» »

L2 cache latency

L2 cache latency

jeb ::

Imam P3 800/100 @ 896/112, na plati Asus P3B-F.
Zanima me, koliko vpliva nastavitev parametra L2 cache latency na pohitritev(upocasnitev) racunalnika, in ali lahko napacna nastavitev resneje skoduje procesorju?
Katere vrednosti je kdo od vas morda preizkusil s P3 procom?
Pa se ena zadeva: opcija "Video RAM cacheable". Kaj ta stvar pomeni, oz. kaksno zvezo ima z L2 cacheom?
tnx...

ChiefThunder ::

Če daš L2 cache na disable bo sistem delal počasneje. Video RAm cacheable:
When you select enabled, you get faster video RAM executing speed via the L2 cache. You must check you VGA adapter manual to find out if any compatibility problems will occur.
Tole je prepisano iz bios manual.

jeb ::

mah, to vem tut sam...

Ampak, na nekaterih platah (glih gledam specifikacije za Abit BE6-II) se da L2 cache latency stelat po stopnjah od 1 do 15. To me zanima.

Glede video ram cacheable: tisto sem si prebral tut sam, ampak ne stekam... 8-)

Zipper ::

jeb: PIII Coppermine( PIII E) ima 256 kB ECC synchronous ATC (8-way,32 bite line) L2 cache. Stevilke od 1-15 pomenijo case preverjanja- kontrola napak na ECC cashe-ju. Nizja stevilka pomeni visjo hitrost a manjsi cas preverjanja napak. Svetujem ti da nastavis na najvisjo stevilko in potem glede na stabilnost systema gres proti 1. Mislim, da glede na tvoj system (procesor imas navit zelo malo), se pravi, da imas zelo nizek fsb, das L2 na 1 . NOBENE STVARI NE MORES POKVARITI. Kvecjemu system ne bo delal stabilno.
Video ram cacheable nima nobene veze z L2 cache-om. Daj ga na DISABLE vbiosu.
Daj preberi malo nasvete in trike na Slo-Techu.

matevzm ::

Nekje je bil nekoc test tega L2 cache Latency. Zabavna rec je bila, da je bil sistem najhitrejsi na nekje 13. Od 1 do 12 je bil vedno pocasnejsi, nato pa padel ob 13 in spet narascal. Razlike pa so bile tako nekje 1%. Vse skupaj brez zveze. Preden stestiras vseh 15, potem pa profitiras 1%... ce si res natancen pri merjenju, drugace pa se to ne uganes.

luni ::

hmja ce bos nastavil na premajhno vrednost, bo sistem prehitro posiljal podatke in se bo obnasal, kto da cachea sploh ni oziroma da je izklopljen... sploh pa se s tem nimas kaj za sekirat ker so razlike res premajhne, kot je rekel ze matevz
Artificial Intelligentia

mojsterpeter ::

Mah pr men na Epox BX6 v biosu nastaviš L2 cache latency na standard al pa fast - pa je problem rešen
ill communication

JLP ::

Jest sm mu PII 300 navit na 450 in se je pr SETIju kr dost poznal k sm znižov latency na 1.
Live long and prosper!

Loki ::

JLP kuk priblizno pa se ti je poznal?
Kera verzija klienta, OS (sklepam da Win 98)???

JLP ::

Roberto:
Sorry je blo že dost cajta nazaj in se ne spomnm kuk hitrej je delal.
Sam se pa spomnm da je blo kr opazna razlika.
Klient je bil CLI sam verzije pa tud ne vem točn.
Pa na Windows 2000 je blo.
Live long and prosper!

Laplace ::

Mene pa zanima kako se dela s temu programom WCPUA2.
Kira nastavitev je najbolsa?

Imam pa TB 700@800/133

g0Run7 ::

jst sem pa enkrat direkt iz win2000 z nekim japan prog ta L2 neki slatau pa se je vse usulo pa os se ni vec zbudu niti ce sem tanavadn jogurt z veliko zlico zravn jedu...:'(

mojsterpeter ::

GoMar7: LOL :D!!!
ill communication


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z grafično kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
111085 (839) Pyr0Beast
»

zamrzovanje samo pri gta SA

Oddelek: Pomoč in nasveti
71087 (886) balocom
»

Hočem več!

Oddelek: Navijanje
442085 (1042) tiborrr
»

Razočaran na računalnikom! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533439 (2585) kajzer
»

Temperatura PII 300@450

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
102186 (2051) mravla

Več podobnih tem