» »

voodoo - AGP ne dela, PCI dela

voodoo - AGP ne dela, PCI dela

andro31 ::

konfiguracija:

MSI 6163 pro
cel 566/goldy
voodoo3

mam eno zanimivo zgodbico:

masinca mi je do nedavnega delala 566/850 MHz. Pred dneva pa z grafično nisem bil več zadovoljen in grem v nabavo voodoja3 ( prejšnja grafična ati rage proII). Veselo vtaknem voodoo3 AGP v masinco in glej ga zlomka - nikakor ga ne morem instalirat! Probam se voodoo od mojga kolega - isto. V zagonskem zaslonu se pojavljajo neke cudne crte, v winsih pa javlja knflikt z neko zadevo iz biosa in se ne da instalirat sploh.:(
Pol mi pa le kapne - zmanjsam fsb na 66 - glej ga zlomka, kartica se instalira in zacne delat. :D No, procesorja kar naenkrat ne morem vec navijat - ko ga dam na kaj vec kot 70 fsb, zmrzne;(

Pol mi pa pade ideja - kaj ce bi probu pa voodoo PCI?
Kupim, dam noter- dela veselo tud na 892 MHz :D:D

Ma kdo kaksno idejo, zakaj? V agp sem mel ze ene tri kartice, z nobeno nisem imel problema pri navijanju.

hvala
lp
andrej

miranpozar ::

Voodoo3 ne prenese visje frekvence od nominalnih AGPjevih 66 MHz.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

OrlyTM ::

Če se na da, v biosu matične plošče nastavi delilnik za AGP na 2/3 (??? ne vem če je čist točno ampak vseen), pa pol probej.
LP
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

gorenc ::

Pozdravljen! Poglej jaz imam tudi VOODOO 3000 AGP, QDI plato na kateri ne morem nastavljati delilnika za AGP vodilo in P300@374. Se pravi, da mi procesor tece na 4.5*83 MHZ. Poleg tega pa sem tudi voodoo z dodatnim ventilatorjem navil na 195MHz. In nimam nobenih problemov. Voodoo najbrz ni kriv, razen, ce je kaksen slab primerek.

Alec999 ::

V BIOS-u mors nastavt AGP na 2/3 ... pa more da dela ... pa ksn ventilato na voodoo-ju tud nebi bla slaba ideja :)

andro ::

Mam woodoo-ja 2000 pa mi dela lepo na 75.8-)
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Cveto ::

Men je delal voodoo 3 2000@3000 180mhz lepo na P3 650@1001 se pravi FSB 154 Mhz in AGP 102 Mhz(delilnik 2/3). Plata je bla Abit BE6-2, voodoo pa je bil hlajen z 8 cm ventilatorjem, ki je hkrati hladil procesor na kartici in RAM čipe.

ABX ::

Voodoo 3 3000 je precej požrešen kar se tiče napajanja. Da nebi slučajno imel kakšne probeleme s tem.

Določene plate imajo probleme z napajanjem AGP vodila.

miranpozar ::

S tem, ko sem rekel, da Voodoo3 ne dela na visjih frekvencah vodila, nisem mislil na splosno! Dobro vemo, da marsikomu dela OK, kakor ste nekateri potrdili. Problem je, da ima lahko kolega pac smolo in nima najboljsega primerka (isto kot pri procesorjih - dolocena serija je bolj overklokabilna kot druga).
Sploh pa... ste se kdaj vprasali, zakaj pravi overklokerji uoprabljajo PCI graficne kartice za boljse navijanje ;) ?
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Alec999 ::

miranpozar >> priznam tega se nisem pa nikoli uprasu :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX problemi pod WinME

Oddelek: Zvok in slika
121476 (1210) RudeBw
»

Giants !!!

Oddelek: Igre
141178 (1006) {CoOoLeR}
»

Colin 2 in trzanje slike

Oddelek: Zvok in slika
241392 (1057) MaD_Mavr0
»

vodoo3 in COlin 2

Oddelek: Igre
211906 (1635) rookie
»

Konfiguracija

Oddelek: Loža
352691 (2259) msmiha

Več podobnih tem