» »

Polnilec za AA in AAA baterija

Polnilec za AA in AAA baterija

Ashrack ::

Ko sem kupoval fotoaparat sem zraven dopil polnilec za 4 AA baterije!
Sedaj sem kupil se Diktafon kateri ima pa AAA baterije! Je mozno polnit AAA baterije s tistim polnilcem ki sem ga dobil zraven fotoaparata?
....

SodVina ::

Odvisno, kateri polnilec si dobil zraven.

Ashrack ::

kako pa naj ugotovim ali je pravi ali ne
....

Azrael ::

Ne vem kakšne izvedbe (oblike) je ta polnilec. Možni sta 2 varianti:

a.) Če je tak, da vanj vstaviš AA akumulatorje in je mogoče vstaviti tudi akumulatorje AAA velikosti in so akumulatorji iste vrste (Ni-Mh oz Ni-Cd) potem načeloma da.

Načeloma zato, ker ne vem ali ta polnilec zna prekiniti polnjenje, ko so akumulatorji polni in kako je s polnilnim tokom.

Prepiši podatke s polnilca (lahko prilepiš se sliko) in z akumulatorjev, bomo lažje svetovali.

b.) V primeru, da ta polnilec priklopiš na fotič, kot npr. na mobi, v tem primeru zelo vprašljivo.

Namreč zahtevan konektor, polariteta in izhodna napetost in tok morajo biti enaki za obe napravi. Poleg tega morata obe napravi imeti polnilno avtomatiko.
Nekoč je bil Slo-tech.

Greek ::

Pozdravljeni!

Ker je fizika iz šole že kakih 5 let nazaj imam eno osnovno vprašanje, za tiste, ki se razumete v to. Včeraj sem kupil en poceni polnilec (3EUR) za AA in AAA baterije. V njega gredo 4 baterije. Sedaj nekaj gledam z enim starejšim polnilcem in sem opazil razliko. Na starejšem je output 2x100mA (polni le dve baterije AA/AAA) na novem pa 120mA.

Zanima me zakaj nimata enakega izhoda? Ali so zelo opazne razlike, če kupiš nek "no name" poceni AA/AAA polnilec ali pa reskiraš več denarja in kupiš boljšega? Predvsem kje se čez čas pojavijo razlike? Ali pri teh polnilcih ni druge razlike, kot znamka in doba garancije?

Hvala in lep dan!

T0RN4D0 ::

To, da polni s 120 mA ni nujno slaba stvar, bodo pač prej polne baterije. Razlike so lahko v "pameti" polnilcev, torej, če znajo pravočasno nehat polnit, kako se obnašajo če pustiš baterije v polnilcu en teden, v hitrosti polnjenja, ter seveda tudi kvaliteti same izdelave, torej, ali majo komponente kaj rezerve ali je vse (pre)optimizirano tako da laufa na skrajnih zmogljivostih...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Pyr0Beast ::

Takih polnilcev se ogibaj. Zadeva uničuje baterije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Greek ::

Aha... No hvala vama, potem pa raje sploh nebom uporabljal tega polnilca.

Kaj pa pravita za tega? Je vredu? Uporabljat pa mislim baterije v 80-90% izključno le za brezžično miško.

http://www.mimovrste.com/artikel/301001...

Hvala vnaprej!

Pyr0Beast ::

Ne morem reči da je to dober polnilec. Lahko je navaden, ki ima časovni odklop, ti isto kurijo baterije, ker ne vedo da je lahko celica še na pol polna.

Za brezžično miško si kupi baterije z nizkim samopraznenjem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SodVina ::

Jaz imam ze tam 5 let gp powerbank u-smart (polurni). Pa mi baterije prav lepo delajo. Uporabljam izkljucno gp-jeve Nimh in Recyko baterije (ziher jih imam tam cez 50 komadov)
potem imam gp polnilec quick mini
pa gp polnilec za 9v
GP fanboy :))

vsi delujejo v redu. Je pa res, da je sedaj u-smart pocasi zacel malo skripati. Verjetno mu bo rok trajanja potekel.

imam pa tudi Tega ze precej let in moram povedati da sem nadvse pozitivno presenecen nad njim, ker nad delovanjem nimam popolnoma nobenih pripomb. Je pa res, da ene 4 leta nazaj, ko sem ga kupil, si za isti denar zraven dobil se 4 AA baterije od GP.

lp,
SodVina

Greek ::

Aha hvala. Ta teden mislim zadevo kupit, a še žal vedno nevem katerega bi vzel. Mi lahko konkretno priporočate katerega iz mimovrst (lahko prevzamem v MB brez poštnine) ali iz katere trgovine v MB, kjer bi lahko zadevo tudi kupil?

Čas polnjenja mi ni pomemben, ravno tak je dovolj če ima prostora le za 2 AA bateriji, zraven pa bi še imel tudi 2 AA bateriji, dal bi pa nekje do 15EUR. Je to premalo denarja ali se tudi za to da dobit kaj konkretno dobrega?

Zadevo mislim uporabljat izključno za brezžično miško (80-90%), včasih mogoče tudi za digitalni fotoaparat (10%).

Hvala in lep dan!

Noben? :(

Noben neve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Greek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kvaliteten polnilec + polnilne baterije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
30784570 (23276) d0rK
»

Overcharge in polnilne baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6412025 (4221) int47
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21964999 (39430) McLuzo
»

Polnilne baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
448394 (6180) darkolord

Več podobnih tem