» »

winXP manjkajoče sistemske datoteke

winXP manjkajoče sistemske datoteke

ef13 ::

Zanima me kje je bila napaka pri reševanju sistema.

Dobila sem računalnik, na katerem so se sesuli winXP.
Ob prvem zagonu se je prikazal blue screen z obvestilom:
SESSION3_INITIALIZATION_FAILED
STOP 0×000006F (C000009C,0,0,0)
Na raznih forumh sem nekako izvedela, da je njbrž problem v hardveru in sicer CD-rom. Tega takrat nisem mogla odstraniti, ker nisem imela pri roki izvijača, zato sem probala računalnik ponovno zagnati. Takrat se je celo naložil. Prva stvar ki sem jo naredila je bila backup podatkov z diska. Pri tem se je računalnik zelo matral in kmalu zmrznil. Ob naslednjem zagonu se je zopet prikazal blue screen z novim sporočilom.

Nato sem šla izvesti naslednje previdnostne ukrepe:
- repair console -> chkdsk (po 50% pregledanega diska je računalnik javil da obstaja napaka, ki je ne more popraviti in ni dokončal chkdsk)
- nato sem pregledala disk z HDDREG (ta je "popravil" vseh n =~1000 napak na celem disku)
- nato sem dala disk v drug računalnik (najprejn mi je ta sistem pognal chkdsk za ta disk, in naredil nekaj popravkov) in ga poskenirala za viruse (no virus found) ter naredila backup dokumentov (in disk pospravila nazaj v originalen računalik)

Nato je sistem ob zagonu javljal da je datoteka win\system32\config\system missing or corrupted. Sledila sem navodilom na MS support strani how to recover corrupted registry. Pri tem sem zelo hitro ugotovila, da datotek: system, default, sam security in software v mapi c:\windows\system32\config sploh ni!
Kljub temu sem poskusila skopirati te datoteke iz recovery mape in zagnati sistem. Zdaj mi javlja blue screen UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME.

Predvidevam da je prvotni problem (bil) v poškodovanem disku.
Ne vem pa kam ali kdaj so izginile sistemske?
In če mi lahko kdo namigne, ali se lahko drugič kako bolj učinkovito lotim takega problema.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP repair

Oddelek: Pomoč in nasveti
191074 (916) kmetek
»

Izginilo 4GB DDR3 rama, Windows 7 - Asus P7P55D, i5 750

Oddelek: Pomoč in nasveti
132151 (1863) krneki0001
»

Windowsi se mi ne zaženejo????

Oddelek: Programska oprema
311573 (1174) sonceeek
»

XPji se ne zaženejo

Oddelek: Operacijski sistemi
312820 (2261) Paramedic
»

Windowsi XP crknejo vsaki dan !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
201820 (1417) appz

Več podobnih tem