» »

Mandriva 2007 Powerpack

Mandriva 2007 Powerpack

StajercSSS ::

Končno sem dobil Mandriva Powerpack,zaj pa mi ne ide na DVD spečt tako,da bi dobil bootable DVD. :O
Mi prosim kdo napiše navodila,kako ga naj spečem? Proooosiiiim! Zaj sem delal s PowerISO in Nero,pa mi ni uspelo..Zgleda,da se ta drugače zapeče kot drugi.. ;( Prooosim..Help?
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Pegaz ::

Isto se zapeče kot vsak drugi Linux oz. *.iso sliko. Zapečeš kot sliko (Image Burn nekaj takega).

StajercSSS ::

Ne gre tak samo.. ;(
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

SaXsIm ::

Mogoče poskusiš še s Alcohol 120% -> v programu dodaš image in izbereš možnost Burn image
SaXsIm

StajercSSS ::

Prosim...če niste 100%,ne pisat...Sedaj,ko so DVD-ji za 1000 Sit dražji,jih ne mislim bv kurit.. :D :D
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

tsatthoggua ::

Torej je nekaj z tvojim imagem narobe... Kje si to dobil?

Če na netu potem si verjetno dobil zraven še .sfv file s katerim lahko preveriš ali so rari brez napak. Poleg tega je možno, da si dobil zraven kak file v katerem pipe sha1 checksum.

Če vse štima potem Alcohol 120% in daš burn image...more 120% delat :P

coti ::

V Nerotu ne daš Nov DVD ampak klikneš na odpri datoteko in pokažeš na ISO. Ko image odpre ga lahko samo še zapečeš.

Imam pa še jaz eno vprašanje glede Mandrive2007 in sicer sem instaliral Skype za Linux, zdaj se mi pa pri zagonu Sistema Skype požene v vseh namizjih (4x). Kako bi preprečil zagon na vseh namizjih, oz avtom. zagon Skypa nasploh? Kje v Linuxu je "Startup" mapa ali kaj podobnega?

Kako se zamenja sličico ikone v Linuxu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: coti ()

ank ::

Skype ti zažene samo enkrat in prikazuje ikono v trayu v vseh namizjih. Za vse programe, ki imajo ikono v trayu je tako. Ikone se menja v Gnome tako, da se najprej razpakira nove ikone iz npr. gnome.org v mapo ~/.icons potem pa se jih izbere z v meniju Sistem -> Nastavitve -> Tema -> Podrobnosti teme -> Ikone. Lahko pa se tudi menjavajo teme, ki se jih najprej da v mapo ~/.themes


Startup: hmm za skype ne vem. Možno da je v System -> Nastavitve -> Seje -> Programi ob začetku

Izbereš potem skype (če bo tam) in klikneš Izključi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

coti ::

Še en detajl: uporabljam namizje KDE.
Našel sem mapo /home/uporabnik/.kde/autostart , ki naj bi bila nekaj takega kot startup v win. Ampak je ta mapa prazna. Našel sem tudi upravitelja storitev(services), pa tudi ni Skypa med njimi. Kje bi se še lahko avtomatsko zagnal ?

ank ::

Kaj ne uporablja Mandriva Gnome namizja? Kaj sploh vidite v KDE-ju? Miljavžnt nastavitev, ki uporabnika samo zmedejo in predno najde pravo mine preveč časa. Ne pa tako kot pri gnomu kjer je vse preprosto.

coti ::

A de? Bom probal če res.
Drugače pa so to moji prvi stiki z Linuxom...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtual desktop - kateri zna delati z ikonami

Oddelek: Programska oprema
292341 (1814) misek
»

Linux ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
241525 (1275) DOOM_er

Kako posneti BIN & CUE datotek ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
274565 (3871) shemenko
»

Linux - problemi, problemi,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
755225 (3986) M.B.

Več podobnih tem