» »

Codeci za Kubuntu

Codeci za Kubuntu

Pogij ::

Dober dan. Mene zdaj zanima, kako bi jaz dobil codece in sicer za predvajanje .WMV in RealMedia datotek. Nekaj sem se trudil z mplayer codeci, ki sem jih odpakiral k playerju (btw trenutno uporabljam vlc) v mapo codec in tja, kjer piše v readme - nič. RM datoteke ne delajo nič, WMV pa mi predvaja le zvok. Probal sem tudi z drugimi playerji (xine, noatun), ki sem jih našel z Synapticom.

Kami ::

w32 kodeke rabiš, poglej na ubuntu.si za članek

Pogij ::

Aha hvala. Čeprav sem tudi prej probal z tem w32codecs mi jih ni zaznal, ker v sources.list nisem imel linka, kjer so tej drijveri vsebovani.

Pogij ::

No zdaj sem poač s tem naložil kar naj bi bilo potrebno pa mi je ratalo zrihtati RM datoteke, pri WMV pa je isto (klub inštalaciji W32codecs).

Pogij ::

No po tem ko sem še malo probaval, sem ugotovil, da mi nekatere WMV datoteke lepo predvaja, medtem ko pri nekaterih predvaja le zvok. :(

Daedalus ::

Zgooglaj si automatix, pa z uporabo tiste poštimaj kodeke in podobne reči...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

PARTyZAN ::

Pogij ::

No Daedalus hvala ti za to. S tem sem rešil problem WMV problem. Sem pa opazil, da mi niti Beep niti XMMS ne predvajata WMA datotek (preprosto jih ne morem dodat v playlisto). Kakšen predlog za to?

Daedalus ::

Hum, jaz sicer ne uporabljam wma datotek, tak da se s tem nikol nisem ubadal. Je zadeva zgleda malo bolj tečna, sam vseeno si poglej tale navodila. Piše, kak poštimat wma plugin za beepa.

Evo, še navodila za xmms-wma plugin. Tu ga lahko inštaliraš z apt-get, samo sources list prej poštimaš. Al pa kr snamež direkt od tu - zadnji paket. Inštaliraš z:

sudo dpkg -i ime_paketa
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Pogij ::

No še enkat ti hvala Deadalus. Mi je ratal, tako de mi zdaj predvaja vse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Real Player linux in plugin za Firefox

Oddelek: Operacijski sistemi
81134 (1029) bosto
»

Ubuntu/Kubuntu ne predvaja mp3

Oddelek: Operacijski sistemi
101340 (1192) christooss
»

Bi Linux? Bi Debian? Ubuntu! (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
53032762 (20303) Trubadur
»

Linux-par vprašanj

Oddelek: Operacijski sistemi
191126 (913) leinad
»

bs-player codec

Oddelek: Zvok in slika
913323 (13071) Jakka

Več podobnih tem