» »

Težave z novo plato Asus M2N-E AM2

Težave z novo plato Asus M2N-E AM2

croatia21 ::

Bolje rečeno ne vem kako bi priklopil DVD-RW.

http://img455.imageshack.us/my.php?imag...

Na levi strani (obkoženo z zeleno) je Primary IDE, naslednji je slot za power (obkroženo z rdečo in vijolčno), na desnem pa je slot za flopy (obkroženo z zeleno).

Bega pa me še to ker sem dobil samo kabel ki naj bi bil namenjen za trdi disk (IDE) in kabel za fliopy disk.

Torej kam priklopit DVD-RW.
Ga lahko priklopim na primary IDE slot?
Torej da uporabim kar kabel na katerem piše da je sicer za trdi disk in ga napeljem v DVD-RW? Drugo mi tako ali tako ne preostane, ker obstaja na plošči samoi 1 IDE slot.

Pa še nekaj glede slota za tok - power (obrkoženo z rdečim in vijolčnim). Kabel kateri gre iz napajalnika na ta slot je krajši, vendar kljub temu paše v slot. Z vijolčno sem označil kateri del slota ostane prost. Je to OK. Ne bi rad že prvi dan skuril plošče.

jvolk ::

Ojla.

Ja tisti kabel, ki ga imaš in pište gor IDE lahko uporabiš za priklopit DVD-RW.

Tisti power konektor lahko ostane malo prazen. Novi napajalniki imajo malo podaljšan ta priključek, ampak ni panike. Kr noter z njim.

Aja pazi, da boš priklopil tisti konektorček med tistim hudim hladilnikom in vtiči za tipkovnico in miško. (bela barva, 4 kontakti)

LP

croatia21 ::

Super. Hvala tudi za nasvet z belim konektorčekom.
Imam še tudi nekaj kablov kateri so bili že v samem ohišju. Imaš še kašen nasvet glede njih.

kabli so tile:
power SW
power reset
audio
h.d.d led
power led
kabel s številko 1394
črn kabel

croatia21 ::

Malo sem delal primerjavo z mojo staro ploščo in mislim da sem se rešil večino kablov.

Ostali so mi še 3 kabli, ki so v ohišju. Vsi trije so enaki. Sestavljeni so iz 2 rdečih, 2 belih, 2 zelenih in 1 črne žice. Razlikujejo se samo po imenih katere imajo napisane na priključku. To so USB, AUDIO in kabel 1394.

jvolk ::

Jap.. Gremo po vrsti ;)

power SW, power, reset, h.d.d led, power led.

spodaj desno, bel konektor, piše vse. Drugače poglej v knigici imaš narisan en tak konektor pa razpored.

kabel s številko 1394
Ista slika kot zgoraj. Tak bolj dolg siv konektor če prav vidim. (pod belim PCI slotom)

audio
To je verjetno, če bi hotel imet prikop za zvočnike pa mikrofon na prvi strani. (skoraj ne rabiš) lahko pa priklopiš (en konektorček je tam okoli vtičev za zvočnike. Ponavadi tak 2x5 pin pa nekej mu na sredini manjka. Skratka knjigica rešuje.

črn kabel
To mi ne pade na idejo kakšen kabel imaš. Malo bolj opiši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

croatia21 ::

Hvala jvolk. Prav imaš, knižica rešuje. Prej sem samo gledal po plati zato mi je bilo težko najti kam naj kaj priklopim. Moja napaka.

Mislim da imam sedaj vse prikljopljeno razen kabla s številko 1394. O njem ne piše v knjižici nič. Samo to da ga ne smem dat v slot za USB, ker se drugače plata poškoduje.

No, sivega slota nimam. Nisem tudi našel nobenega drugega slota na plošči ki bi odgovarjal temu kablu. Pa še ta kabel je precej kratek, tako da ga lahko potegnem samo do polovice matične plošče.

Kot sem že povedal prej USB, audio in kabel 1394 so isti. Za usb in audio kabel sem napšel slote za 1394 pa ne. Kakšno funkcijo pa ima kabel 1394?

Za druge pa tole. Fantje ne se kregat. Nikoli nisem rekel da sem hrvat. Imam samo takšno uporabniško ime da vas večina domneva da sem hrvat.

Tale stavek pa lahko zbriše moderator, da ne bi kršil kakšnih pravil tega foruma.
Nikoli ni krivo ljudstvo za svoje prepričanje o neki stvari. Kriva je politika, ki vodi ljudstvo.

Zgodovina sprememb…

BendeR ::

Plata menda nima firewire ... pač pustiš kabl fraj. :)
:=)

jvolk ::

Kot kaže tvoja matična res nima tega. Ta kabel je kabel za firewire. Uporablja se pri kakih kamerah.

croatia21 ::

OK, najplepše hvala vsem. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214689 (4440) acookook
»

Grafična kartica - AGP ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13412226 (10598) ThomasSGS
»

Računalnik ne vžge

Oddelek: Strojna oprema
101923 (1409) benchy560
»

sestavljam računalnik - nč ne dela !

Oddelek: Pomoč in nasveti
221698 (1225) AndrejS
»

en grozna tezava:(

Oddelek: Pomoč in nasveti
171551 (1284) blue96

Več podobnih tem