» »

domače omrežje - težave

domače omrežje - težave

Jozek82 ::

Lep pozdrav.

Imam eno veliko vprašanje in prošnjo. V bistvu bom kar razložil svoj problem, pa upam da mi bo potem kdo lahko pomagal in svetoval!

sem v študentskem domu kjer imamo narejeno svoje omrežje in je povezanih več računalnikov preko ruterja na internet, in seveda, ker nas je par dobrih cimrov imamo narejeno da si lahko gledamo datoteke sicer ne vse ampak nekaj. ampak problem je v tem, da do določenih računalnikov jaz lahko pridem do drugih pa ne, prav tako je z mojim računalnikom, do njega ne more nihče priti, pa čeprav imam v požarnem zidu dovoljeno, da določeni IP-ji lahko dostopajo do mojih stvari ki so v skupni rabi. Ampak če kdo iz teh ip-jev hoče do mojega računalnika, mu zahteva neko geslo, ki ga jaz sploh nikjer nisem vpisal!?

a mi lahko kdo pomaga pri tem problemu!?

lp jozek

pa hvala za pomoč že v naprej!

meacho ::

Kater OS pa imate?

Jozek82 ::

windows xp

amigo_no1 ::

Rešitev je enostavna:

Ustrezno nastavi IP-je (izklopi dhcp v lan nastavitvah)
http://tinyurl.com/kbucm

b ::

Eh, DHCP nima NOBENE veze tle.

Vsi racunalniki morajo biti v istem workgroup-u, da network browsing lepo deluje. Sicer se ti zgodi to, da lahko dostopas preko IP-ja (\\192.168.neki.neki), ne pa preko imena racunalnika (\\racunalnik). Ce niti preko IP-ja ne dela, potem imas problem, sicer pa samo nastavi vsem isti workgroup, pa bo delalo.

mkonci ::

Živjo, mamo sistem 3 računalnikov povezanih prek routerja. Do enega dostopam BP, drugi pa je problem, ko ga kliknem zahteva neko geslo :'( A mi lahko kdo pove, kako naj to geslo odpravim, sem že imel podoben problem pa ne vem več kaj sem spremenil :\ .

hvala za pomoč

amigo_no1 ::

Preveri na tistih računalnikih sledeče:
ipconfig /all

in če Če piše čisto spodaj "Netbios over TCP/IP is disabled" potem zbriši ali enablaj Netbios

kako zbrišeš:
control panel/system -> hardware -> device manger -> meni View -> Show hidden devices
ime računalnika ->Non-plug and play devices -> Netbios over TCP/IP

kako enablaš
http://support.microsoft.com/kb/903267

in potem ukaz:
nbtstat -n
Unable to load NetBT (oz nekaj podobnega)

tile protokoli so pri meni označeni (imam wlan preko routerja ; dhcp je izključen -> ipji so ročno vpisani):
+Client for microsoft networks
+File in printer sharing for microsoft networks
+Internet protocol (tcp/ip)
+NWLink NetBios
+NWlink IPX/SPX/NetBios Compatible Transport protocol


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NetBIOS over TCPIP

Oddelek: Omrežja in internet
151748 (1498) Chessman
»

Prokleto domace omrezje.

Oddelek: Omrežja in internet
283157 (2099) darkolord
»

Belikn Wireless G Router

Oddelek: Strojna oprema
153115 (2955) MitkoVIP
»

Računalniki se ne vidijo preko My network places

Oddelek: Pomoč in nasveti
81939 (1800) BaRtMaN
»

Sheranje preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
91260 (1167) amigo_no1

Več podobnih tem