» »

Favicon

Favicon

TylerDurden ::

Zadeva je naslednja, rad bi postavil ikonico ne samo v priljubljene ampak tudi v adress bar pri ie EXPLORERJU 5.5, zadeva ne deluje, na internetu ni nobene pametne rešitve, se je kdo že s tem ukvarjal. Da povzamem še enkrat, ko pridem na spletno stran, mi ne prikaže custom ikonice v adress baru, ikona naj bi bila enaka kot tista v priljubljenih/favorites.
Let\'s make some soap ...

GaPe ::

Tole ne spada pod programiranje :|!

Ne morš verjet kaj si folk predstavlja pod temo programiranje.
Don't steal! The government hates competition.

Highlag ::

1. zadeva deluje le v IE
Ali poizkušaš to doseči lokalno z diska?
to ti ne bo uspelo.

Ikonico mora namreč IE potegniti iz http naslova.
Sem zapravil ničkoliko ur za to zadevo, ko sem jo testiral z diska in ni delovala.

Drugače navodila:
Ikonico velikosti 32x32 pikslov shraniš v root od web strani. V glavo (HEAD) dodaš tole:
<LINK REL="SHORTCUT ICON" HREF="favicon.ico">
Href mora biti pot do ikonice.

Drugače imaš na voljo dobro pomoč na Favicon, kjer si tudi lahko narediš ikonico

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

JLP ::

Zadeva dela tud u Mozilli. In tm še bol dela k lohk ker kol podprt format slike daš za ikonco in kerkol lokacijo ikonce maš lahk.
na primer napišeš
<link rel="icon" href="/images/siteicon.png" type="image/png"> in bo delal.
Pa kukr vem u IE dela ta ikona sam po tem k daš stran u Favourites. U Mouilli ti ni treba dajat u Bookmarke da to dela.
Live long and prosper!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JLP ()

Highlag ::

Zanimivo.

Hvala za info.

TylerDurden ::

GaPe: kaj potem bereš, če te ne zanima in ne poznaš odgovora, kam pa naj dam, pod kaj naj kupim al kaj?

Za ostale, fora je v tem, da se mi pojavi v priljubljenih, samo ne pa tudi v adress baru, kljub temu, da je ikona že v cacheu explorerja (ker je pac v priljubljenih), a komu sploh dela ikona v adress baru, ali imate skoz tisto default od IEa?
Let\'s make some soap ...

ToniT ::

Če vzamem naslov iz priljubljenih, dobim v address baru njegovo ikono, če pa ga napišem, pa default. Moram pa reči, da do zdaj tega nisem niti opazil:\.

GaPe ::

TylerDurden: Se mi zdi da tole bolj paše pod "Internet" kot pa v "Programiranje".
Don't steal! The government hates competition.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox se spogleduje s Chromom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
709076 (6502) subby
»

Soapbox

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
325589 (4366) mile
»

internetni brskalnik

Oddelek: Programska oprema
323961 (3531) M.B.
»

nedelovanje *msn.com* strani

Oddelek: Omrežja in internet
81193 (1119) Bakunin
»

Slo-tech favicon - favorites/bookmarks ikona

Oddelek: Slo-Tech
141777 (1342) BaRtMaN

Več podobnih tem