Opteron proti QX6700, za to bi bil pa seveda greh testirati tako kot sem jst.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

igor0203 ::

@Daedalus: Probaj razmišljati na način, da oni to opravljajo prostovoljno oz. zastonj, ker jim je to v veselje ali pa jim je to hobi. Večina drugih strani pa dobi plačano za review ali pa dobijo denar od reklam ipd. Tako, da je že tukaj ogromna razlika med našimi in tujimi stranmi.
In hvala bogu, da se v SLO najde par folka, ki testirajo najnovejšo robo.
Dober članek, zbogi & team. ;)

Zdej pa ONTOPIC. :|

zbogi ::

Probaj razmišljati na način, da oni to opravljajo prostovoljno oz. zastonj, ker jim je to v veselje ali pa jim je to hobi. Večina drugih strani pa dobi plačano za review ali pa dobijo denar od reklam ipd. Tako, da je že tukaj ogromna razlika med našimi in tujimi stranmi.

to ni izgovor, naša težnja je biti tako dober, če ne boljši kot ostale profesionalne strani in sam se tudi trudim narediti čimboljši test, če ne tako po slovnični (mi pač ne leži) kot pa po stokovni plati in v razmislek uzamem vsako kritiko, ki je dobrodošla

vendar naš namen ni posnemati ostale strani, delati teste ki jih najdeš na vsakem ovinku, za slovnico pa bomo bržkone dobili kakšnega lakturja :D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

stock ::

To je res da je že veliko takšnih testov... Samo useeno... Stock testi pa navijanje s stock coolerji pride kr prou, ker zlo mal ljudi potem ko neki kupi daje še dnar za coolerje pa... mogoče se kdaj...odloči malo navit pa je stock še uredu.
Teb se zdi smešno testirat 2 in 4 ista jedra, zakaj??? mi bi radi vidli kolk je tisto 2x bols oz. kao 1,85.

RC14 ::

Meni je test všeč, sam cena proca pa ne:D

Ponavadi se ne strinjam z zbogijem, ampak v tem primeru mu dam prav.;)
Če pa vas kaj bolj konkretno zanima glede teh procov, je veeeliko uporabnih informacij in testov na netu, kot so anandtech,xbitlabs in ostali. Eni ste pač pikovski.

Sicer pa zato obstaja forum, da se kaj vpraša ane?


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

tiborrr ::

Cinebench vam prav lepo nakaže multiprocesing, če je seveda SW podpora taprava, tako, da je neargumentiranja blatenja dovolj... Sicer pa govorimo o gaming procesorju in ne o server/workstation zadevi.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cpu overclock

Oddelek: Navijanje
446522 (1609) KTr1sk
»

AMD Bulldozerji FX so tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12328109 (20385) Isotropic
»

Intel E6600 vs. Q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1348720 (5476) MEDENA
»

AMD ali INTEL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565400 (3687) pinx
»

Intel Core 2 Extreme QX6700 (quadcore Kentsfield)

Oddelek: Novice / Procesorji
115276 (4842) Looooooka

Več podobnih tem